kolejne szaleństwo Unii

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

kolejne szaleństwo Unii

Post autor: Heretico » 15 grudnia 2009, 10:12 - wt

http://biznes.onet.pl/unia-europejska-z ... rasa-detal

UE znowu zaczyna szaleć.
ciekawe czy za nasz tytoń też się wezmą.
hey man, you know, I'm really ok; the gun in my hand will tell you the same
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: kolejne szaleństwo Unii

Post autor: patrykk » 15 grudnia 2009, 11:40 - wt

Osobiście co do Unii nie mam nic. Natomiast ostatnio zaczyna to wyglądać, że większość działań jest pod publiczke. Przykładem mogą być nowe ekologiczne wytyczne dotyczące CO2. Wszystko pięknie, idea jest taka żebyśmy żyli w przecudownie naturalnym środowisku, ilość pieniędzy które mają być wydane to niebotyczne sumy, których niestety nie jestem pewien czy sama Unia będzie w stanie ponieść. Co będzie tego efektem? Stałe podwyżki cen energii, a skutek dla środowiska? Nie sądzę żeby globalne ocieplenie przestało być problemem.(Tak nawiasem mówiąc, coraz częściej jest dyskutowane że działanie człowieka obecnie to jedynie ułamkowy wpływ na to czy jest cieplej czy zimniej). Niestety, plany są wielkie, ale co do wykonania i sposobu jak to osiągnąć już jest o wiele gorzej.

BTW wcale nie jestem Eurosceptykiem, wręcz przeciwnie.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Heretico » 15 grudnia 2009, 11:43 - wt

patrykk pisze:Osobiście co do Unii nie mam nic. Natomiast ostatnio zaczyna to wyglądać, że większość działań jest pod publiczke. Przykładem mogą być nowe ekologiczne wytyczne dotyczące CO2. Wszystko pięknie, idea jest taka żebyśmy żyli w przecudownie naturalnym środowisku, ilość pieniędzy które mają być wydane to niebotyczne sumy, których niestety nie jestem pewien czy sama Unia będzie w stanie ponieść. Co będzie tego efektem? Stałe podwyżki cen energii, a skutek dla środowiska? Nie sądzę żeby globalne ocieplenie przestało być problemem.(Tak nawiasem mówiąc, coraz częściej jest dyskutowane że działanie człowieka obecnie to jedynie ułamkowy wpływ na to czy jest cieplej czy zimniej). Niestety, plany są wielkie, ale co do wykonania i sposobu jak to osiągnąć już jest o wiele gorzej.

BTW wcale nie jestem Eurosceptykiem, wręcz przeciwnie.

ja również jestem w obozie ludzi popierających UE, ba, uważam się za człowieka o liberalnych poglądach, ale niektóre pomysły rządzących to jakiś science-fiction.

nam każą wyłączać TV aby nie stał na stand-by'u, ale już o Las Vegas nikt nie pomyśli ;)
a tyle tam żarówek całą noc chodzi bez potrzeby :twisted:
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 15 grudnia 2009, 12:11 - wt

Heretico pisze:ale już o Las Vegas nikt nie pomyśli
Jak już będzie w Unii, to pomyślą i o tym.
[...]
Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Heretico » 15 grudnia 2009, 12:23 - wt

yopas pisze:
Heretico pisze:ale już o Las Vegas nikt nie pomyśli
Jak już będzie w Unii, to pomyślą i o tym.
no ale jakieś tam światowe organizacje eko też są.
taki niezgrabny skrót myślowy mi wyszedł.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 15 grudnia 2009, 12:28 - wt

Heretico pisze:[
nam każą wyłączać TV aby nie stał na stand-by'u, ale już o Las Vegas nikt nie pomyśli ;)
a tyle tam żarówek całą noc chodzi bez potrzeby :twisted:
Mam wrażenie że większa część energii w dużych miastach USA pochodzi z elektrowni atomowych, które są dość ekologiczne, do momentu kiedy nie ulegną awarii. Więc gdyby przyrównać np taką Warszawę do LV nie jestem przekonany
czy Warszawa nie emitowała by więcej zanieczyszczeń. Poza tym oni mają pola wiatraków i baterii słonecznych wielkości małych państewek.

