Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Celt
Moderator
Moderator

Re: Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Post autor: Celt » 15 maja 2009, 19:00 - pt

Co do palenia na zajęciach mnie też się raz to zdarzyło. Pani profesor dowiedziawszy się, że palę fajkę poprosiła by zapalić na zajęciach bo jak stwierdziła "uwielbia zapach fajki".
Diord Fionn
Polemarcha
Pykacz
Pykacz

Post autor: Polemarcha » 16 maja 2009, 01:19 - sob

No to może i ja parę słów...
Generalnie to mam wiele zainteresowań, zmienia mi się pod wpływem chwili, ale raczej nie przechodzi :D .
Zacznijmy więc:
Historia, szczególnie historia Polski - raczej polityczna niż społeczna, ostatnio wiek siedemnasty - bitwy, wojny itd.
Wojsko, szczególnie historia i taktyka jednostek specjalnych (służyło się, służyło...), także granie w gry strategiczne i fps.
Strzelectwo (wiatrówkowe) - mam Hatsana 55 z lunetą Leapers oraz broń krótką - Walter CP99 Compact. Trenowałem poza tym strzelectwo w klubie WKS KADRA WARSZAWA ponad 4 lata. Jestem kategorycznym przeciwnikiem broni palnej dla cywilów!!! Pasja strzelecka jest ostatnio mocno zaniedbywana, ze względu na chroniczny brak wolnego czasu.
Literatura Science Fiction - obecnie seria książek Stanisława Lema - mistrzostwo świata.
Fotografia amatorsko - podobnie jak strzelectwo :(
Poligrafia - moja praca, moja pasja, mój kierat.
Polityka , gospodarka, przemiany społeczne - na bieżąco, ale pasywnie.
Filatelistyka - początki.
No i NAJWAŻNIEJSZE - Fajczarstwo. Jestem posiadaczem 9 fajek - palę kiedy się tylko da.
To chyba tyle, zainteresowań chwilowych nie wymieniam. :D
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 16 maja 2009, 13:33 - sob

Wwiele moich hooby jest zaczętych, a niedokończonych - myśleć lubię, iż trwających. i tak poza fajką: muzyka (gł. "progresywna" i okoliczne jej trendy)!!!, fotografika (od czasu odcięcia od ciemni niestety niekultywowana, a q cyfrowej nie moge się przekonać...brak magii mokrego procesu...), gra na didjeridoo, djembe, literatura, film (ostatnio powalił mnie obraz La Antena - Esteban'a Sapir'a), z racji profesji psychologia, rośliny owadożerne, kuchnia, yerba mate, troche piszę, choć nie drukuję się..., troche linux..., i wiele innych dających o sobie znac od czasu do czasu...
A z uwagi na brak czasu, no bo żyć trzeba obok tego, to tkwie stale w poczuciu, iż wszytko muskam po łebkach jedynie...

PZDR
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 16 maja 2009, 14:42 - sob

Pan Abażur pisze:ostatnio powalił mnie obraz La Antena - Esteban'a Sapir'a
o... może jakieś rady jak dotrzeć do tego filmu? prosiłbym, jeśli nie tu to może na prv :)
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 17 maja 2009, 08:51 - ndz

TU trailer dla zainteresowanych. Surrealistyczny film niemy z 2007r. Niestety drugi film Sapir'a, w którym był reżyserem jest chyba nieosiągalny... W kilku innych Sapir był opreatorem i to widać bardzo wyraźnie. Gość potrafi pracować obrazem!
Jak tylko odpali mi się pewna, chyba właśnie reorganizowana strona, to poślę namiar ma film na prv.
No to jak już to polecam Jak we śnie Michel'a Gondry! W tym filmie klasyczne schematy filmowej fabuły i środków zupełnie nie obowiązują, a co ciekawe bardzo szybko się do tego przywyka!!!!
PZDR
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 19 maja 2009, 09:59 - wt

