Filmy z fajkowym klimatem

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Filmy z fajkowym klimatem

Post autor: JSG » 04 stycznia 2012, 00:20 - śr

http://www.youtube.com/watch?v=Mg4Y5cbk ... ture=share" onclick="window.open(this.href);return false;
Dostałem, to z pytaniem: "nie dość że grałeś w filmie, to jeszcze wbrew naturze się uśmiechałeś?"
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 09 stycznia 2012, 00:18 - pn

No i doczekaliśmy się kolejnych odcinków miniserialu Sherlock Holmes.
W odcinku pierwszym, emitowanym 1 stycznia, temat palenia, jest mocno poboczny- jak to w końcu w nowoczesnym świecie ma miejsce. Jednak pada stwierdzenie że Shelock prowadzi stronę gdzie opisuje ponad 240 gatunków tytoniu, czy tytoniwoych blendów...

A jakoś tak właśnie oglądam Drużynę pierścienia- moja druga połówka właśnie zauważyła, że gandalf, fajkę nosi wplecioną w główkę swojej laski/różdżki- zauważyliście to wcześniej?
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 10 stycznia 2012, 15:24 - wt

JSG pisze:http://www.youtube.com/watch?v=Mg4Y5cbk ... ture=share
Dostałem, to z pytaniem: "nie dość że grałeś w filmie, to jeszcze wbrew naturze się uśmiechałeś?"
Fajny filmik. Przypomina mi klimat filmu Kusturicy "Czarny kot, biały kot". Pewnie przez tego Cygana :-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 19 stycznia 2012, 23:59 - czw

Mało prawdopodobne mi się wydaje, by nie było tu tego filmu, ale wyszukiwarka jak nazłość nie znajduje:
Oliver Twist Romana Polańskiego 2004 czy 5 roku, Jeden wielki fajkowy klimat- bo trudno by nie miał go film pokazujący lata 30 XIXw...

Śmiało możemy założyć że wszystkie ekranizacje tej powieści mają fajkowy klimat:

Oliver Twist – film z 1948 roku
Oliver! – film muzyczny z 1968 roku (filmowa wersja musicalu scenicznego Oliver! z 1960 roku)
Przygody Olivera Twista – serial animowany (1997-1998)
Oliver Twist – miniserial z 1999 roku
Oliver Twist – film z 2005 roku
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 20 stycznia 2012, 08:27 - pt

Nie tak dawno oglądałem film, "Smoke" (Dym). Film pokazuje parę historii obyczajowych, które kręcą się wokół sklepu z cygarami na nowojorskim Brooklynie. Fajka w filmie się nie pojawia, ale przyjemnie będzie się oglądało paląc. Na ekranie bez przerwy tytoń jest palony, w postaci papierosów i cygar.
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący

Post autor: Kajela » 20 stycznia 2012, 20:50 - pt

Oglądając wczoraj 3 część "Piratów z Karaibów" zauważyłam, że Davy jones pali fajkę :)

edit :
http://pirates.wikia.com/wiki/Davy_Jones'_smoking_pipe" onclick="window.open(this.href);return false; a tu link jak by ktoś miał ochotę przyjrzeć się fajce kapitana Latającego Holendra.

( zanim to umieściłam używałam wyszukiwarki pod hasłem Piraci z Karaibów oraz davy jones i nie pokazał się żaden wynik.
mam nadzieję z z tym linkiem mój post wniesie coś nowego do filmów z fajkowym klimatem.
Pozdrawiam. )
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2012, 15:33 - pn przez Kajela, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 20 stycznia 2012, 20:57 - pt

Kajela pisze:Oglądając wczoraj 3 część "Piratów z Karaibów" zauważyłam, że Davy jones pali fajkę :)
Jak byś się dokładniej przyjżał to może byś zobaczył że:
forum ma wyszukiwarke...
Ten wątek skonstruowany jest tak, że jak coś było to o tym nie gadamy, no chyba, że ktoś coś konstruktywnego ma do powiedzenia, czasem ktoś nie dopatrzy, nie do szuka, nie do czyta, ale z grubsza unikamy..
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 23 stycznia 2012, 22:25 - pn

Kajela pisze:Oglądając wczoraj 3 część "Piratów z Karaibów" zauważyłam, że Davy jones pali fajkę :)

edit :
http://pirates.wikia.com/wiki/Davy_Jones'_smoking_pipe" onclick="window.open(this.href);return false; a tu link jak by ktoś miał ochotę przyjrzeć się fajce kapitana Latającego Holendra.

