Muzyka przy fajce !!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Muzyka przy fajce !!

Post autor: Rheged » 25 grudnia 2010, 01:31 - sob

maciej_faja pisze:Master of Puppets to moim skromnym zdaniem najlepsza płytka Metallici.
yopas pisze:Trudno zaprzeczyć, że jest to płyta już dojrzała, ale jeszcze z odpowiednim pazurzyskiem... ja tam jeszcze bardzo lubię covery z Garage Days Re-Revisited...
I ja nie zaprzeczę, że mają te płyty dużo dobrego, ale nie byłbym sobą, gdybym nie pobawił się w kontrowersje i nie wyraził bulwersującej opinii, iż w mojej opinii najlepszą płytą jest ostatnia - Death Magnetic :twisted:
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 25 grudnia 2010, 10:34 - sob

A u mnie dzień zaczął się od Black Sabbath'owego "Sweet Leaf"...i jakoś nie tęsknię za nowym rockiem...
KKF Poznań-----------------
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 25 grudnia 2010, 11:39 - sob

Widzę, że na forum wielu fanów mocniejszych dźwięków :) Pozwalam sobie dołączyć do owego grona. Dodam od siebie jeszcze kilka pozycji (oprócz już wymienionych), do których wracam: AC/DC - najsmaczniejsze płyty, te z Bonem Scottem zanim się zapił chłop na śmierć, Iron Maiden - byłem na koncercie na Gwardii w Warszawie - to jak wehikuł czasu :), no i nieśmiertelny Motorhead - Lemmy to półtorej gościa jest.
Teraz częściej słucham nieco lżejszej muzyki. Do fajki zależnie od nastroju - czasami są to pierwsze płyty kamandy Pinka Floyda, mocno pojechane psychodele, czasami (i chyba najczęściej) raczę się "czarną" muzyką z lat 60-70 - funk, to genialna muzyka.
A jak jestem sam w domu to odpalam gramofon, daję nieco głośniej i zapuszczam Chucka Mangione, czy też fantastycznego Stevie Wondera.
Darujcie te polskie odmiany nawisk i imion :)
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
New_Man
Pykacz
Pykacz

Post autor: New_Man » 25 grudnia 2010, 16:37 - sob

Rheged pisze:
maciej_faja pisze:Master of Puppets to moim skromnym zdaniem najlepsza płytka Metallici.
yopas pisze:Trudno zaprzeczyć, że jest to płyta już dojrzała, ale jeszcze z odpowiednim pazurzyskiem... ja tam jeszcze bardzo lubię covery z Garage Days Re-Revisited...
I ja nie zaprzeczę, że mają te płyty dużo dobrego, ale nie byłbym sobą, gdybym nie pobawił się w kontrowersje i nie wyraził bulwersującej opinii, iż w mojej opinii najlepszą płytą jest ostatnia - Death Magnetic :twisted:
Co do Master of Puppets się zgodzę , bo jest to naprawdę najlepsza płytka zespołu Metallica, ale uznanie Death Magnetic najlepszą płytą jest bardzo kontrowersyjne :twisted:
Nie wiem jak się na to zapatrujecie ale unforgiven 3 to trochę przesada. Robi się z tego kolejny tasiemiec w stylu Shrek 3 i jeszcze kolejne części. Za niedługo z Unforgiven będzie jak z Volkswagenem Golfem będzie MK6 a pracują już nad MK7.
Miną 3 lata, a na ulicy będzie słychać " ej, a słyszałeś już Unforgiven 6 ? "
Po za tym ta płyta znacząco odbiega od stylu Metallicy z płyt Master of Puppets, Kill'em All, Ride The Lightning.
Mi osobiście podoba się jeden kawałek z tej płyty i tyle. Jednakże jest to moje subiektywne i bardzo krytyczne zdanie ze względu na to że wychowywałem się na bardzo starych kawałkach Metallicy.