a ja nie mam az tak wyniosłych pasji ... jam prosty chłop małorolny jest. :)
lubie dobrą ksiązkę - sensacja, czasem jak mam doła to poezja Leśmiana, Stachury
kino akcji - ale musi byc na poziomie conajmniej takim, co bym nie musiał mysleć kto z kim spi i czemu akurat z tym :) - zwłaszcza po pracy.
dobra muzykę - no nie ukrywam, ze lubie raczej dance, choć musze powiedzieć (czyt: przyznać się) ze na Walentynki zrobiłem żonie prezent i kupiłem bilety na Ayo (ja jej nie trawiłem... jak slyszałem w radiu lub na płycie jak zona słuchała to chciało mnie rozerwać). Pomyślałem sobie... Ayo - fajna murzynka... wezme aparat i upieke 2 pieczenie na jednym ogniu :) Siedziałem w 2 rzędzie 6 metrów od artystki... Pomyślałem sobie ...MmmmmM bede miał rewelacyjne portrety...
Jakże się myliłem ... wyciągnąłem moje D3 z obiektywem 200tką - a tu pypk pyk... 4 ochroniarzy wyrosło przede mna... Tonem nieznoszącym sprzeciwu zapytali... "Ma Pan akredytacje??" No cóż... nie miałem... Więc wtuliłem się w fotel i pomyslałem... No toś sie chłopie wpierdzielił na mine... Nie dość ze siedzisz na koncercie laski która jęczy jak zarzynana krowa to jeszcze zdjęć nie możesz robić... No ale ponoć starzy górale mówią ze czego to się dla miłości nie robi...
Zaczął się koncert... pierwsze takty... "Jezuu nie wytrzymam dłużej" Ale po 15 minutach słuchałem z otwartą gębą... Przyznam się szczerze, ze Ayo zrobiła na mnie tak wielkie wrazenie ze do dnia dzisiejszego mam cały koncert przed oczami..

Upss... ale się rozpisałem - przepraszam :)

z takich innych jeszcze pasji czy ulubionych zajęć to oczywiście fotografia - co prawda jestem zawodowym fotografem (wykonuje również zdjecia do gazet lokalnych) ale fotografia to moja wielka pasja... robie to z wielką przyjemnością - czasem zdarza sie ze dla kasy :)
Z racji tego ze prowadze firme reklamową to mozna powiedziec ze i reklama pod kazdą postacia jest moim miłym zajęciem...

chyba tyle...

Pozdrawiam
Darek
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 05 sierpnia 2009, 22:09 - śr

No cóż, można by powiedzieć tak w wielkim skórcie ze moją pasją jest historia. Ale uściślając to konkretnie jestem członkiem grupy rekonstrukcji historycznej, zajmującej się odtwarzaniem 173 Brygady Powietrzno Desantowej z okresu wony w Wietnamie, http://www.cochiseraiders.pl" onclick="window.open(this.href);return false;, oprócz tego książki, oraz film, jestem maniakiem kina. Muzyka również ,jest to dość spory przekrój lecący przez: muzyką poważną, metal, blues, polskich artystów lat 60, 70, 80, muzykę filmową i folkową szczególnie szkockie rytmy :D . No i spedzanie czasu na łonie natury, akurat mam to szczęście że mieszkam około trzysta metrów od lasu :)
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
Benek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Benek » 06 sierpnia 2009, 09:11 - czw

Witajcie :)

U mnie pasją poza fajkową jest przede wszystkim muzyka - może dlatego, że zajmuję się nią że tak powiem zawodowo; w pewnym momencie stała się po prostu sposobem na życie i największą pasją i tak już zostało :). Zajmuję się graniem na saksofonach, klarnetach i EWI, ostatnio przyuczam się również do fletu, trochę programuję syntezatory i takie inne ustrojstwa.

Oprócz muzyki mam wielką słabość do literatury wszelkiej, pożeram wręcz książki o bardzo szerokiej tematyce, od fantasy po literaturę faktu. Prócz tego kino, rower i jeszcze wiele innych spraw, na które nie zawsze wystarcza mi czasu :).

Pozdrowienia
Aktualnie w odtwarzaczu:
Chris Potter - Lift, Travelling Mercies
Michael Brecker - Pilgrimage
Steps Ahead - Live in Tokyo '85
Lyle Mays - Fictionary
Pat Metheny Trio - 99->00
jalens

Re: Nasze hobby i pasje - poza fajką

Post autor: jalens » 09 sierpnia 2009, 11:57 - ndz

Co nieco napisałem przy powitaniu, ale uzupełniam.
Pasja wspólna wielu obecnym tu kolegom, czyli fotografia - uprawiam ją niejako zawodowo, ale i tak większość zdjęć robię na ulicy, więc cieszy mnie ona w postaci merkantylnej i tej prawdziwie hobbystycznej. Od dwu i pół roku prowadzę bardzo niszowy portalik street-foto.pl, ale niszka robi się coraz mniejsza i nie mam już tyle radości, co przedtem. Oprócz cyfrowego standardu lubię też fotografię chemiczną i babrzę się niekiedy w odczynnikach, szczególnie przy zdjęciach najróżniejszymi otworkami.

