Klęska na Allegro

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Klęska na Allegro

Post autor: maciej_faja » 07 listopada 2007, 21:12 - śr

Nie doczekałem dziś do końca aukcji fajek "Antyczka".

Miałem chrapkę na churchwarden BIG-BEN-a, niestety padłem przebity innymi ofertami (były jeszcze churchwardeny ASTORIA i ..... jeszcze coś - ale jakoś mi nie podeszły).

Postanowiłem pocieszyć się ładniutkim OLDENKOTT Buckingham i :shock: "Antyczek" podniósł jego cenę o 100 procent, podobnie jak Vauen Dr Perl-a i STANWELL-a Old Briar S11. No cóż, wg regulaminu mógł zmienić pewne dane jeśli nikt nie licytował. Niemniej jednak poczułem się tym posunięciem zniesmaczony i wyszedłem z Allegro.

Wiem, wiem, "Antyczek" mógł tak postąpić.

Jednak czy nie przypomina to praktyk monopolistycznych?
Koraxis
Pykacz
Pykacz

Post autor: Koraxis » 07 listopada 2007, 21:24 - śr

Szczerze współczuje Maćku, bo wiem jak to jest mieć chrapkę na jakiś przedmiot na allegro i zostać przelicytowanym. Zresztą nigdy nie byłem w tym dobry i dlatego wolę opcję ,,kup teraz" - nie lubię ryzyka : ) No ale coś za coś bo raczej głównie na zwykłych licytacjach można trafić na rarytasy.
A co do zmiany w trakcie trwania aukcji to z punktu widzenia allero miał do tego wszelkie prawo jednak nie powinno sie tak postępować. Jesli zmieniań to po co wcześniej podawać inną cenę? Bez sensu.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 07 listopada 2007, 22:20 - śr

A mi sie udało cosik wylicytować od niejakiego Antyczka - mówię o tym drugim Vauenie. Zobaczymy jak transakcja będzie się finalizować...
Pewnie z czasem pochwalę się zdjęciami...

PZDR
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 07 listopada 2007, 22:43 - śr

Gratuluję.

To dobrze,że chociaż ktoś jest zadowolony.
To cieszy.

Dobrej zabawy przy renowacji.
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 08 listopada 2007, 09:06 - czw

Macieju mam nadzieje, ze mnie nie znienawidzisz to ja wygralem tego Big Bena 59 zl. Pozatym troche sie wkurzylem bo koles niezalicytowane przedmioty godzine przed z 25 na 50 podniosl. Pozdrawiam
Narcurion
Pykacz
Pykacz

Post autor: Narcurion » 08 listopada 2007, 09:53 - czw

Mnie także wczoraj przelicytowano. Walczyłem o bardzo ciekawą fajkę tu.
Strasznie jestem na siebie zły, że nie ustawiłem wyższej maksymalnej oferty. Niestety nie mogłem licytować na bieżąco bo miałem zajęcia na uczelni.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 08 listopada 2007, 11:07 - czw

...a ja sie spoznilemi i nie stanalem do licytacji w/w vauena... :-/
pozdrawiam.
p.s. panie abazurze, jesli vauen nie spelni twych oczekiwan to polecam swa skromna osobe pamieci...
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 08 listopada 2007, 11:37 - czw

Czekam na przesyłkę! Jeśli rażąco inną będzie, niźli sobie wyobrażam, czy też do kończyny mi nie przypasuje to dam znać...
Zobaczę co i jak - póki co mam w planach zedrzeć kolorek do naturalnego rysunku słojów wrzośca nienaruszając piaskowania...

PZDR
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 08 listopada 2007, 11:38 - czw

e... mowie ci.. napewno ci sie nie spodoba. od razu pakuj i wysylaj do mnie. dac adres na prv?
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 08 listopada 2007, 11:54 - czw

...najlepiej chyba watą ścierną, albo nylonową szczoteczką od szlifierki...Na fotkach z aukcji gdzieniegdzie przebija taki śliczny jaśniutki odcień wrzośca - cudo!!!

PZDR
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 14:02 - czw

Pan Abażur pisze:...najlepiej chyba watą ścierną, albo nylonową szczoteczką od szlifierki...Na fotkach z aukcji gdzieniegdzie przebija taki śliczny jaśniutki odcień wrzośca - cudo!!!
W ten sposób niewiele, ale jednak naruszysz rysunek piaskowania. Jeżeli chcesz pozbyć się całkowicie koloru, spróbuj zetrzeć bejcę spirytusem, choć wtedy zapewne ujawnią się tu i ówdzie kitowanka... Ale przynajmniej elvislike, nie będzie Cię już, z powodu usunięcia kolorku, nagabywał o odesłanie fajeczki... :wink:
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 08 listopada 2007, 14:38 - czw

Kwestia zdzierania bejcy nie jest jeszcze przesądzona - czekam jak ją dostanę, wówczas będę mógł zdecydować...
Myślisz, że w piaskowanej fajce mogę się natknąć na wiele kitowań? Wszystkie moje niegładkie fajki są barwione to nie wiem. A Vauen często takimi niespodziankami okrasza swoje wyroby?

PZDR
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 08 listopada 2007, 14:42 - czw

MrkSs napisał:
Macieju mam nadzieje, ze mnie nie znienawidzisz to ja wygralem tego Big Bena 59 zl. Pozatym troche sie wkurzylem bo koles niezalicytowane przedmioty godzine przed z 25 na 50 podniosl.
Dlaczego mam kolegę znienawidzieć :evil:

Ha, ha, ha, spoko! Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z BIG-BEN-ka, miałem chęć na fajeczkę do pary dla mojego BB.

Odnów pięknie nabytek i się pochwal

Dobrego palenia

Gratuluję zwycięstwa :D
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 14:51 - czw

Pan Abażur pisze:...Myślisz, że w piaskowanej fajce mogę się natknąć na wiele kitowań? Wszystkie moje niegładkie fajki są barwione to nie wiem. A Vauen często takimi niespodziankami okrasza swoje wyroby?
Nie tyle w piaskowanej co barwionej na ciemny kolor. Z doświadczenia wiem że często ciemną bejcą niweluje sie różnice w kolorze wrzośca i kitu (po prostu wtedy kitu nie widać) ale oczywiście nie jest to reguła - może twoja jest czarna bo taka miała być z założenia. Z kilku piaskowanych "czarnulek" które odnawiałem mniej więcej połowa miała "zakitowane" wady wrzośca. Ale były to raczej (poza jednym przypadkiem) ubytki minimalne. Nigdy jednak nie próbowałem pozbyć się całego koloru z piaskowanej fajki. Co do Vauena to mam kilka tych fajek ale tylko jedną piaskowaną - pipe of the year 1995. W żadnej z nich kitu nie znalazłem...
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 08 listopada 2007, 15:02 - czw

Oj! Już mnie świerzbi, co by się za nią zabrać, ale wątpię, co bym w tym tygodniu otrzymał przesyłkę...
Wiem, iż często ryflowaniem, czy piaskowaniem maskuje się wady i ubytki, to myślałem, iż w tak wykończonych fajeczkach raczej kitowań nie ma. Zobaczę, co i jak. Mam pewne obawy, iż ją znieładnie swoim działaniem, ale to wyjdzie w praniu...
Jak trafi się kit na kicie to zabejcuję ją na nowo ewentualnie...

PZDR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”