Muzyka przy fajce !!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek »

A ja własnie zakupiłem 02778 egz. z limitowanej edycji CD Porcupine Tree "Recordings" z jakże fajkową okładką:
Obrazek
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Jacko
Początkujący
Początkujący

Post autor: Jacko »

Tak czytam ten topic i sobie myślę... że jestem jakiś inny :lol:
Moją miłością jest stara "jamajszczyzna": calypso, SKA, rocksteady i reggae. Co się tyczy tego ostatniego, to przede wszystkim radosne - przedrootsowe brzmienia, np. skinhead reggae. Zaś ska, poza trzecią falą. Do fajki najlepsze są kołyszące rytmy calypso i rozbujane, falujące rocksteady, czyli nie za szybkie i nie za wolne 8)

Szkoda, że Jamajka obecnie to ragga/dancehall, a artyści których bardzo cenię odchodzą z tego świata... RIP Laurel Aitken :cry:
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik »

Widzisz, Drogi Jacko. Tak jak jednemu smakuje pewien tytoń, innemu zaś nie, tak samo jeden lubi pewną muzykę, inny nie :-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Cinek pisze: A ja własnie zakupiłem 02778 egz. z limitowanej edycji CD Porcupine Tree "Recordings" (...)
Gratuluję zakupu :D Ja ostatnimi czasy non-stop wałkuję "Deadwing" - udała im się ta płyta.
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Ostatnio zakupiłem kilka kaset i płytkę zespołu Carrantuohill. Piekna sprawa, irlandzki folk to doskonała muzyka (dla mnie) do fajki. NAjnowsza płyta wyżej wymienionego zespołu łączy irlandzki folk z jazzem, rzecz godna polecenia, ciekawie to wyszło, trzeba przyznać.
SESSION natural irish & jazz tak zwie się ta jazzowo folkowa płytka.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Wspomnianej płyty nie miałem okazji jeszcze słuchać, ale na pewno zainteresuję się nią i kupię, bo to sprawdzony zespół. Chłopaki występowali na Muszli (tylko bez głupich skojarzeń ;) ) Koncertowej w Szczecinku jakieś 6 lat temu. Pamiętam, że udało im się poruszyć do zwariowanego tańca całą publiczność, nawet tych najstarszych. To była udana impreza.
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek »

A, skoro tu nie napisałem, to spróbuję:
Czy ktoś z Panów zna zespół 16 Horsepower, ewentualnie Woven Hand?
Jest to jeden z moich ulubionych zespołów, zdecydowanie.

W ogóle mam spory rozstrzał jeśli chodzi o słuchaną muzykę -- alt-country w wykonaniu w/w, Tool, A Perfect Circle, jazz (ostatnio byłem na którymś już koncercie Marka Napiórkowskiego -- koleś jest geniuszem ;-)), funky, flamenco, folk skandynawski, żydowski, daleko- i bliskowschodni, muzyka elektroniczna, chillout... etc.

Dziś słucham doskonałej płyty "En Evening With John Petrucci & Jordan Rudess" -- polecam szczerze!

Ps. Zapomniałbym o Kaczmarskim, którego uwielbiam :)
boru
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: boru »

a czy nikt nie slucha juz starych, poczciwych "bitelsow" ?? :) ..(jesli ktos juz o nich wspominal to przepraszam :) ). no i klasyczny blusik w wydaniu "harmonijkowych gigantow" jak "brownie mcghee & sonny terry" czy tez "charlie mccoy"?? do tego bym dorzucil ryska rydla i "dzem", "aerosmith" i ich klasyki. jak i rowniez "gun'n'roses", "queen", "animals", etc., etc. no i-moim zdaniem-hit hitow: "omega"-"dziewczyna o perlowych wlosach" :) ...i przy tym to sie mozna zrelaksowac :)

...a z takich najnowszych produkcji to polecalbym "team sleep"-projekt poboczny zespolu "deftones". bardzo spokojna i relaksujaca muzyka. taka alternatywa.

..no i to wszystko a' propos fajki oczywiscie (zeby nie bylo, ze to offtopic :) )
pozdrawiam :)
WYWALCZ JEJ WOLNOŚĆ LUB ZGIŃ!
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Oj tak... chłopcy w dżinsach z południa tworzą dobrą muzykę:D
Sonny Terry co mój faworyt do słuchania w letnie noce na działeczce:)
Dżem... wspaniały zespół, bardzo lubie wokal Ryśka,
Dobrze gra "Zdrowa Woda" ich "Piwo" smakuje wprost doskonale i to w samochodzie :twisted:
Nathiel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Nathiel »

Apropos Ryśka to 'Listo do M' zawsze kojarzy mi się z fajką - może dlatego, że słuchając tej piosenki rozpalałem pierwszą w życiu fajkę...
dosiek
Pykacz
Pykacz

Post autor: dosiek »

Paląc fajke bardzo lubie słuchać Enya, ale prawdziwy efekt robi cisza na działce, tylko ptaki i świerszcze.
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz »

to fakt, muzyka grana przez nature jest czym wyjatkowym i nie do podrobienia. Ma swoisty klimat :) ja uwielbiam muzyke na dzialce nad jeziorem, szum wody (delikatny), sowa z lasu i swierszcze :) a do tego swiatlo ksiezyca i Kobieta przy boku. To jest moja muzyka :)
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit »

HA!
A co powiecie o śpiewie wiatru w takielunku?
Szum żagla przechodzącego linię wiatru i dźwięczne stacatto kabestanu, przy akompaniamencie spienionego kilwatera?
To dopiero jest muzyka...
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
boru
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: boru »

voit...niestety nie powiem nic, albowiem jeszcze nigdy nie zeglowalem :P ...a co do muzyki natury to jak dla mnie-las. w kazdej porze roku! ..a' propos-mam w poniedzialek egzamin...taki ostatni i najwazniejszy i planuje sobie wyskoczyc na spacer z fajka do lasu, szkoda, ze zapowiadaja ochlodzenia :( ..ale i tak pojde :twisted: musze sie mocno zrelaksowac :)
WYWALCZ JEJ WOLNOŚĆ LUB ZGIŃ!
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz »

Voit, a czy na żaglach nie z brdzo wieje?
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”