Realizuję też filmiki, niekiedy reportaże, niekiedy niewielkie dokumenty. Tu fajka pomaga przy scenopisach. Marzy mi się - bo brak tego w polskim internecie - cykl filmów o paleniu fajki. Taki porządnie nakręcony, zmontowany i z dobrym dźwiękiem. Ale do tego, moim zdaniem, nie wystarczy samobójcze zdejmowanie pożal się boże realizatora, realizator zamiast pykać musi siedzieć za kamerą i przy rejestratorze dźwięku. Takich samobójów pełno na You Tube. No, ale nie pali się.

Co do wędkowania, to chyba już się nałowiłem. Jako że pracowałem i w wędkarskiej prasie, i mam za sobą jakieś książeczki o łowieniu ryb, to miałem okazję wędkować w miejscach, gdzie ta forma relaksu zmienia się w styl życia. Polubiłem tak - ale już nie bardzo mogę. Ostatnio nie jestem w pełni sprawny ruchowo, więc moje ukochane spinning i muchówka odpadają, a wokół nich ten mój styl życia się wytworzył. I był on dość intensywny, także w sieci. Mieszałem przy kilku wędkarskich portalach - i mają się nieźle i kwitnie w nich życie pozawirtualne. Niekiedy pojadę z przyjaciółmi na jakieś ryby - ale raczej z aparatem, raczej posiedzieć nad wodą, doradzić. Rzeka (bo rzeki kocham najbardziej) koi, uspokaja. I opowiada, i każe opowiadać ludziom. To wciąż dla mnie ważne miejsce świata. A że rzek dużo na świecie, to mam gdzie jeździć i chodzić i nad czym siedzieć. Z fajką, jasne że z fajką.

Trzymam tez w domu ptaki, w bardzo dużych klatach. Konkretnie astryldy, bo raczej się nie oswajają i żyją swoimi ważnymi sprawami. Mogę się na nie gapić i ich słuchać - kiedyś kilometrami łaziłem z lornetką na szyi i patrzyłem, i słuchałem. Nie mogę łazić kilometrami, więc sprowadziłem sobie te nadrzeczne chaszcze do domu. I bardzo mnie one cieszą.

Mogę natomiast - i tu los się do mnie uśmiechnął - jeździć na rowerze. Nie na wyścigi, ale kilkadziesiąt kilometrów w ciągu dnia wykręcę, choć takie trasy mocno mną poniewierają. Ale trzeba się przecież czasem sponiewierać.

Lubię się też uczyć, mimo że pięćdziesiątka już za mną. No to wciąż kupuję jakieś książki dotyczące mojej pracy i pasji i je sobie czytam... Niektóre to nawet "przerabiam".

I na razie wystarczy - ale pewnie to nie koniec, bo wiele pasji jeszcze przede mną. Trochę szkoda, że równie wiele już za mną...

A teraz spóźnione śniadanko i jadę do Tabaka na Centralny kupić jakiegoś shaga. Szkoda mi dodawać do "Grodzkiego" tytonie fajkowe.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 11 sierpnia 2009, 23:26 - wt

Jalensie, po używaniu łaciny poznałem żeś przynajmniej przyrodnik :wink:
Wiele z tego co napisałeś mógłbym przepisać żywcem o sobie..
Wędkarstwo? Mam 35 lat a zacząłem 30 temu. Jakoś tak się potoczyło, że kiedy postanowiłem iż tylko muchówka pozostanie w moich zainteresowaniach i oddałem cały sprzęt dla "gliździarzy", przestałem łowić ze zwyczajnego braku czasu. Pojawiły się "istotniejsze" pasje...
Fotografia? Niemal tak długotrwała jak wędkarstwo. Zaczęło się od Vilia-Auto, prze Zenita a skończyło na Pentax' ie. Ta ostatnia miłość trwa już 15 lat...
Ptaki (papugi) były, nawet z własnoręcznie wykonanym sklepem zoologicznym.
Akwarystyka funkcjonuje do dziś, od czasu kiedy jako 5 latek wykończyłem ojcu rarytasy złote skalary (przez nieumiejętne wpuszczanie).

A teraz te odjechane :D .

Jestem biologiem - entomologiem. Zajmuję się ważkami, dzikimi pszczołami i złotolitkami. Jakieś 40 tysięcy stworów w różnych stadiach i formach w zbiorze. Stworzyłem i prowadzę ważkową stronę.

