Iwan Ries &Co. - Gourmet Aromatic

Krótkie noty i opisy tytoni jakie palimy/paliliśmy. Idealne miejsce do szukania informacji o nowym tytoniu, który chcemy własnie kupić

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Iwan Ries &Co. - Gourmet Aromatic

Post autor: PYK » 13 maja 2013, 12:32 - pn

Wczoraj przyleciała do mnie puszeczka rzeczonego w tytule smakołyku. Jak ja lubię ten moment, kiedy dotykam puszeczkę po raz pierwszy, kiedy ja obwąchuję :). Na dodatek kupiona na Wabash Ave. w Chicago - w rodzinnym kilkukondygnacyjnym sklepie fajkowo-cygarowym o ponad 150 letniej tradycji, zaledwie 4 dni temu.

Obrazek

Nie jestem wielkim miłośnikiem aromatów ale pięknie pachnącą, nie gryzącą słodycz, pewnie każdy, nawet najtwardszy palacz mieszanek angielskich lub tytoni virgińkich z periqu, z pewnością zapaliłby od czasu do czasu.

Mieszanka jest naprawdę godna polecenia. Jest odpowiednio wilgotna, nie wymaga dodatkowego wietrzenia przed załadowaniem do fajki. Niewielkie roztarcie ciemnobrązowych coarse cut na pewno ułatwi, mniej wprawnym miłośnikom wonnego dymka, spokojne i chłodne palenie.

Na podniebieniu łagodna, delikatnie wyczuwalna nutka owocowa z odrobiną wanilii i słodkości. W otoczeniu przyjemna do zniewalającej szczególnie kobiety (to chyba zasługa tej waniliowej nuty z podniebienia), gdzies w oddali typowy dla Cavendisha niuans wędzonej śliweczki i piernika. Pali się sucho do samego dna.

Skład: Burley, Cavendish, Virginia
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opisy tytoni”