Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Post autor: cichy76 » 27 września 2009, 21:14 - ndz

A i ja postaram się coś dodatkowego o sobie napisać :)

Podobnie jak większość z Was mam kilka Hobby haha zastanawiam się skąd mam na to czas, przecież doba ma tylko 24 godziny, a spać też trzeba :)

1. Wiadomo fajka, fajeczka, tytoń, ale o tym rozpisywać w tym miejscu nie będę :)
2. kolekcjonerstwo :) zbieram:
a) stare pocztówki z motywem miast wielkopolskich Poznań, Śrem, Kościan;
b) stare telegramy patriotyczne do roku 1945;
c) stare świadectwa szkolne - Wielkopolskie od czasów najdawniejszych do dziś :)
d) bagnety, noże, hełmy czyli militaria;
e)dokumenty - regionalne Wielkopolska;
f) pocztówki z motywem fajki :) książki itp
3. Wędkarstwo - ostatnio uparty wędkarz morski, Morze Irlandzkie i Ocean - zarówno z brzegu - plaży jak i łajby :) wyniki są, przy okazji wrzucę jakieś fotki :)
4. Rzeźbiarstwo...od czterech lat bawię się dłutem i kawałkiem drewna :) są to próby - cieszą mnie one i znajomych, których różnego rodzaju maskami, gębami obdarowuje. Czysty relaks, i przy okazji tej zdolności, będę starał się kiedyś odważyć popełnić fajeczkę...ale powiem szczerze boję się. Do tej pory odnawiałem stare fajeczki :)
5. fotografia, głównie stare zapomniane domy, widoki i coś co może kolegów zaniepokoić, ale robię zdjęcia starych zapomnianych cmentarzy na terenie Wielkopolski.
6. Nawiązując do pkt. 2 chodzę z wykrywaczem metalu :) szukając starych monet, i innych bibelotów militarnych...

a jak sobie przypomnę coś jeszcze to dopiszę :D
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 27 września 2009, 21:24 - ndz

cichy76 pisze: i coś co może kolegów zaniepokoić, ale robię zdjęcia starych zapomnianych cmentarzy na terenie Wielkopolski.
Nie wiem jak z innymi, ale u mnie masz za to plusa :D
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 27 września 2009, 22:47 - ndz

cichy76 pisze:6. Nawiązując do pkt. 2 chodzę z wykrywaczem metalu :) szukając starych monet, i innych bibelotów militarnych...
Czy jest możliwe, abym Cię widział przy tej czynności na polach za Wrigley'em? :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 28 września 2009, 10:06 - pn

Nie kolego, w tych okolicach ,nie krążyłem z wykrywaczem :) ale kto wie...
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 28 września 2009, 10:08 - pn

cichy76 pisze:A i ja postaram się coś dodatkowego o sobie napisać :)

...
c) stare świadectwa szkolne - Wielkopolskie od czasów najdawniejszych do dziś :)

6. Nawiązując do pkt. 2 chodzę z wykrywaczem metalu :) szukając starych monet, i innych bibelotów militarnych...
Szukasz czyjegoś konkretnego świadectwa szkolnego? wykrywaczem??? :lol:

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 28 września 2009, 12:39 - pn

Jerry pisze:
cichy76 pisze:A i ja postaram się coś dodatkowego o sobie napisać :)

...

Szukasz czyjegoś konkretnego świadectwa szkolnego? wykrywaczem??? :lol:

Pozdrawiam
Jerry
a myślałem, że jasno zostało to opisane, że wykrywaczem zbieram stare monety i militaria :P:P:P a świadectwa to tylko w starych skrzyniach, nieraz głęboko zakopanych :D
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 28 września 2009, 12:58 - pn

cichy76 pisze:Nie kolego, w tych okolicach ,nie krążyłem z wykrywaczem :) ale kto wie...
Szkoda. Ja właśnie w tych okolicach codziennie spaceruję z psem, a parę dni temu znalazłem metalowego orzełka, całego zaśniedziałego. Chyba jakiś zbieracz go przegapił, albo mu wypadł z kieszeni :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 28 września 2009, 16:20 - pn