Co do pomysłów na palaczy, to są czyste kalkulacje- leczenie kosztuje tyle, wpływy są takie, możemy zrezygnować z wpływów bo mniej wydamy na leczenie, faktem jest że za leczenie w dużej mierze płacimy sami- składki ubezpieczeń (zakładając że wpłacamy przez 40lat a chorujemy 10) a środki z akcyzy znikną natychmiast więc nie nas dotknie problem bezpośrednio tylko ludzi już chorujących...
W sumie to bzdurne dywagacje, wprowadzą, będziemy płakać i płacić, zabronią- zielone też jest zakazane a jakoś ludzie sobie radzą.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2009, 12:40 - wt przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Heretico » 15 grudnia 2009, 12:31 - wt

dzięki piękne, kolego JSG, za uświadomienie.

z pozdrowieniem
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 15 grudnia 2009, 13:23 - wt

a ja i tak będę palił. Ot to :lol:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 15 grudnia 2009, 15:24 - wt

sat666sat pisze:a ja i tak będę palił. Ot to :lol:
Ja też będę palił. I będę się kąpał tak często jak do tej pory, bo nie wierzę ani w oszczędzanie energii elektrycznej jako remedium na efekt cieplarniany, ani w oszczędzanie wody pod prysznicem jako remedium na suszę w Sudanie :twisted:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 15 grudnia 2009, 16:39 - wt

Pod tym co napisał Maciej podpisuję się obiema rękami.
Nawiązując do wypowiedzi Janka - jeśli chodzi o kolektory słoneczne, to jest to raczej bajer do wykorzystania dla celów chałupniczych. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały że wykorzystując nawet najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię jesteśmy w stanie pozyskać jedynie drobny procent energii pochodzącej od słońca. Dobrym przykładem jest wyliczenie dot. Niemiec (informacja zasłyszana na konferencji na krakowskiej UEK). Żeby zaspokoić zapotrzebowanie tego kraju na energię elektryczną, pokrycie całej kuli ziemskiej kolektorami nie dało by wystarczającego efektu.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 15 grudnia 2009, 16:54 - wt

patrykk pisze:Pod tym co napisał Maciej podpisuję się obiema rękami.
Nawiązując do wypowiedzi Janka - jeśli chodzi o kolektory słoneczne, to jest to raczej bajer do wykorzystania dla celów chałupniczych. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały że wykorzystując nawet najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię jesteśmy w stanie pozyskać jedynie drobny procent energii pochodzącej od słońca. Dobrym przykładem jest wyliczenie dot. Niemiec (informacja zasłyszana na konferencji na krakowskiej UEK). Żeby zaspokoić zapotrzebowanie tego kraju na energię elektryczną, pokrycie całej kuli ziemskiej kolektorami nie dało by wystarczającego efektu.
Osobiście nie jestem fanem wielkoprzemysłowych rozwiązań- kolektory słoneczne może faktycznie są słabe, ale idąc na górską wyprawę, baterię w laptopie można naładować nakleją na klapie plecaka... chyba najwięcej zielonej energii dają wiatraki i elektrownie wodne, ale to nie ma większego znaczenia... w sumie fajnie było by gdyby wszystkie domy miały własne kolektory a prąd produkowano tylko na potrzeby przemysłu- bo wykorzystanie energii przez cywilów to zdaje się być kropla... nie ważne.
sat666sat pisze:a ja i tak będę palił. Ot to :lol:
Pytanie tylko co będziesz palił... pewnie dożyjemy czasów kiedy tytoń stanie się nielegalny... choć miejmy nadzieje że nie. I tu koło się zamyka- kolektor na dach i lampy grzewcze w piwnicy :D (większość domowych plantacji policja wykrywa przez podejrzanie zwiększony pobór prądu od podgrzewania i oświetlania roślinek- tak słyszałem)
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 17 grudnia 2009, 11:44 - czw

Heretico pisze:http://biznes.onet.pl/unia-europejska-z ... rasa-detal

UE znowu zaczyna szaleć.
ciekawe czy za nasz tytoń też się wezmą.

o tych podwyżkach już pisali i mówili jak wchodziliśmy do unii... zresztą takie ceny za papierosy są wszędzie na zachodzie. od 2-4 eur za paczke.
Widać dziennikarz sie teraz dopiero obudził... albo chciał zabłysnąć lub zaistnieć...

