Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Post autor: Ferroaras » 01 kwietnia 2011, 23:05 - pt

Fajne te "finki" od przedmówcy... zawsze chciałem mieć takie jak byłem harcerzem... teraz to już chyba nie "wypada" chodzić z taką kosą po lesie... :D , ale szacun za rękodzieło!

Moim hobby jest nurkowanie (wszędzie), wraki, wędkarstwo oraz nowatorskie technologie w budowie maszyn. Nowatorstwo jest złotą myślą ludzkości lecz oparta musi być ona na historii, a więc od podstaw należy ją zgłębiać...
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 02 kwietnia 2011, 06:59 - sob

witam dlaczego nie wypada chodzić po lesie z kosą ja np mając swoje lata uwielbiam włóczęgi po lesie
co do nurkowania to mam zamiar kupić kusze do polowania podwodnego ale najpierw obadam moją miejscówkę
zona prawie przekonana :D
pozdr...
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 02 kwietnia 2011, 09:12 - sob

zbyszek73 pisze:witam dlaczego nie wypada chodzić po lesie z kosą...
Może niektórzy nie powinni, bo może mają tendencje do kaleczenia drzew?
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 02 kwietnia 2011, 22:02 - sob

zbyszek73 pisze:witam dlaczego nie wypada chodzić po lesie z kosą ja np mając swoje lata uwielbiam włóczęgi po lesie
zawsze można być skojarzonym z jakimś zamachem lub morderstwem... cóż takie czasy... :wink: do wycinania grzybków raczej scyzoryk, a może do rzeźbienia z kory... też trochę duży... hehe

Co do nurkowania i kuszy to tak jakbyś zamknął kogoś w klatce i celował do niego ze szmajsera... nie jestem tego zwolennikiem... ryba nie ma szans, a ryb w naszych wodach jak na lekarstwo... wypieprzyli je rybacy, kłusole i inni mięsiarze... :?
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 02 kwietnia 2011, 22:17 - sob

masz racje ryb jest na lekarstwo to zależy od osoby jak łowi i jak poluje jeśli będzie to robił z głowa to będzie wszystko ok
co do noża to nóż jest z nami od tysięcy lat ewoluował z człowiekiem i człowiek zrobił z niego narzędzie niebezpieczne i jest jak jest ale np w Skandynawii Samowie noszą noże jako element stroju
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 02 kwietnia 2011, 23:07 - sob

zbyszek73 pisze:masz racje ryb jest na lekarstwo to zależy od osoby jak łowi i jak poluje jeśli będzie to robił z głowa to będzie wszystko ok
tych "osób" jest za mało... jak za mało jest jest osób dających coś od siebie... niestety, ale czasy pieniądza i rynek oraz nasza chęć posiadania są zbyt wielkie aby natura została nienaruszona... na każdym froncie natura staje się wrogiem i to jest smutne...

co do noża to niestety, ale PL to nie skandynawia... PL nie rozumie wiele rzeczy... a wysokiej kultury w szczególności... Nóż jest był i będzie, ale to tylko prosty kawałek metalu... Jego prostota służy do zabijania, a więc czemu by nie...
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 03 kwietnia 2011, 06:47 - ndz

zgadzam sie z tobą w 100% :) :)
a tu się pochwale u mię w wiosce trwają prace archeo
http://archeowiesci.pl/2011/03/27/grudu ... ego-grodu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gabriel Obnacki
Początkujący
Początkujący

Post autor: Gabriel Obnacki » 19 grudnia 2012, 17:58 - śr

Tytoń, wędkarstwo jak na razie a jeszcze do tego chcę dorzucić łowiectwo ;)
http://Magnustobacco.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rentgen77
Początkujący
Początkujący

Post autor: rentgen77 » 29 marca 2013, 20:25 - pt

Widzę, że jest tu kilku "moczykijów" :) również zaliczam się do tego grona. Głównie łowię na sztuczną muchę, ale nie gardzę też innymi metodami - lubię też wędkować na spinning i odległościówkę. Inne zajęcie, które z wędkarstwem jest nierozerwalnie związane to flytying, czyli własnoręczne wykonywanie przynęt - imitacji owadów.
Czasem dłubię też przy modelach samolotów, ale głównie wszystko kręci się wokół ryb - głownie tych w kropki i z płetwą tłuszczową...
Niech mam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie :D
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 29 marca 2013, 22:23 - pt

