Muzyka przy fajce !!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Muzyka przy fajce !!

Post autor: ENGLISHMAN » 22 stycznia 2011, 19:22 - sob

Widzę, że Marka Knopflera masz wysoko w rankingu, podobnie jak i ja! Uwielbiam gościa - i za teksty i za gitarę:)
Natomiast muszę przyznać, że generalnie masz chyba bardziej wysublimowany gust muzyczny ode mnie - sądząc po wykonawcach, których słuchasz. Ja nie znam nawet większości tych artystów:)
Pozdrawiam!
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
popeye
Początkujący
Początkujący

Post autor: popeye » 01 marca 2011, 20:43 - wt

Jako pokolenie wychowane zreszta http://www.youtube.com/watch?v=OA-rc-k5 ... dded#at=35 klimat jest
"The lights are on but nobody's one's home"
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 02 marca 2011, 00:18 - śr

A ja niedawno odkryłem kompozycje pana znanego jako Yanni. Świetna, pełna optymizmu muzyka. Szczerze polecam jeśli ktoś chce się zrelaksować, lub ma zły nastrój i chce go poprawić. Idealnie paliło mi się fajeczką w czasie oglądania jego koncertów. Zdecydowanie polecam. Zwłaszcza, że ten kompozytor nigdy nie przeszedł formalnego wykształcenia muzycznego i zaczynając karierę nie potrafił czytać zapisu muzycznego. Dla zachęty link do jednego z utworów a konkretniej do koncertowego wykonania "Deliverance":
http://www.youtube.com/watch?v=hYRJPYO_ ... re=related
Diord Fionn
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 02 marca 2011, 20:51 - śr

Do fajki , do pracy przy kompie, do samochodu... Funk. To mnie kręci niezmiernie. Przeszedłem przez wiele rodzajów muzyki (poza disco polo), cały czas wracam do muzyki na której się wychowałem (rock, heavy metal), ale od dłuższego czasu delektuje się "czarnymi" rytmami z lat 60/70.
Podrzucam kilka próbek.
Do fajki jak znalazł :) : SOS - SOUL TRAIN
jeszcze raz Soul Train
Willie Hutch
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 03 marca 2011, 09:11 - czw

stibons pisze:Do fajki , do pracy przy kompie, do samochodu... Funk. To mnie kręci niezmiernie. Przeszedłem przez wiele rodzajów muzyki (poza disco polo), cały czas wracam do muzyki na której się wychowałem (rock, heavy metal), ale od dłuższego czasu delektuje się "czarnymi" rytmami z lat 60/70.
Podrzucam kilka próbek.
Do fajki jak znalazł :) : SOS - SOUL TRAIN
jeszcze raz Soul Train
Willie Hutch

yeah... ;-) to jest muzyka któą wprost uwielbiam... tyle energii i groove... ale czy czasem przy słuchaniu tego typu numerów faja się trochę nie przegrzewa? ;-)

sam dorzucę kilka numerów w tym stylu

http://www.youtube.com/watch?v=hiIBwu2mjs0" onclick="window.open(this.href);return false;
Sly and the family stone z mistrzem potężnego funkowego uderzenia na basie Larrym Grahamem

http://www.youtube.com/watch?v=3s3SNHIH ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
The temptations-papa was a rollinhg stone

http://www.youtube.com/watch?v=4_iC0MyI ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
The Meters -Cissy strut

same bardzo znane sztandarowe numery ale od razu czuć dla czego....

Pozdrawiam serdecznie
Mikołaj
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 07 marca 2011, 15:18 - pn

big_banana_Mickey pisze:same bardzo znane sztandarowe numery ale od razu czuć dla czego....
O tak! Zwłaszcza The Meters -Cissy strut. Balsam dla duszy :)
Z klasyki to jeszcze Funkadelic, podrzucę jeszcze to:
http://www.youtube.com/watch?v=GZECQCQjP38" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten utwór to taki funk wpadający troszkę w Reggae, bardzo fajny.
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 13 marca 2011, 21:42 - ndz

Też swoje 5 groszy dodam... słyszeliście to?:

http://www.youtube.com/watch?v=iR6oYX1D-0w" onclick="window.open(this.href);return false;

Zajeb..ste! Po prostu facet potrzebuje dolca! Tak jak ja, Ty, oni ... :lol:
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 13 marca 2011, 21:57 - ndz

Przedwczoraj włączyłem najnowszą płytę Pata Metheny'ego "Orchestrion" - jest to moim zdaniem jeden z najlepszych albumów jakie ostatnio słuchałem. Niesamowita, jazzowa wielowątkowość, zróżnicowana instrumentalnie. Każdy utwór opowiada inną historię, a jednak całość sprawia wrażenie genialnie skomponowanej suity. Z każdym przesłuchaniem wyłapuje się coś nowego, inny motyw, który wcześniej umknął. Doprawdy, płyta na długie i częste przesłuchania. Jak wyjdzie jakiś pack z DVD (a jest ponoć w drodze), niezwłocznie udam się do sklepu.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 13 marca 2011, 23:16 - ndz

Alan pisze:Z każdym przesłuchaniem wyłapuje się coś nowego, inny motyw, który wcześniej umknął.
Jeśli chodzi o płyty w których ciągle wyłapuje się nowe rzeczy to polecam nieśmiertelne "A LOVE SUPREME" Coltrana i równie nieśmiertelne KIND OF BLUE Davisa... 2 płyty które wymieniają się na topach wszystkich rankingów wszech czasów i słucham ich bardzo często, ale za każdym razem gdy ich słucham (szczególnie A Love Supreme) odpadam...