Malarstwo, zaczęlo się od Jacka Malczewskiego i Lotreca, a skończyło na Pollock'u i Klee. Siłą rzeczy sam chwyciłem za pędzel

Fajka ( :lol: ) - ze 100 w kolekcji. Za dużo, zbiór niemal zamknięty. Nie lubię jak rzeczy się nie używa...

Ogólnie, za dużo zainteresowań :lol: . A jeszcze tytoń od nasionka robię...
Zawsze będę początkujący...
jalens

Post autor: jalens » 11 sierpnia 2009, 23:32 - wt

Za łacinę to tu chyba banują :D
Awatar użytkownika
zakwas
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: zakwas » 28 sierpnia 2009, 17:50 - pt

Jako nowy użytkownik tak i forum jak fajki, mam kilka innych pasji.
Numerem jeden jest muzyka o czym pisałem w wątku powitalnym. Gram na basie w kilku zespołach, nagrywam ścieżki dla znajomych gdy zachodzi taka potrzeba.
Interesuję się też miksowaniem i produkcją muzyczną.
Ponadto zbieractwo - odkładam skrzętnie kapsle od piw, ale tylko takie które sam wypiłem i tylko różne. Mam takich kapsli przeszło setkę i nie zamierzam na tym poprzestać. Próbować nowe piwa uwielbiam.
Ubolewam jednak, że nie mogę cieszyć się smakiem fajki i piwa jednocześnie - kompletnie do siebie nie pasują, przynajmniej jeżeli chodzi o jasne piwa. Muszę jeszcze spróbować z ciemnymi, mocnymi porterami, bo ta droga wydaje się właściwsza. :)

A na dokładkę, skupuję, często masowo, książki z okresu międzywojennego i starsze. W zasadzie obojętnie jakie - powieści czy książki naukowe (dzisiaj już często nie :lol: ). Takie stare książki czyta się po prostu przyjemniej...
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 28 sierpnia 2009, 18:19 - pt

Widzę, że muzyków na tym forum nie brakuje :) To i ja może trochę rozwinę temat.

Ja za to bardziej skłaniam się ku multiinstrumentalizmowi, aczkolwiek zaczynałem od gitary i to w sumie mój instrument przewodni, zarówno elektryczna jak i akustyczna (choć od ponad roku tej pierwszej prawie nie dotykam, bardziej spodobały mi się akustyczne brzmienia, no i sa bardziej wymagające). Poza tym gram na harmonijce, mandolinie, trochę na fortepianie i perkusji. Na basie tez sobie czasem poplumkam :wink: Ogólnie nagrywam solo (aranżacje jak i utwory własne), czasem współpracuję ze znajomymi muzykami, czasem skomponuję jakiś utworek na potrzeby szkolne.

Poza muzyką czytam książki, zarówno powieści (przede wszystkim fantastyka) jak i różne dzieła i pozycje filozoficzne/religijne/mitologiczne/ezoteryczne. Również jestem zainteresowany kulturą dalekiego wschodu.

P.S. Do mojego przedmówcy: spróbuj do fajki pić Guinnessa. To wprawdzie burżujstwo, ale mi pasowało ;) Mi osobiście do fajki pasuje whisky, a z piw to Heineken i wspomniany wyżej Guinness
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
zakwas
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: zakwas » 28 sierpnia 2009, 18:30 - pt

Nie wyobrażam sobie kalać Guinnessa czymkolwiek.
To moje ulubione piwo.
Ponadto bardzo lubię portera z Browarów Łódzkich i kilka innych piw z mniejszych browarów - np. Noteckie z browaru Czarnków czy kiedyś piwo Acan (nie pamiętam już skąd). Piwa regionalne mają to do siebie że są bardzo nierówne i każda warka właściwie to inne piwo.

A co do muzyki jeszcze to też mam w domu mandolinę na której okazjonalnie pobrzdąkam, harmonijkę i drumlę :)
bufi
Początkujący
Początkujący

Post autor: bufi » 28 sierpnia 2009, 21:49 - pt

Jedną z moich hobby są piękne samochody jedynie słusznej marki Lancia . W swojej skromnej stajni jak na razie :Obrazekbyła pieszczona Kappa ( wspaniały wygodny niedoceniony samochód ) , ObrazekLancia Nuova Delta HF 2.0 Turbo , diabełek w owczej skórze 205 PS , ObrazekLancia lybra 1.9 Jtd , swietnie wyposażona piękność z duszą ( niewiele juz nowoczesnych samochodów z duszą :| ) , oprócz tego wiadomo ObrazekWedkarstwo , Książka i Muzyka :lol:[URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”