Fajkowe kurioza itp.

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Fajkowe kurioza itp.

Post autor: draco59 » 16 maja 2011, 11:01 - pn

HMMM...Nieładne , niesmaczne i jakoś mało śmieszne...toż to nie kuriozum , a kurwiozum - przepraszam za obscenum...
Pozdrawiam
Krzysztof
KKF Poznań-----------------
Marta
Początkujący
Początkujący

Post autor: Marta » 16 maja 2011, 19:47 - pn

Otóż, czytałam kilka dni temu na fajka.net.pl bardzo ciekawe komentarze dotyczące artykułu "Czyje to Święto" który to był zamieszczony na Onet.pl Wiadomości. 
Ale nie w tym rzecz...
Otóż, artykuł na Onet, jest ilustrowany zdjęciem Fajczarza z fajką której główka jest zrobiona na kształt Głowy Marszałka Piłsudskiego.  W całej tej historii interesuje mnie ta fajka i głowa Marszałka, i tu mam pytanie - Czyja to Fajka? To znaczy kto jest jej autorem, właściciel fajki tez jest interesujący wygląda bajecznie,  ale pozostanę przy Marszałku.
Wiec może, Ktoś tu na Forum domyślajac się z całej tej zawiłości tego postu o czym mówię, i zna producenta fajki.
Drugie pytanie, czy tego typu fajki są w Polsce popularne?

A tak á propos, to raz byłam w Bieszczadach i wtedy nie jechalam pociągiem, ale teraz po tym co czytalam, to pojadę na pewnie pięknie jest tam o każdej porze roku ...

Jeżeli pomyliłam działy to przepraszam, tak mi jakoś tu pasowało, ale nic pejoratywnego nie miałam na myśli, czytając słowo "kurioza" 
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 16 maja 2011, 20:06 - pn

Takie fajki z "naszych" wykonuje Bartłomiej Antoniewski, ale akurat ta fajka, o której wspominasz, chyba nie jest jego autorstwa (choć mogę się mylić).

LINK do zdjęcia wspomnianej fajki.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Marta
Początkujący
Początkujący

Post autor: Marta » 16 maja 2011, 20:34 - pn

Dziekuje za linki. Z tego co mozna dostrzec, to zrecznie uchwycona ekspresja, detal z tego co widzę - rownież wyglada interesująco.
Tak jak osobiscie chyba nie przepadam za tego typu formami fajek, to ta, patrząc na zdjęcie wyglada bardzo interesująco i sprawia wrażenie przyjemnej dla oka. Marszałek o ile pamietam nazywał siebie "nikotynistą" i to bez nadzieji na poprawę, :D wiec tym bardziej pasuje w roli powiem metaforycznie - pięknego cybucha. :wink: albo raczej - pięknej Głowy fajkowej, bo przecież nie główki. :)
Jeszcze raz dziękuje.
Ps ta fajka na zdjęciu wyglada na obiekt do sprzedaży, i ten Pan chyba tylko pozuje do zdjęcia. Tak na ile można zajrzeć do środka fajki.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 16 maja 2011, 20:59 - pn

Mimo, iż wystawiający użył w opisie słowo: "fajka", zastanawiam się, czy ten obiekt nadaje się do palenia w nim, a więc czy jest fajką. I stąd zastanawiam się nad zasadnością zamieszczenia tego na forum fajkowym, nawet w dziale "Fajkowe kurioza". Rozumiem, że kuriozum, ale czemu fajkowe ?.
HMMM...Nieładne , niesmaczne i jakoś mało śmieszne...toż to nie kuriozum , a kurwiozum - przepraszam za obscenum...
Pozdrawiam
Krzysztof
Mimo wszystko z fajką się kojarzy, pomyślałem, że jest tatuaż na ręce to czemu nie to? Fakt niesmaczne, trochę się zreflektowałem i usunąłem zdjęcie, żeby nie straszyło. Pozostawiłem tylko link.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 16 maja 2011, 21:28 - pn

Jest to jak najbardziej fajka, tylko że nie do palenia tytoniu, a popularnie zwanej "Marysi", więc raczej na tym Forum lepiej czegoś takiego nie reklamować... Pomijam oczywiście względy estetyczne ;-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 16 maja 2011, 22:38 - pn

Odnośnie fajki wspomnianej przez Martę a wskazanej przez Alana, mogę dodać tylko tyle, że pan trzymający fajkę w ustach jest fajczarzem z Lublina (Andrzej I.). Czy jest to jego fajka - nie wiem. Sama fajka wygląda mi raczej na gliniankę Marka Parola. Z wrzośca głowy tworzy Bartek Antoniewski oraz Tomasz Samsel (pochodzący z Przemyśla, a mieszkający na stałe w Australii).