Zgodnie z tytułem wątku niech i ja się zwierzę, że po ca. 30 letniej przerwie powróciłem (tu upraszam Pana Marcela o wyrozumiałość :) ) kilka miesięcy temu do amatorskiego muzykowania. Gram tylko muzykę klasyczną na gitarze klasycznej - łatwe utwory takich kompozytorów jak Ferdinando Sor, Francisco Tarrega, Antonio Cano, Julio Sagreras, Jose Ferrer, ze współczesnych - Edson Lopes oraz polska kompozytorka - Tatiana Stachak. Może ktoś z naszego grona także jest zainteresowany gitarą klasyczną ? jeśli tak, to może być ciekawe, jakich instrumentów używamy ? jakie utwory są grane ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 05 kwietnia 2013, 00:04 - pt

Panie Jacku, nie musi mnie Pan upraszać o wyrozumiałość. Kiedyś w porządnych domach inteligenckich amatorskie, rodzinne muzykowanie było na porządku dziennym. Panu oczywiście tego nie muszę wyjaśniać, piszę na wszelki wypadek, jakby ktoś z młodszego pokolenia na naszym forum o tym nie wiedział. Uważam, że w dzisiejszych - nastawionych na konsumpcję i komercję - czasach taka postawa jest godna polecenia i naśladowania! Życzę Panu jak największej przyjemności z obcowania z muzyką klasyczną!

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 05 kwietnia 2013, 01:01 - pt

Serdecznie dziękuję, Panie Marcelu, za dobre i jakże mądre słowa. Aby nie wyjść na człowieka żyjącego nade wszystko zamierzchłą dziś przeszłością niech mi będzie wolno dodać, iż w znanej mi dobrze do roku 1999 Danii (potem już tylko via internet) w większości zaprzyjaźnionych duńskich rodzin - i to takich, gdzie nie było muzyków profesjonalnych, lecz podstaw muzyki nauczono się w "zwyczajnych" szkołach - w weekendy grano w domu "wielopokoleniowo" muzyke klasyczną, np. z małej kroniki muzycznej Anny Magdaleny Bach. Grali rodzice, czasem jeśli byli w domu dziadkowie, także odwiedzające rodziców kilkunastoletnie dzieci często ze swymi dziewczynami czy chłopakami.

W bardzo wielu domkach czy mieszkaniach były instrumenty - pianino, skrzypce, wiolonczela, oczywiście gitara klasyczna, flet, wiele innych. Ludzie zainteresowaniu muzyką ludową grali na harmoniach czy akordeonach. To był taki rytuał, jak domowe pieczenie chleba traktowane jako swoisty rytuał integrujący Bliskich.

Z serdecznym pozdrowieniem

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 13 lipca 2013, 20:24 - sob

Nie samą fajką człowiek żyje ;) Moja druga pasja to...
Przedstawiam moich "milusińskich". Miłego oglądania :)

1. Trimeresurus albolabris
Obrazek

2. Lampropeltis triangulum sinaloae
Obrazek

3. Agama brodata
Obrazek

4. Paroedura pictus
Obrazek

5. Paroedura pictus
Obrazek

6. Atheris ceratophora
Obrazek

7. Pantherophis guttatus
Obrazek

8. Cerastes cerastes
Obrazek

9. Natrix natrix
Obrazek

10. Natrix natrix
Obrazek

11. Mantis religiosa
Obrazek

12. Achatina sp.
Obrazek

13. Crotalus durissus vegrandis
Obrazek

14. Bitis arietans
Obrazek

15. Jeż pigmejski
Obrazek

16. Frynosoma
Obrazek

17. Suseł Richardsona
Obrazek

18. Gonocephalus chamaeleontinus
Obrazek

19. Vipera ammodytes
Obrazek

20. Lampropeltis sp.
Obrazek

21. Nornik wschodni
Obrazek

22. Nornik wschodni
Obrazek

23. Rhacodactylus ciliatus
Obrazek

24. Eublepharis macularius
Obrazek

25. Eublepharis macularius
Obrazek

26. Legwan zielony
Obrazek

27. Lampropeltis mexicana
Obrazek

28. Żółw ozdobny
Obrazek

29. Waran stepowy
Obrazek

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem :)
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 13 lipca 2013, 21:35 - sob

Przepiękne stworzenia!!
Bardzo inspirujące, pięknie się ogląda tak niesamowite kształty i faktury stworzone przez naturę. Niewykluczone, że jakiś fajkowy pomysł z tych zdjęć zaczerpnę :) Dzięki!
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 13 lipca 2013, 22:07 - sob

keilwerth pisze:Przepiękne stworzenia!!
Bardzo inspirujące, pięknie się ogląda tak niesamowite kształty i faktury stworzone przez naturę. Niewykluczone, że jakiś fajkowy pomysł z tych zdjęć zaczerpnę :) Dzięki!
Oby! Faktury i kształty w większej rozdzielczości chętnie Ci dostarczę. A może kiedyś bedzie mi dane kupić Twoja fajkę w gadzim ornamencie. Jestem fanem twoich prac, wspaniale to robisz!
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”