Jeszcze z topowych płyt "nie do nauczenia" to dołożył bym "The Shape of Jazz to Come" Colemana i "Balladyna" Stańki... mając te 4 płyty można się nie nudzić do końca życia ;-) no może trzeba by dołożyć coś Birda, Gilespyego i Monka... jak by się miało ochotę na trochę matematyki w wydaniu HOT ;-)
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 01 kwietnia 2011, 20:01 - pt

witam wychowałem się na polskim reggae od lat 80
jeździłem na koncerty do Brodnicy piękne wspomnienia pozostały z tego czasu wrzucę parę ulubionych kapel może ktoś słucha reggae paląc tytoń w fajce i nie tylko
Gedeon jerubbaal http://www.youtube.com/watch?v=9fu7_my_ywk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=YPYeRXVz ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
bakszysz http://www.youtube.com/watch?v=UC9GgEYzohQ" onclick="window.open(this.href);return false;
izrael http://www.youtube.com/watch?v=pGppR4US ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
narazie tyle
pozdrawiam Zbyszek
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 01 kwietnia 2011, 21:07 - pt

Niestety, żadna. W mieszkaniu nie palę - niepaląca żona, dziecko (również nie pali). Ale jeśli miałbym wybierać muzykę - to mój ulubiony skandynawski metal :)
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 02 kwietnia 2011, 13:58 - sob

BenZin pisze:Niestety, żadna. W mieszkaniu nie palę - niepaląca żona, dziecko (również nie pali). Ale jeśli miałbym wybierać muzykę - to mój ulubiony skandynawski metal :)
Za ten metal masz u mnie browara)))
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 26 kwietnia 2011, 09:54 - wt

Dla miłośników ciężkiego brzmienia i "wyspiarskich/średniowiecznych" dźwięków Folkstone - włoska grupa folk metalowa.
Mnie nastroiło to pozytywnie do porannej fajeczki :)
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 06 maja 2011, 17:07 - pt

Poniżej wklejam treść apelu, jaki dotarł do mnie od Leszka Sosnowskiego - Prezydenta Zielonogórskiego Klubu Fajki.
Dla tych z Was, którzy nie mieli okazji poznać Leszka dodam tylko, że jest On jednym z najlepszych organizatorów imprez jakiego znam.
Jeśli możecie, poprzyjcie go w staraniach.
Maciej

DRODZY KOLEDZY FAJCZARZE I SYMPATYCY FAJCZARSTWA,

W sobotę 7 maja w TVP2 o godz. 20.00 odbędzie się finał telewizyjnej „Bitwy na głosy” , w której zmierzy się grupa Urszuli Dudziak z Zielonej Góry i Piotra Kupichy z Katowic. Pragnę dodać , że w zielonogórskiej grupie występują osoby, które będą brały udział w konkursie palenia fajki w Zielonej Górze w dniu 6 sierpnia br. Ponadto soliści zespołu wystąpią również z koncertem na naszych zawodach. Bitwę na głosy może wygrać zespół który otrzyma największą ilość smsów w drodze głosowania telewidzów. Ponieważ każdy sms ma duże znaczenie, w związku z powyższym zwracam się do Was z prośbą o głosy na ten zespół, tym bardziej, że śpiewają tam „ nasi ludzie”, których zobaczymy i posłuchamy już niedługo na naszych zawodach. Z góry serdecznie dziękuję za każdy oddany głos.

SMS o treści 4 na numer 7249
Leszek Sosnowski
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 06 maja 2011, 18:06 - pt

maciej_faja pisze:Poniżej wklejam treść apelu, jaki dotarł do mnie od Leszka Sosnowskiego - Prezydenta Zielonogórskiego Klubu Fajki.
Dla tych z Was, którzy nie mieli okazji poznać Leszka dodam tylko, że jest On jednym z najlepszych organizatorów imprez jakiego znam.
Jeśli możecie, poprzyjcie go w staraniach.
Maciej

DRODZY KOLEDZY FAJCZARZE I SYMPATYCY FAJCZARSTWA,

W sobotę 7 maja w TVP2 o godz. 20.00 odbędzie się finał telewizyjnej „Bitwy na głosy” , w której zmierzy się grupa Urszuli Dudziak z Zielonej Góry i Piotra Kupichy z Katowic. Pragnę dodać , że w zielonogórskiej grupie występują osoby, które będą brały udział w konkursie palenia fajki w Zielonej Górze w dniu 6 sierpnia br. Ponadto soliści zespołu wystąpią również z koncertem na naszych zawodach. Bitwę na głosy może wygrać zespół który otrzyma największą ilość smsów w drodze głosowania telewidzów. Ponieważ każdy sms ma duże znaczenie, w związku z powyższym zwracam się do Was z prośbą o głosy na ten zespół, tym bardziej, że śpiewają tam „ nasi ludzie”, których zobaczymy i posłuchamy już niedługo na naszych zawodach. Z góry serdecznie dziękuję za każdy oddany głos.

SMS o treści 4 na numer 7249
Leszek Sosnowski
Pwnie ,że zagłosuję na Zieloną...po pierwsze dlatego ,że prosi o to Leszek ,który jest fajnym facetem , a po drugie ,że to grupa Uli , która jest super babka i artystka. A pan Kupicha...no...
Pozdrawiam
Krzysztof
KKF Poznań-----------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”