Materiały do pracy licencjackiej o tytoniu i przemyśle tytoniowym

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Wirqs
Początkujący
Początkujący

Materiały do pracy licencjackiej o tytoniu i przemyśle tytoniowym

Post autor: Wirqs » 11 października 2017, 12:34 - śr

Dzień dobry, Drodzy Forowicze,

zanim przejdę do tematu wypada powiedzieć mi zdanie o sobie. Jestem studentem z zamiłowaniem do tytoniu we wszelakich postaciach. W wyniku tego romansu postanowiłem napisać pracę licencjacką na temat znaczenia przemysłu tytoniowego dla gospodarek i społeczeństw. Chcę przedstawić w niej między innymi : tytoń w kulturze (np. tabaka na Kaszubach, historia popularyzacji tytoniu), sferę ekonomiczną branży tytoniowej (np. "samowolka" w Indonezji, historia koncernów tytoniowych), rozwój e-papierosów, ogólnoświatową walkę z nałogiem (kampanie, preparaty antynikotynowe).

Jednakże, do napisania pracy, potrzebuję sporo źródeł. Pomocne okażą się materiały w każdej postaci (również anglojęzyczne), będę wdzięczny również za same tytuły, czy tropy do dalszego poszukiwania. Mam nadzieję, Panowie (i Panie ?), iż będziecie w stanie udzielić mi choćby wskazówek. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

jony
Fajczarz
Fajczarz

Re: Materiały do pracy licencjackiej o tytoniu i przemyśle tytoniowym

Post autor: jony » 16 października 2017, 10:03 - pn

Jeżeli chodzi o fajkę, to kultowym wydawnictwem jest książka "Fajka mniej szkodzi" Zbigniewa Turka.
pozdrawiam - jony

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”