Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Post autor: Scorpio » 17 września 2005, 23:12 - sob

Jest z nas tu niezła zbieranina ;) Ciekawi mnie niezmiernie czym Koledzy fajczarze prócz fajki się interesuj±. Może się pochwalimy?
Skoro jestem pierwszy to:
Prócz wędkarstwa (od dwóch lat ze względu na problemy zdrowotne spinning odpadł...) i fotografowania (głównie makro), popełniania od czasu do czasu pewnych publikacji ("Nasze akwarium", "Terrarium", własne ksi±żki) s± także:
- moi synkowie, czyli "Scorpio-team" ;)
Obrazek

Kobietki ;) :
Obrazek

Strzelectwo sportowe i wiatrówkowe:
Obrazek Obrazek

- Fajczenie (odstresowanie i miłe doznania...) To nas ł±czy ;) :
Obrazek

- Hodowla Owczarków niemieckich (12 dorosłych + na tę chwilę ponad 20 szczeni±t):
Obrazek

- Stare samochody sportowe (na fotce wnętrze mojej 22-letniej, 145- konnej Mazdy 626 w wersji in USA):
Obrazek

- A głównie to terrarystyka. Od mojej I Komunii (taki prezent ;) ) gady, a od 12 lat skorpiony. Obecnie 52 gatunki gadów i pajęczaków w hodowli. Oto kilka z nich:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

http://tataricus.webpark.pl/galeriabg.html
http://terrarium.com.pl/galeria/galeria.php?userid=30
Ostatnio zmieniony 30 maja 2006, 11:21 - wt przez Scorpio, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 17 września 2005, 23:26 - sob

Nooo, Mazda jest czadziarska !!
U mnie modelarstwo, które z braku czasu niestety zostalo "trochę" zaniedbane
http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotni ... index.html
powyżej próbka tego c robię (robiłem)
Poza tym kiedy¶ nurkowałem mam nawet specjalizację z podlodowego, głębokiego i inne
Poza tym fotografia, któr± studiowałem (-uję) i niestety któr± coraz mniej osób w moim wykonaniu rozumie hehe
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 18 września 2005, 00:16 - ndz

Ciekawe pasje Scorpio, jestem pod wrażeniem tych "dziwnych żyj±tek" :-) Szczerze powiedziawszy jako totalny laik w tym temacie bał bym się trzymać co¶ takiego w domu. Kiedy¶ hodowałem patyczaka :-), ale skorpiony...

Ja wolne chwile lubię spędzać pod żaglami, choć ostatnio rzadziej. Ćwiczę też tutaj: http://www.aikido.szczecinek.pl/ . To mi sprawia duż± frajdę.
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 września 2005, 00:28 - ndz

Jakub pisze: (...)Szczerze powiedziawszy jako totalny laik w tym temacie bał bym się trzymać co¶ takiego w domu. (...)
Trafiłe¶ w sedno Jakubie. Ludzie boj± się tego czego nie znaj± :) Dlatego od z gór± dziesięciu lat prowadzę "żywe" lekcje przyrody w szkołach, gimnazjach itp na temat takich wła¶nie, nietypowych stworzeń. Najlepsze skutki s± w przedszkolach gdzie dzieciaki nie daj± sobie wyj±ć z ramion "Grzesia" (2,5 metrowy Boa constrictor) bo jest "taki milutki i sympatyczny" :) Dzieci maj± szansę bez uprzedzeń Z TV nauczyć się że zwierzęta nie s± m¶ciwe, zdradliwe i fałszywe, a tylko kieruj± się instynktem :)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 18 września 2005, 00:32 - ndz

A ja dodam, że dzięki Scorpio pierwszy raz w życiu odważyłem się wzi±ć węża w łapy :-)
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 18 września 2005, 00:36 - ndz