A co do Iron Maiden, AC/DC, Pink Floyd i reszty, to bardzo lubię :D

Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 25 grudnia 2010, 17:55 - sob

New_Man pisze:Nie wiem jak się na to zapatrujecie ale unforgiven 3 to trochę przesada. Robi się z tego kolejny tasiemiec w stylu Shrek 3 i jeszcze kolejne części. Za niedługo z Unforgiven będzie jak z Volkswagenem Golfem będzie MK6 a pracują już nad MK7.
Miną 3 lata, a na ulicy będzie słychać " ej, a słyszałeś już Unforgiven 6 ? "
Unforgiven 3 to było granie pod publikę. Aby kupili Ci, którym się spodobało te country z czasów Load i Reload. I faktycznie - jest to najsłabszy utwór tej doskonałej płyty. Szczególnie zbędny jest tam fortepian - ni przypiął, ni wypiął. Nie sztymuje mi on, choć uwielbiam fortepiany (sam potrafię grać na fortepianie). Ale z drugiej strony mamy świeże, mocarne i emocjonujące "All Nightmare Long", "Cyanide" oraz "My Apocalypse". Na "Death Magnetic" czuć ten potężny bas, którego brakowało Metallice przez lata. Nowy basista wspaniale się wkomponował w grupę. No i perka Urlicha wreszcie nie brzmi jakby walił łyżką w ceratę.
Po za tym ta płyta znacząco odbiega od stylu Metallicy z płyt Master of Puppets, Kill'em All, Ride The Lightning.
Faktycznie odbiega i bardzo dobrze, bo ile można grać starej daty thrash? Megadeth gra dalej to samo, co grało. Slayer eksperymentował co prawda, ale zgubili gdzieś świeżość. Anthraxu nigdy nie lubiłem. Metallica na nowo zbudowała nową jakość. Po tragicznie słabym "St. Anger" nagle coś tak dojrzałego, pokombinowanego i z wykopem. Dla mnie miód.
A co do Iron Maiden, AC/DC, Pink Floyd i reszty, to bardzo lubię :D
Uwielbiam Maidenów, ale "Final Frontier" to pierwsza ich płyta, która wylądowała w koszu po przesłuchaniu.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
kabe666
Początkujący
Początkujący

Post autor: kabe666 » 21 stycznia 2011, 13:50 - pt

Nie wiem czy dobrze wrzucam,czy może powinienem wrzucić do filmów .Fachowa muzyczka i fachowy teledysk miłego oglądania. http://www.youtube.com/watch?v=iAQJ9yag ... grec_index" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 21 stycznia 2011, 15:58 - pt

Ja za to przy fajce uwielbiam słuchać Stinga i Grzegorza Turnaua. Zresztą w ogóle uwielbiam ich słuchać i chyba gdybym miał wskazać ulubionych artystów - zagranicznego i rodzimego, to wskazał bym właśnie ich. Uwielbiam też jazz, w różnych postaciach, ale szczególnie klasyczne standardy, fortepian, trąbka, kontrabas:)

A jeśli chodzi o Turnaua to nawet pamiętam, że w jednym ze swych utworów, zresztą z tekstem Zbigniewa Herberta, wspominał o fajce. A dokładniej o tytoniu:

Mój ojciec bardzo lubił France'a
i palił Przedni Macedoński
w niebieskich chmurach aromatu
smakował uśmiech w wargach wąskich
i wtedy w tych odległych czasach
gdy pochylony siedział z książką
mówiłem: ojciec jest Sindbadem
i jest mu z nami czasem gorzko

Polecam!
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 21 stycznia 2011, 16:55 - pt

ENGLISHMAN pisze:Ja za to przy fajce uwielbiam słuchać Stinga i Grzegorza Turnaua. Zresztą w ogóle uwielbiam ich słuchać i chyba gdybym miał wskazać ulubionych artystów - zagranicznego i rodzimego, to wskazał bym właśnie ich. Uwielbiam też jazz, w różnych postaciach, ale szczególnie klasyczne standardy, fortepian, trąbka, kontrabas:)
Polecam!
Nie urażając nikomu. Nie trawię Turnaua. A jego najnowszy singiel przechodzi wszystkie granice przyzwoitości. Polecam Macieja Stuhra w roli Grzegorza Turnaua: http://www.youtube.com/watch?v=11sSeu6AdeM" onclick="window.open(this.href);return false;.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 21 stycznia 2011, 17:46 - pt

