Sillem's Black

Krótkie noty i opisy tytoni jakie palimy/paliliśmy. Idealne miejsce do szukania informacji o nowym tytoniu, który chcemy własnie kupić

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Sillem's Black

Post autor: MSee » 08 lutego 2010, 22:58 - pn

Obrazek
Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Tytoń w czarnej, metalowej puszce pakowany po 100 g. Pomimo tego, iż znajduje się w niehermetycznej puszce i tylko zawinięty w folię z naklejką (banderolą) - podobnie zresztą jak Peterson XMAS - nie jest wcale wysuszony. Tytoń dość mocno ściśnięty zachowuje wilgoć i przed pierwszym paleniem musiałem go trochę podsuszyć.

Muszę przyznać, że jest to nietypowy i dość oryginalny tytoń. Zawiera La, ale jest zupełnie inny od angielskich mieszanek (z La i orientalami). Tutaj mamy do czynienia z aromatem, który jest tylko lekko nią doprawiony. W skład mieszanki wchodzą: Va (jako przystawka), Black Cavendish i Burley (jako danie główne) oraz La (jako deser). Dodatkowo doprawiony jest cytryną i owocami (podobnie jak Sillem's "Blue") oraz miodem. Zapach z puszki trochę podobny do "Blue", ale nie tak nachalny, bardziej stonowany. W paleniu również jest jakby delikatniejszy i wydaje mi się, że lepiej się spala. Wydziela trochę kondensatu, ale mniej niż "Blue".

Myślę, że to bardzo ciekawa mieszanka. Nie jest to jakaś rewelacja, ale tytoń wart spróbowania. Idealne rozwiązanie dla osób, które muszą palić w towarzystwie nietolerującym La. "Room Note" ma bardzo przyjemny, owocowy, a dla nas pozostają te lekko wyczuwalne: posmak oraz woń La :-) Niestety IMO tej La powinno być troszkę więcej..., choć cieszy fakt, iż jest wyczuwalna przez całe palenie.

Pozdr.
マルツェル
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opisy tytoni”