Scorpio pisze: Najlepsze skutki s± w przedszkolach gdzie dzieciaki nie daj± sobie wyj±ć z ramion "Grzesia" (2,5 metrowy Boa constrictor) bo jest "taki milutki i sympatyczny" :) Dzieci maj± szansę bez uprzedzeń Z TV nauczyć się że zwierzęta nie s± m¶ciwe, zdradliwe i fałszywe, a tylko kieruj± się instynktem :)
brrr... aż mi ciarki przeszły po plecach. Zgodziłbym się żeby kto¶ położył na mnie takiego węża po warunkiem, że wcze¶niej zaaplikowano by mi końsk± dawkę "głupiego jasia" i morfiny :-)
Jednak faktycznie telewizja ma duży wpływ na uprzedzenia w tym względzie. Sam tego do¶wiadczyłem jako wła¶ciciel kochanej suki rasy Rottweiler. Telewizja ostatnio prowadzi "nagonkę" na psy m.in. tej rasy. Ludzie boj± się jej mimo, że moja Saba muchy by nie skrzywdziła, jest słodka i kochana. Taki pies jest naprawdę wielkim skarbem, je¶li dobrze go ułożyć. We wszystkich tych tragicznych przypadkach opisywanych w mediach winę ponosi wła¶ciciel, a nie zwierzę, ale to temat rzeka...
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 18 września 2005, 00:46 - ndz

Ja mam uraz do węży od kiedy w dzieciństwie (chyba czwarta klasa podstawówki) byłem na kolonii, i chodz±c tam nad rzekę natykałem się prawie codziennie na żmije. Ostatnio balem się zabrać w ręce mlodego dziesięciocentymetrowego zaskrońca hehe :oops:
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 września 2005, 00:47 - ndz

Jakub pisze:(...) Sam tego do¶wiadczyłem jako wła¶ciciel kochanej suki rasy Rottweiler. Telewizja ostatnio prowadzi "nagonkę" na psy m.in. tej rasy. Ludzie boj± się jej mimo, że moja Saba muchy by nie skrzywdziła, jest słodka i kochana. Taki pies jest naprawdę wielkim skarbem, je¶li dobrze go ułożyć. We wszystkich tych tragicznych przypadkach opisywanych w mediach winę ponosi wła¶ciciel, a nie zwierzę, ale to temat rzeka...
Wiem co¶ o tym. Przez 8 lat hodowałem rottweilery. Wspaniałe psy. Wymagaj± jednak do¶wiadczonego hodowcy (głównie psy), a pogoń za mod± kończy się zwykle fatalnie. Ale to już temat na inny w±tek. Dajmy wykazać się swoim hobby innym fajczarzom :)
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 18 września 2005, 00:51 - ndz

Ja raz na widok zaskrońca bardzo szybko wdrapałem się na drzewo, co jest dziwne, bo wdrapywanie się na drzewa nie należy do moich głównych sprawn¶ci :-) Aż wstyd się przyznać, taki duży chłop a wystraszył się zaskrońca :shock: Byłem jednak ¶więcie przekonany że to żmija, zreszt± samo wdrapanie się na drzewo też nie było chyba rozs±dne, bo na drzewach żyj± kleszcze :-)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 18 września 2005, 00:52 - ndz

Scorpio pisze:Dajmy wykazać się swoim hobby innym fajczarzom
hihi, masz rację, ale mam Capitola KS, więc jak to nie gadać przy fajce ? :wink:
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 września 2005, 00:56 - ndz

Dla uwierzytelnienia moich słów - "Grze¶" na festynie w nadwi¶lańskim miasteczku:
Obrazek
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: :-)

Post autor: Scorpio » 18 września 2005, 00:59 - ndz

Irek pisze: hihi, masz rację, ale mam Capitola KS, więc jak to nie gadać przy fajce ? :wink:
Gadać trzeba :) Ja dzi¶ trafiłem na Petersona za 175 złociszy i oczywi¶cie jest już u mnie :) Ale tu tak jako¶ monotematycznie sie robi...
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 18 września 2005, 00:59 - ndz

trochę słabo go tu widać, ale wzbudził chyba spore zainteresowanie. A czym się żywi taki Grzesio?
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 18 września 2005, 01:02 - ndz

Scorpio pisze:Gadać trzeba Ja dzi¶ trafiłem na Petersona za 175 złociszy i oczywi¶cie jest już u mnie Ale tu tak jako¶ monotematycznie sie robi...
Jak fajka to tani, jak tyton co co taki drogi?? :shock:
:D
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 września 2005, 01:06 - ndz

Jakub pisze:trochę słabo go tu widać, ale wzbudził chyba spore zainteresowanie. A czym się żywi taki Grzesio?
2-3 szury na raz - raz na miesi±c. Ewentualnie jaka¶ podstarzała ¶winka morska...
Kiedy¶ zrobił sobie odtruwanie organizmu - 9 miesięcy nic nie jadł a wyniki badań wychodziły idealne. M±dre te gadziny ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”