Każdy ma swoje upodobania i prawo do tego.
Na przekór powiem jeszcze tylko tyle, że jego najnowszy album uważam za jeden z najlepszych - zaczął tworzyć coś nowego zrywając dość wyraziście z szufladą "Brackiej", "Cichoszy" itp.
W każdym razie jak dla mnie, to idealna muzyka do fajki!
Pozdrawiam!
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 21 stycznia 2011, 18:21 - pt

Ja nie rozumiem jego przekazu, tego co on chce powiedzieć i w jaki sposób.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 21 stycznia 2011, 18:47 - pt

chyba nie mogę pomóc, zresztą to nawet lepiej, że lubimy inne rzeczy. W przeciwnym razie byłoby nudno. A i wszelkie fora nie miałyby sensu:)
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 22 stycznia 2011, 06:05 - sob

ENGLISHMAN pisze:chyba nie mogę pomóc, zresztą to nawet lepiej, że lubimy inne rzeczy. W przeciwnym razie byłoby nudno. A i wszelkie fora nie miałyby sensu:)
Wówczas można byłoby włazić sobie wzajemnie w tyłki :lol: Zresztą mając coś do Turnaua, nie mam absolutnie nic do ludzi, którzy go słuchają.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 22 stycznia 2011, 10:10 - sob

Ale dodam jeszcze, że wymieniajac Stinga i Turnaua, rzeczywiście wymieniłem artystów, których "lubię" najbardziej, ale też których słucham przy fajce. Na co dzień słucham bardzo różnej muzyki. Od jazzu, przez Rolling Stones'ów, aż po Nirvanę. Tak więc myślę, że znalazłyby się jakieś wspólne elementy w naszych upodobaniach muzycznych.
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 22 stycznia 2011, 10:44 - sob

a u mnie ostatnio z innej beczki trochę niż powyżej, dużo muzyki z wytwórni ECM... Kieth Jarret, Jan Garbarek (choć jego ton może być trochę denerwująco cukierkowy ;-)), Tomasz Stańko.... Meredith Monk(trochę inna bajka) i z innych stron świata powrót do Johna Coltrana i do Charlsa Mingusa...

ale żeby nie było że sam jazz i to w większości free to bardzo często gości u mnie Dr. John, Muddy Waters i nieśmiertelni Deep Purple

jednak do fajki najczęściej leci jazz może z tego względu że lżejszych rzeczy słucham przy różnych czynnościach a przy jazzowych sprawach muszę usiąść i się skupić (z powodów "zawodowo"-naukowo-badawczo-poznawczych)

a a propos Stinga to nie wiem czy mieliście okazje posłuchać płyty jego syna Joe Sumner-a z zespołem Fiction Plane płyta nazywa się Sparks o ile się nie mylę i brzmi odrobinę jak stare The Police ;-)
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 22 stycznia 2011, 19:13 - sob

big_banana_Mickey pisze: a a propos Stinga to nie wiem czy mieliście okazje posłuchać płyty jego syna Joe Sumner-a z zespołem Fiction Plane płyta nazywa się Sparks o ile się nie mylę i brzmi odrobinę jak stare The Police ;-)
O tak! Kumpel mi to podrzucił jakoś w wakacje zeszłego roku. Fiction Plane jest niezłe, inspiracja muzyką ojca bardzo wyraźna, ale nie ma bezczelnej zrzynki. Rusian LSD i Humanoid najbardziej do mnie przemawiają, choć cały album Sparks ostatnimi czasy często gościł u mnie w głośnikach.
ENGLISHMAN pisze:Ale dodam jeszcze, że wymieniajac Stinga i Turnaua, rzeczywiście wymieniłem artystów, których "lubię" najbardziej, ale też których słucham przy fajce. Na co dzień słucham bardzo różnej muzyki. Od jazzu, przez Rolling Stones'ów, aż po Nirvanę. Tak więc myślę, że znalazłyby się jakieś wspólne elementy w naszych upodobaniach muzycznych.
Na pewno. Zajrzyj tutaj, a przekonasz czego słucham. Przynajmniej, jeżeli chodzi o mp3, bo płyt CD nie odstawiłem do lamusa.

Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”