Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

konradus pisze: Sąd 24-godzinny. Dziś na wokandzie - pięciu pijanych kierowców, 13 letni kieszonkowiec, dwóch kiboli, jeden damski bokser oraz sześciu groźnych przestępców fajczarzy złapanych na gorącym uczynku w kawiarni.
Fajczarze otrzymują wyroki od 2-5 lat bez zawieszenia, reszta zostaje wypuszczona ze względu na niska szkodliwość społeczną czynu.... :D
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

PiotreG pisze:Rany, takich bzdur jak w poście Barneya to już dawno nie czytałem.
Moment, ale wydaje mi sie, że przypisałeś Barneyowi dwa posty, w tym jeden mój. :D
PiotreG pisze: Gdzie ta unijna dyrektywa zakazująca palenia w miejscach publicznych?
Unijna dyrektywa zobowiązująca kraje członkowskie do walki z paleniem tytoniu jest faktem, a jej interpretacja i szczegółowe uregulowania prawne są wewnętrzną sprawą każdego kraju. I tak się składa, że wszystkie kraje, które dotąd tą dyrektywę wcieliły w życie, wprowadziły zakaz palenia w miejscach publicznych.
PiotreG pisze: Gdzie dyrektywa unijna stwierdzająca, że prywatny samochód osobowy to miejsce publiczne?
Chyba nieco nadinterpretujesz nasze wypowiedzi. Nikt nie mówił, że jest dyrektywa unijna uznająca samochód za miejsce publiczne. Natomiast jest faktem, że nasza władza w swej nieskończonej mądrości wymyśliła zakaz palenia w prywatnym samochodzie. Co więcej wymyślili także zakaz palenia na prywatnym balkonie, prywatnego mieszkania w bloku, bo możesz sąsiadów dymem potraktować.
PiotreG pisze: Nie palę w miejscach publicznych i nie muszę tego robić. Ale jeśli komuś nie przeszkadza ciągłe ograniczanie wolności pod pretekstem kolejnych konieczności, to tego nie rozumiem.
A tego to ja z kolei nie rozumiem. Czy ktoś tu napisał, że nie przeszkadza mu ograniczanie wolności?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: PiotreG »

Nie ma dyrektywy. Nie ma żadnego zobowiązania. Jest zielona książka i debata publiczna, która ma dopiero w zamierzeniu zobowiązać kraje do wprowadzania takich przepisów. A Barney stwierdził, że on głosował na PiS, ale to (w domyśle) nie ich wina, tylko tych wstrętnych biurokratów z Brukseli. Ja się z tym nie zgadzam. Unia Europejska i jej błyskotliwi urzędnicy, mają wiele błyskotliwych pomysłów i nie wątpie, że kiedyś wpadną i na taki, żeby zakazać palenia w miejscach publicznych w całej Europie, a nawet zakazać palenia w Europie w ogóle. Ale póki co ten wątek rozwinął się na bazie równie błyskotliwego projektu posła PiS, który wcale nie jest wynikiem działania żadnej dyrektywy.
Etatystyczny PiS, niczym się nie różni od biurokratów z UE, ze swoim traktowaniem "państwa" jako najwyższego ogniwa ewolucji, które wreszcie powie ludziom co jest dobre, a co złe... I ja z tym się nie zgadzam.

Druga część postu była po prostu wyrazem mojej opinii w tej sprawie, nie polemiki z Tobą czy Barneyem :)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

Oświadczenie Rzecznika Praw Obywatelskich 6 czerwca 2007 r.:
http://www.rpo.gov.pl/pliki/1181119920.pdf
Awatar użytkownika
Benek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Benek »

20 000 zł grzywny w projekcie :?: Żenujące wręcz. Co dalej :?: 40 000 za palenie grilla (wszak też dymi i szkodliwy jest) i picie piwa na trawie w ogródku, bo każdy może zobaczyć zza płotu i wtedy będzie w miejscu publicznym...

... nasuwa mi się pewna scena z "Seksmisji" :twisted: Czyżby władza czerpała z niej inspirację ;) :?:

A tak poważnie, to samo oświadczenie wygląda mi na napisane przez kogoś myślącego w miarę trzeźwo...
Aktualnie w odtwarzaczu:
Chris Potter - Lift, Travelling Mercies
Michael Brecker - Pilgrimage
Steps Ahead - Live in Tokyo '85
Lyle Mays - Fictionary
Pat Metheny Trio - 99->00
Barney
Pykacz
Pykacz

Post autor: Barney »

Widzę że kolega PiotreG robi na mnie regularną nagonkę. Coś bym koledze odpisał ale nie zrobię tego przez szacunek dla tego forum i jego zasad oraz przez szacunek dla innych użytkowników ,także Ciebie PiotreG, którzy może nie życzą sobie wojen na łamach tego forum. Powiem tylko jedno - bardzo dotknęło mnie zdanie które nasz szacowny kolega PiotreG napisał:
"O wywodach historyczno-politycznych lepiej nie mówić... ". Możesz mi kolego zarzucić bzdurne wywody polityczne ale od mojej znajomości historii to Ci wara. Ja zanim nauczyłem się mówić mama i tata to juz umiałem takie słówka jak np. Sargon z Akadu, satrapia, Ahuramazda, zikkurat i wiele innych - ja żyję historią i jej interpretacją oraz dostrzeganiem tzw. shatterpoint. Więc zanim kogoś zbluzgasz i zmieszasz jego post z błotem zastanów się kto ma przypadkiem rację.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro »

Barney pisze: "O wywodach historyczno-politycznych lepiej nie mówić... ".
Mnie się wydaje, choć adwokatem niczyim nie jestem, że kolega Piotr chciał uciąć rozmowę o polityce właśnie, tak wnioskuję z jego wypowiedzi. I całkiem słusznie, bo możemy sobie ponarzekać ciut na IV ale może nie w takiej rozpiętości i szczegółowości myślę. Wszak to Forum Fajkowe, oaza relaksu szczególnie od polityki.