Jak mawiają poeci :) ziemia rodzi skarby w bólach :) wiem, że dane stanowisko przejdzie 20/30 poszukiwaczy. Każdy coś znajdzie dla siebie a 31 znajdzie prawdziwe cudo :) skarb taki, o którym pozostałych 30 nie chce nawet myśleć, że tam było a oni tego nie znaleźli :) Poszukiwania wykrywaczem to temat rzeka...ja znam miejsca, gdzie bez wykrywacza, ziemia rodzi fajki :) gliniane...
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 listopada 2009, 21:37 - śr

Poczytałem sobie ten wątek na forum i muszę się przyznać że całkiem niespodziewanie odkryłem swoje ulubione zajęcie - dłubanie w maszynach - im większe tym lepsze. Stało się pewnie tak dlatego że jakieś 3 miesiące temu stałem się serwisantem maszyn drogowych. Budownictwo drogowe, wielkie stabilizatory gruntu, walce i układarki to coś czym zajmuję się zawodowo przy okazji przyczyniając się do budowy kolejnego odcinka autostrady A1 ;) Obcowanie z przepotężnymi machinami to coś co daje mi dużo satysfakcji a mam ich na co dzień pod skrzydłami serwistanta około 70 sztuk :)

Poniżej fotka z pracy z jednym z moich maleństw które to pochłaniają mnie dość ostro bo mechanika mechaniką, ale odszukać prądy w takich zabawkach - to jest jazda bez trzymanki ;) i tego właśnie się uczę. Bywa że wraca się z pracy umorusanym smarami, wykończonym ale jakże szczęśliwym. Jednak praca z biurkiem nie dla mnie ;)

Obrazek
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 18 listopada 2009, 21:44 - śr

no cóż u mnie włączyło się zbieranie monet EURO z racji pobytu w innej czesci Europy daje mnie to wiekszą mozliwość kolekcjonowania)))w mych zbiorach juz ok 80 monet )))
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 19 listopada 2009, 07:43 - czw

Hobbit poruszył bardzo ważną sprawę. Nasza praca może być naszym hobby (czego miałem szczęście do niedawna doświadczać :D ). Jest to naprawdę sytuacja komfortowa.
Niestety, moje zadowolenie z pracy, nigdy nie szło w parze ze szczęściem osoby, która zgłaszała się o pomoc lub była obiektem mojego zainteresowania. Jednak różnorodność zdarzeń, stawiała zawsze przede mną nowe wyzwania, a co najważniejsze, dzięki poświęceniu się pasji (pracy) nie popadłem w rutynę. A mogłem też sobie pozwolić w pracy na wypalenie fajki (niejednej czasami). Tego właśnie życzę wszystkim kolegom - niech praca będzie dla Was pasją i daje chwilę wytchnienia na fajkę. :D
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 19 listopada 2009, 22:22 - czw

i jeszcze opakowania po tytoniach fajkowych - koperty)))tak dla wiadomości forumowiczów.
gg 1986482
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 18 stycznia 2010, 23:16 - pn

Ano własnie co do hobby lub różnego rodzaju zbieractwa, to wiedząc że koledzy forumowi pozbywają się kopert po tytoniach, chetnie przyjmę takoweż.)))Pisać na priv. :wink:
gg 1986482
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Pasje, hobby, zainteresowania...

Post autor: freemason » 30 grudnia 2010, 12:16 - czw

Oj, był już taki temat i to baaardzo obszerny :wink:
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Pasje, hobby, zainteresowania...

Post autor: JSG » 30 grudnia 2010, 12:33 - czw

Vetus pisze:Przepraszam, nie zauważyłem.
To niech będzie temat-bis, względnie jego podbicie lub kontynuacja w innym ujęciu.
Ludzie przychodzą i odchodzą. Punkty widzenia zmieniają się.
Ale czy nie prościej jest kontynuować wątek już istniejący, zamiast zakładać kolejny?
http://www.fajczarze.pl/forum//viewtopi ... =11&t=1040" onclick="window.open(this.href);return false;
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”