( zanim to umieściłam używałam wyszukiwarki pod hasłem Piraci z Karaibów oraz davy jones i nie pokazał się żaden wynik.
mam nadzieję z z tym linkiem mój post wniesie coś nowego do filmów z fajkowym klimatem.
Pozdrawiam. )
Nie pamiętam, żeby w trzeciej części "Piratów" pojawiała się fajka Davy'go Jonsa, ale w drugiej na pewno. Poza tą sceną, która jest uwidoczniona w podanym przez Ciebie linku ciężko się fajek doszukać w całej serii :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
syczek
Pykacz
Pykacz

Post autor: syczek » 24 stycznia 2012, 09:47 - wt

Ostatnio na TVP Historia lub TVP Kultura kolejny raz powtarzany jest serial "Noce i dnie". Jeden z głównych bohaterów-Bogumił Niechcic pyka sobie fajeczkę. Nie wiem, który to odcinek i czy pyka on fajeczkę tylko w tym odcinku czy w innych również, w każdym razie Niechcic to fajczarz :pipeman:
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 24 stycznia 2012, 11:57 - wt

JSG pisze:No i doczekaliśmy się kolejnych odcinków miniserialu Sherlock Holmes.
W odcinku pierwszym, emitowanym 1 stycznia, temat palenia, jest mocno poboczny- jak to w końcu w nowoczesnym świecie ma miejsce. Jednak pada stwierdzenie że Shelock prowadzi stronę gdzie opisuje ponad 240 gatunków tytoniu, czy tytoniwoych blendów...
Zacny jest ten serial. Szkoda, że znowu trzeba będzie długo czekać na kolejną serię...
Obie strony omawiane w serialu (blog Watsona i stronka Sherlocka) mają swoje odbicie w rzeczywistej przestrzenie internetu - niestety na http://www.thescienceofdeduction.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false; wpis o popiołach tytoniowych jest oznaczony jako skasowany (pewnie nigdy go nie było ale fajnie to urealnia stronę i łączy ją z serialem). Więcej się dzieje na blogu Watsona (uwaga - jeżeli ktoś nie oglądał bieżących odcinków to może zawierać spoilery!) i tak jak w serialu ma zepsuty licznik odwiedzin.
Książkowy Sherlock Holmes również zajmował się tytoniowymi popiołami - w "Studium w szkarłacie" chwali się, że przeanalizował popiół z wszystkich dostępnych cygar i jest je w stanie zidentyfikować na podstawie analiz z miejsca zbrodni :-) Odświeżam sobie te książki i ostatnio aż mnie skręca tyle tam palą i tak zachęcająco a ja walczę z choroba która całkowicie nie pozwala mi się cieszyć smakiem fajeczki...
JSG pisze:A jakoś tak właśnie oglądam Drużynę pierścienia- moja druga połówka właśnie zauważyła, że gandalf, fajkę nosi wplecioną w główkę swojej laski/różdżki- zauważyliście to wcześniej?
Bardzo fajnie jest to zaprojektowane - wygląda nieźle a i ma szanse działać w rzeczywistości. Dość spory to futerał ale jak się człowiek (czy też Majar, Istari lub jak wolą niektórzy Valar) z laską nie rozstaje to czemu nie ;-)
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 15 lutego 2012, 08:27 - śr

W kategorii filmów z fajkowym klimatem- bez fajki...
Biegun Północny, odizolowana od świata stacja polarna, dwóch całkowicie od siebie odmiennych mężczyzn. "Jak spędziłem koniec lata" urzeka niezwykłym klimatem skutych lodem, bezbrzeżnych połaci bieli, na których tle dwie jednostki ludzkie rysują się niczym niegroźne pyłki kurzu.

http://www.youtube.com/watch?v=tCXTvPtsP5Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 24 lutego 2012, 00:05 - pt

jeśli ktoś lubi filmy tego typu polecam ekranizację książki Ursuli Le Guin - Czarnoksiężnik z archipelagu, film klasy b ale bardzo miło się ogląda - pod fajeczkę idealny :)
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 24 lutego 2012, 01:56 - pt

Tinker, Tailor, Soldier, Spy polski tytuł Szpieg.
http://www.filmweb.pl/film/Szpieg-2011-575916" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=Aco15ScXCwA" onclick="window.open(this.href);return false;
Godny polecenia, trochę może usypiający, ale wciąga.
Fajne czasy kiedy można było sobie pracując w urzędzie państwowym palić przy biurku...
Awatar użytkownika
Happyman
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Happyman » 29 marca 2012, 09:53 - czw

Fajkę popala Rutger Hauer w kryminale 'Fatherland' chyba z 1994, pasuję mu świetnie.
Mary i malunki fajkowego dymu.
Awatar użytkownika
Happyman
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Happyman » 29 marca 2012, 10:23 - czw

JSG pisze:A jakoś tak właśnie oglądam Drużynę pierścienia- moja druga połówka właśnie zauważyła, że gandalf, fajkę nosi wplecioną w główkę swojej laski/różdżki- zauważyliście to wcześniej?
A gdzie Ty to wypatrzyłeś? Która scena? O.o bo ja tego nie widzę .. choć pomysł przedni .

Edit: Mam już !

http://30.media.tumblr.com/tumblr_l8ar2 ... o1_500.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Mary i malunki fajkowego dymu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”