Ile palicie fajek dziennie?

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Tolo
Pykacz
Pykacz

Ile palicie fajek dziennie?

Post autor: Tolo » 08 września 2015, 09:30 - wt

Ja na początku jedną, teraz około trzech.

Awatar użytkownika
adrianfajka88
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Re: Ile palicie fajek dziennie?

Post autor: adrianfajka88 » 08 września 2015, 11:39 - wt

Jedną raczej pod wieczór, chyba, że bardzo późno wrócę do domu to nawet wcale. Z tym, że wspomagam się papierosami w ciągu dnia więc może mniej mnie wieczorem ciągnie do samej nikotyny.

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 08 września 2015, 11:46 - wt

Liczba wypalonych dziennie fajek jest moim zdaniem rezultatem także zmian w cywilizacji. Póki była to cywilizacja palaczy tytoniu i normalne było palenie w pracy i w domu, palono ok. 8 fajek dziennie lub więcej, więcej, fajka towarzyszyła wiekszości codziennych czynności. Niepalący należeli do rzadkości. Dziś jest inaczej, palenie staje się czymś niszowym, jest zwalczane jako szkodliwe dla zdrowia, i tak palenie fajki stało się rytuałem często odświętnym, i nic dziwnego, ża pali się znacznie mniej.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

Awatar użytkownika
MAYA
Pykacz
Pykacz

Post autor: MAYA » 08 września 2015, 12:48 - wt

Fajka fajce nierówna. Mam takiego małego bencika i mieszczę tam małą szczyptę tytki, takich fajeczek spalam kilka. Nabicie konkretnego freehanda lub innej fajki z głębokim kominem i wypalenie takiej bomby zajmuje sporo czasu i nie codziennie uda się zorganizować takie palenie. W pokerkach, czy cherrywoodach które można odstawić podczas popołudniowej i wieczornej pracy można spokojnie palić całe długie popołudnie aż do wieczora. Tak więc wszystko zależy od tego ile mam wolnego czasu dla siebie.
"Trzeba sobie jakoś radzić" powiedział górol i zawiązał buta dżdżownicą

Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 31 października 2015, 19:32 - sob

Zgadzam się z poprzednią opinią. Kwestia tego ile ktoś pali fajek to jedno. Ale ważne jest też co to za fajki. Ja zazwyczaj wypalam jedną do dwóch fajek dziennie. Zazwyczaj są to średniej wielkości fajeczki, ale mam też jedną od Mistrza Polińskiego, która jest baardzo pojemna. I w jej przypadku jeśli wypalę jedną to mam zazwyczaj dość nawet i na dwa dni... :)
Diord Fionn

Awatar użytkownika
nUmer
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: nUmer » 12 lutego 2017, 19:59 - ndz

jar pisze:
08 września 2015, 11:46 - wt
Liczba wypalonych dziennie fajek jest moim zdaniem rezultatem także zmian w cywilizacji. Póki była to cywilizacja palaczy tytoniu i normalne było palenie w pracy i w domu, palono ok. 8 fajek dziennie lub więcej, więcej, fajka towarzyszyła wiekszości codziennych czynności. (...)
Cieszę się, że to napisałeś. Mając wolny czas bywa, że spalam od 4 rana do 23 około 6 fajek dziennie.
Do tego oczywiście w przerwach tabaka :)

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 lutego 2017, 20:11 - ndz

nUmer pisze:
12 lutego 2017, 19:59 - ndz
jar pisze:
08 września 2015, 11:46 - wt
Liczba wypalonych dziennie fajek jest moim zdaniem rezultatem także zmian w cywilizacji. Póki była to cywilizacja palaczy tytoniu i normalne było palenie w pracy i w domu, palono ok. 8 fajek dziennie lub więcej, więcej, fajka towarzyszyła wiekszości codziennych czynności. (...)
Cieszę się, że to napisałeś. Mając wolny czas bywa, że spalam od 4 rana do 23 około 6 fajek dziennie.
Do tego oczywiście w przerwach tabaka :)
cóż, trudno abym napisał inaczej bowiem tak jak podałem palili fajki ci, którzy mnie początkiem lat '60 w sprawy fajki wprowadzali a i ja samemu tak paliłem dobre kilkadziesiąt lat. Było to w moim przypadku o tyle łatwe iż większość czasu pracowałem u siebie w domu czy we własnej pracowni.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”