Fajkowe prezenty od Mikołaja

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Fajkowe prezenty od Mikołaja

Post autor: patrykk » 17 grudnia 2008, 16:11 - śr

Czy gdybyście musieli sporządzić listę życzeń do wielmożnego Pana Świętego Mikołaja, co umieścilibyście w jej treści. Jakieś szczególne rodzaje tytoniu, a może jakieś fajki-marzenie?

Jeśli chodzi o mnie to osobiście chciałbym żeby Mikołaj sprawił by do polskich trafik znowu trafiły jakieś ciekawe tytonie, flaki i wogóle żeby było w czym wybierać. To takie życzenie dla dobra ogółu, a dla mnie osobiście życzyłbym sobie Petersona Tankard, jak szaleć to szaleć :D

Obrazek
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Celt
Moderator
Moderator

Re: Fajkowe prezenty od Mikołaja

Post autor: Celt » 17 grudnia 2008, 17:53 - śr

To jeśli chodzi o trafiki w naszym kraju to chyba każdy fajczarz by się z Tobą zgodził. A ja osobiście poprosiłbym o całą kolekcję serii River Petersona a do tego kilka puszeczek tytoniu Peterson Special Reserve 2008 :) A co :)
Diord Fionn
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 17 grudnia 2008, 22:23 - śr

Takie coś co za mną chodzi i pewnie jeszcze pochodzi, Dunhil z początku XXw... prosty billiard.
Ale to takie tam.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Mongo
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Mongo » 17 grudnia 2008, 23:32 - śr

Chodzą słuchy że ma się klimat ocieplać :D
Skoro tak to chciałbym żeby wszystkie krajowe ugory porosły plantacjami najprzedniejszych tytoni, a mistrzowie mieszania zaczęli się osiedlać tłumnie nad Wisłą. W połowie roku Peterson mógłby już podjąć jedynie słuszną decyzję wybudowania fabryki w samym centrum tego nowego tytoniowego zagłębia. No i żeby w parlamentu obu izbach zasiadali sami trunkowi fajczarze. Byłoby naprawdę ślicznie i błogo :D
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 grudnia 2008, 00:36 - czw

a ja po prostu podam, co mi dziś Mikołaj przyniósł. Otóż jest to fajka - prosty billiard - z roku 1918 jednej z lepszych marek angielskich tamtych czasów (nie Dunhill).

Nie, ta fajka nie kosztował fortuny, kosztowała jakoś poniżej pięćdziesięciu złotych. Była sobie bardzo niedawno wystawiona na....naszym Allegro i nikt się nią nie zainteresował, aż zainteresowałm nią mego Fajkowego Przyjaciela - wybitnego kolekcjonera i znawcę, który ją nabył jako jedyny zainteresowany, i mi ją dziś ofiarował pod choinkę. A sygnatury na tej fajce - dokładniej: na srebrnej oryginalnej ma się rozumieć skuwce świetnie czytelne, umożliwiające jednoznaczne zadatowanie z dokładnością do jednego roku - znak wskazujący na srebro Sterling, znak wskazujący na Urząd Probierczy w Birmingham i mała literka t.

Po raz kolejny namawiam do uczenia się fajkoznawstwa...tyle skarbów wokół nas. I może z Nowym Rokiem rozpoczęcia nauki dla tym większej własnej radości z nabywanych fajek, a i oszczędności wydawanych pieniędzy. I tego serdecznie życzę wszystkim Fajkowym Przyjaciołom.

jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 18 grudnia 2008, 00:47 - czw

Czasem życzenia wyrażone nieco może zmodyfikowane się spełniają, otóż kilka minut po napisaniu mojego życzenia, przeczytałem otrzymany dziś mail:
Wędruje do mnie pocztą:
fajka Astley...
[...]fajka zostala wyprodukowana przez Dunhilla
dla [...] firmy ponad 35 lat temu
Czego wynikiem jest ta wędrówka i skąd pochodzi fajka, pozostanie moją słodką tajemnicą, ale św. Mikołaj musiał w tym maczać palce.
Myślę że to będzie fajka którą zwieńczę deser po wigilijnej kolacji przy odrobinie dobrej whiski.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 grudnia 2008, 01:03 - czw

JSG pisze: Wędruje do mnie pocztą:
fajka Astley...
[...]fajka zostala wyprodukowana przez Dunhilla
dla [...] firmy ponad 35 lat temu
Gratuluję serdecznie. Sam mam lovata Astley's pochodzącego według przekazanych mi pism z partii wykonanej przez Dunhilla. Mimo że nie należę do zwolenników fajek wykonywanych w ciagu ostatnich ca 40 i mniej lat, moj Astley jest bardzo smaczną i dobrze palącą się fajką.