Pozdrawiam i życzę chłodnego palenia w te gorące dni,
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Dziku

Post autor: Dziku »

Barney pisze:Widzę że kolega PiotreG robi na mnie regularną nagonkę.
(...)
"O wywodach historyczno-politycznych lepiej nie mówić... ".
(...)Więc zanim kogoś zbluzgasz i zmieszasz jego post z błotem zastanów się kto ma przypadkiem rację.
Nikt tu nikogo nie zbluzgał i mam nadzieję, że tego nie uczyni. Wytknięto Ci ewidentny błąd i w sumie nie wiem czemu się wściekasz i piszesz tak napastliwie. Wyborów parlamentarnych jest tylko jedna tura - i to jest prawda. Nie bardzo rozumiem tak niegrzeczny ton wypowiedzi - więc tego rodzaju polemiki proszę przenieść na PW.

Proszę obu zainteresowanych Kolegów (oraz wszystkich innych Forumowiczów) o umiar i unikanie dyskusji politycznych. Oraz o czytanie i pisanie postów ze zrozumieniem tekstu. Sympatie i antypatie polityczne oraz umiłowanie bądź wrogość wobec słownika wyrazów obcych proponuję przenieść na jakieś inne forum.

W przeciwnym razie zamknę ten w sumie interesujący i ważny temat.
Barney
Pykacz
Pykacz

Kolego Dziku:
- ja się nie wściekam i nie zamierzam gdyż z natury jestem spokojnym człowiekiem
- nie piszę napastliwie, mogę dopiero zacząć
Napisałem:
"Możesz mi kolego zarzucić bzdurne wywody polityczne"
A więc do błędu względem wyborów parlamentarnych się przyznałem.
Ton mej wypowiedzi był bardzo grzeczny gdyż poszanowania rozmówcy jestem uczony od młodości.
Dziku

Post autor: Dziku »

Bardzo proszę:
Groźby jak to nie zaczniesz pisać - schowaj sobie do kieszeni lub prześlij Adminowi na PW. Podobnie do Admina na PW kieruj swoje niezadowolenie odnośnie uwag czynionych przez Moderatorów.
Do mnie na PW w tej sprawie nie pisz - nie jestem zwyczajnie niczego więcej ciekaw i dyskusja ta mnie nie podnieca w żaden sposób.
Proponuję poznać z dawna wypracowane zwyczaje Forum zanim zacznie się wprowadzać swoje...

Proszę wszystkich Kolegów o zakończenie dyskusji politycznych ( w tym o niepublikowanie panegiryków historyczno - politycznych na własny temat oraz takowych niewybrednych satyr na temat kolegów).
Barney
Pykacz
Pykacz

:)
pan Gajusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: pan Gajusz »

jestem za :)
"Świat jest jedną wielką restauracją" Woody Allen
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Większy zakład tworzy palarnię w każdym oddziale

Post autor: Marcin_Pro »

Taki właśnie artykuł znalazł się w RP 15 Czerwca 2007.

Większy zakład tworzy palarnię w każdym oddziale

Obrazek

Kliknięcie na fotke powoduje otwarcie artykułu w nowym oknie z możliwością przybliżenia
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Nie wiem jak nazywa się choroba trapiąca nasz kraj, i całą UE, ale staje się coraz cięższa.

Czekam aż zabronią mi słuchać mojej ulubionej muzyki, bo może powodować depresje (gotyk) albo agresję (industrial), zabronią ubierać się na czarno (bo czarny jest taki smutny, a poza tym statystyczny mieszkaniec UE nie nosi czarnego)... aż zabronią produkcji, konsumpcji i posiadania alkoholu ... aż wydadzą dyrektywę na jaki kolor mam prawo pomalować ścianę za sedesem...

Przypomina mi się "V jak vendetta"... gdy zabiorą ci wszystko... nie masz już nic do stracenia :twisted:

A teraz coś z zupełnie innej beczki...
Światowy Dzień Bez Papierosa... Idę sobie grzecznie ulicą, popalając któregoś tam z kolei Djaruma...
Podchodzi do mnie młodzianek aktywistyczny z ulotkami... "Proszę pana, palenie zabija" mówi.
"Jak by nie zabijało, to bym nie palił" odpowiadam... Nawet nie próbował mi wciskać tego swojego kitu :twisted:
pan Gajusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: pan Gajusz »

ładny tekst. refleks godny mistrza riposty...

co do zakazów i nakazów, to czas umierać... bo za momencik zobowiąże nas jaśniepanująca SocjalUnia do Dogmy:

"kawa bezkofeinowa, piwo bezalkoholowe, tytoń beznikotynowy, seks bezorgazmowy"

pozdrawiam
"Świat jest jedną wielką restauracją" Woody Allen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”