Ten ceramiczny przyrząd do palenia niewątpliwie jest fajką urody rzekłbym wątpliwej, ale w sumie nie będę tu już dublował wypowiedzi Marcela.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Marta
Początkujący
Początkujący

Post autor: Marta » 17 maja 2011, 00:27 - wt

Dziękuję Macieju, wiec to glinianka, to dlatego ten detal taki miękki i ekspresyjny. Widzisz co to znaczy oko fachowca. Ja wdziałam podobną fajkę z p. Piłsudskim w Londynie jako dziecko z tąd sentyment, ale tamta była z wrzośca.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 17 maja 2011, 09:06 - wt

Jak napisałem, akurat ta fajka wygląda na gliniankę. Alan podał link do strony Bartka Antoniewskiego, pozwolę sobie podać jeszcze jeden link - Bartek. Jest co oglądać.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 17 maja 2011, 22:14 - wt

Panie Macieju ten link co Pan podał to są istne cuda, ile z nich chciałoby się mieć w swojej kolekcji :pipeman:
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 18 maja 2011, 16:42 - śr

Bardzo interesujące są fajki - portrety, wykonywane przez p. Bartka na podstawie nadesłanych zdjęć. Widziałem kilka takich fajek prezentowanych przez właścicieli. Uchwycenie podobieństwa z ich pierwowzorami jest godne podziwu.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 19 maja 2011, 13:02 - czw

Ostatnio widziałem piękne fajki z główkami glinianymi wykonywanymi do spółki przez Marka Parola Zbyszka Bednarczyka. Marek zrobił gliniane główki a Zbyszek wisniowe cybuchy z rogowymi ustnikami. Wygląda to inaczej niż na zaprezentowanym przez Alana zdjęciu, ale i tak urokliwie. Można też zawsze poprosić Marka Parola o zrobienie podobnej fajki bo na 95% to pewnie jego dzieło :). Kolega Andrzej widoczny na zdjęciu na pewno będzie w siódmym niebie jak sie dowie o sojej "bajeczności" :wink: Czy te fajki sa popularne? Może to dobry temat na ankietę? :)
Marta pisze: Otóż, artykuł na Onet, jest ilustrowany zdjęciem Fajczarza z fajką której główka jest zrobiona na kształt Głowy Marszałka Piłsudskiego.  W całej tej historii interesuje mnie ta fajka i głowa Marszałka, i tu mam pytanie - Czyja to Fajka? To znaczy kto jest jej autorem, właściciel fajki tez jest interesujący wygląda bajecznie,  ale pozostanę przy Marszałku.
Wiec może, Ktoś tu na Forum domyślajac się z całej tej zawiłości tego postu o czym mówię, i zna producenta fajki.
Drugie pytanie, czy tego typu fajki są w Polsce popularne?

A tak á propos, to raz byłam w Bieszczadach i wtedy nie jechalam pociągiem, ale teraz po tym co czytalam, to pojadę na pewnie pięknie jest tam o każdej porze roku ...

Jeżeli pomyliłam działy to przepraszam, tak mi jakoś tu pasowało, ale nic pejoratywnego nie miałam na myśli, czytając słowo "kurioza" 
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Marta
Początkujący
Początkujący

Post autor: Marta » 20 maja 2011, 03:09 - pt

Ależ wygląda bajecznie, jeżeli kolega Andrzej czyta to Forum, to serdecznie pozdrawiam.

Fajka jak już pisałam o niezwykłej ekspresji, imponuje mi detal i podobieństwo. 
Tak, ciekawe czy są popularne takie głowy, sama widziałam dużo prac nie najlepszych, ale ta jest bardzo przekonywująca. Z tą ankietą to dobry pomysł tylko,  że głowa głowie nie równa, gdy kogoś pomyśli nie o tej głowie co trzeba może się zrazić do całego pięknego pomysłu.  :wink:
A, co na wypadek politycznych przeciwników którzy zamiast manifestować swoje poglądy w podobny sposób, mogą zastosować rozwiązanie siłowe, a gliniana fajka krucha.  Zresztą co mniej wykształceni mogą nie rozumieć naszych patriotycznych ekspresji i oskaržyć o obrazę uczuć. :D
Pomysł bardzo dobry, pomyslę o tym w weekend.
Dziękuje Irku pieknie za post i wszelkie informacje. 
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 13 czerwca 2011, 16:14 - pn

Dla osób używających facebooka- ogromnie ciekawa strona The Tobacco Pipe Artistory (wystarczy wpisać w fejsbukowej wyszukiwarce). Wirtualne muzeum fajki. Zbiór zdjęć, ilustracji i katalogów fajek z dokładnymi, historycznymi opisami. Mus dla każdego, kogo interesuje historia fajki, nie tylko wrzoścowej. Na szczęście żadne z pokazanych eksponatów nie są na sprzedaż ;)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 15 czerwca 2011, 13:43 - śr

keilwerth pisze: Na szczęście żadne z pokazanych eksponatów nie są na sprzedaż ;)
A może szkoda ;)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”