Powoli, Panie Janie...przyjdzie czas i na Dunhille.

szczerze uradowany

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 18 grudnia 2008, 01:14 - czw

@ JAR Jezeli dobrze sie domyslam to nie mysl, ze ta sliczna Masta przeszla niezauwazona :)
Chcialem ja kupic, ale powstrzymalem sie, poniewaz oszczedzam na innych fajkach zeby wyszukiwac BBB:) I oplacilo sie, dolozylem troche (troche duzo:P ) i wedruje do mnie ze Stanow niezauwazony na Ebayu (co juz sie rzadziej niz na Allegro zdarza) zestaw, w ktorym prawdopodobnie znajduje sie pare prawdziwych perelek. Nie zapeszam jednak i poczekam na paczke zeby sie pochwalic.
Dzisiaj sie dowiedzialem, ze wedruje do mnie rowniez inny prezent fajkowy, zupelnie niespodziwany i tak hojny, ze dalej sie zastanawiam jak w ogole odpowiedziec nadawcy za taka zyczliwosc.
Ogolnie swieta zapowiadaja sie dosc obficie, czego zycze wszystkim forumowiczom:)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 grudnia 2008, 01:26 - czw

tak, oczywiście chodzi o Mastę, rzeczywiscie w nadspodziewanie dobrym stanie. BBB billiard z roku 1914 które mam od niedawna o bardzo podobnej główce i ustniku, tyle, że nieco dłuższe stanowi z nią bardzo miłą parkę, jakkolwiek obie te fajki przybyły do mnie niejako nieplanowane, gdyż zakończyłem już proces zmiany profilu swego zestawu, którego ilość determinowana jest faktem mej "dwudomowości" i wożenia fajek ze sobą; pozostawiłem jeszcze tylko miejsce na kilka Dunhilli aby dojść do planowanej od początku liczby 20 fajek tej marki.

Gratuluję dobrych nabytków, trzymam palce za powodzenie

Jacek A. R.
majcher
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: majcher » 18 grudnia 2008, 09:35 - czw

a mi mikołaj (żona) podarował, może mniej "egzotyczny" model, ale fakt że to od żony spowodował, ze już kocham mojego brógowego, gruszkowego bilarda
http://www.nol-metal.com" onclick="window.open(this.href);return false;
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 24 grudnia 2008, 22:07 - śr

Mój kochany Mikołaj przyniósł mi książkę autorstwa José Manuel Lopes'a: "Pipes: Artisans and Trademarks" zakupioną w Synjeco.
Potwierdzam to, co zostało o książce na stronie Synjeco napisane - jest przepięknie wydana, ma piękne fotografie i zawiera olbrzymią ilość informacji. Może niezbyt obszernie opisani są wytwórcy, ale za to jest ich ogromna ilość.
Książka jest w zasadzie alfabetycznym spisem producentów wraz z kontaktami do nich (jeśli istnieją/żyją).

Przeogromna frajda! Warto było czekać do Świąt.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 06 grudnia 2009, 21:04 - ndz

Wczorajsze wydanie Wyborczej, dodatek prezenty, skromny dział "dla niego" a w nim ładna worobcówka za 170 zł.
Niby nic, a jednak cieszy. Fajka może nie aspiruje i nigdy nie będzie atrybutem "prawdziwego mężczyzny" ale w ten oto sposób wkracza na salony krajowej rzeczywistości jako prezent, który sie sugeruje i poleca w mediach "tradycyjnych". Być może to nie pierwszy taki przypadek, ale dla mnie tak i ucieszyłem się :D
Zawsze będę początkujący...
kajtek
Pykacz
Pykacz

Post autor: kajtek » 06 grudnia 2009, 22:40 - ndz

Mój Mikołaj dotrze prawdopodobnie jutro.Tego Tankarda to bym chętnie przygarnął .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 06 grudnia 2009, 22:45 - ndz

Ja dostałem parasol. Tzn. parasol taki prawdziwy, nie fajkę-parasol :D .
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 06 grudnia 2009, 22:45 - ndz

a ja sobie na mikołaja odnowiłem 5 fajeczek ;)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”