Co do oszczędzania, ochrony środowiska, i innych takich bzdur - mogę tylko napisać, ze jest to przykre że zyjemy w XXI wieku i wmawia się ludziom herezje ze średniowiecza. Na siłe próbuje się nam wmawiać udawadniać co będzie dla nas lepsze... Trzymając w jednej ręce konstytucję a w drugiej dzienniki ustaw czy monitory rządowe - wychodzi na to, ze niestety nie stać nas na prawników, którzy reprezentowaliby nas w Trybunale Konstytucyjnym.
Wychodzi na to, że nie jesteśmy na tyle silni, zeby się postawić - mając swoje prawa.... Choćby np sytuacja u lekarza. Lekarze dają terminy 5-6 miesięczne na bardziej skompliowane dolegliwości. Nie jest to spowodowane w większej części nadmiarem klientów, a tym, ze lekarze patrzą pod względem zlecen z NFZtu. Liczą na to ze za jakiś czas dane zlecenie będzie na wyzszą kwote.

Wszystkie te akcje polityków mają na celu tylko i wyłącznie opóźnić, zasłonić rzeczy które sa dla nas drażliwe - służba zdrowia, policja, szkolnictwo, górnictwo, nauczyciele, ZUS.
zresztą polityka to temat rzeka - z z tego co wiem jesteśmy na forum fajczarzy - choć i tu znajdują się czasem wpisy, które niejako nas do czegoś wręcz zmuszają...
co osobiście nie do końca mi się podoba...

ale ja jestem jeden i niestety nie moge się odezwać, tak jak my jako społeczeństwo tak naprawde nie liczymy się w politycznej rozgrywce.

ot co...

z pozdrowieniami świątecznymi
Darek
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 17 grudnia 2009, 11:57 - czw

Kuma pisze: Choćby np sytuacja u lekarza. Lekarze dają terminy 5-6 miesięczne na bardziej skompliowane dolegliwości. Nie jest to spowodowane w większej części nadmiarem klientów, a tym, ze lekarze patrzą pod względem zlecen z NFZtu. Liczą na to ze za jakiś czas dane zlecenie będzie na wyższą kwotę.
Oj nie powiedziałbym. Jest to moja subiektywna opinia ale obserwując sytuację w szpitalu z którym współpracowałem, to miesięczne kolejki nie są spowodowane tym że lekarze czekają na to żeby dana przypadłość była droższa. Oni mają kontrakty podpisane na konkretną, jasno określoną ilość pacjentów. Poza tą liczbą pacjent nie jest opłacony przez NFZ. Decyduje ilość i kolejność zgłoszeń z tego co mi wiadomo. Business as usual.
Śmiechowe
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 17 grudnia 2009, 13:17 - czw

a NFZ twierdzi ze kontrakty podpisywane sa na bieżąco... to jedno, drugie - lekarz ma nas przyjąć od razu jeśli odstałeś swoje w kolejce. Niestety coraz częściej ludzie jak również ja odsyłani sa z kwitkiem.

Zresztą nie o tym chce tu pisać... poprostu gdzie sie człowiek nie odwróci - jest zabawa w kotka i myszkę. Jak Ci nie przywalą z jednej strony to przywalą z drugiej...
a my zgodnie z wiarą i pismem świętym co raz nadstawiamy drugi policzek... dlatego ja od wieeelu wieeeelu lat jestem nie wierzący, bo nie chce być chłopczykiem do bicia...

Oczywiście zdanie o wierze i piśmie św. jest bardziej przenośnią artystyczną, aniżeli próbą poruszenia tego tematu.
Nie była to również żadna moja opinia na temat wiary i kościoła.
Proszę tej uwagi nie brać personalnie.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Heretico » 17 grudnia 2009, 13:22 - czw

Kuma pisze:a NFZ twierdzi ze kontrakty podpisywane sa na bieżąco... to jedno, drugie - lekarz ma nas przyjąć od razu jeśli odstałeś swoje w kolejce. Niestety coraz częściej ludzie jak również ja odsyłani sa z kwitkiem.

Zresztą nie o tym chce tu pisać... poprostu gdzie sie człowiek nie odwróci - jest zabawa w kotka i myszkę. Jak Ci nie przywalą z jednej strony to przywalą z drugiej...
a my zgodnie z wiarą i pismem świętym co raz nadstawiamy drugi policzek... dlatego ja od wieeelu wieeeelu lat jestem nie wierzący, bo nie chce być chłopczykiem do bicia...

Oczywiście zdanie o wierze i piśmie św. jest bardziej przenośnią artystyczną, aniżeli próbą poruszenia tego tematu.
Nie była to również żadna moja opinia na temat wiary i kościoła.
Proszę tej uwagi nie brać personalnie.
a ja wezmę do siebie ;) i z nieskrywaną radością przyłączę się do grona ... heretyków :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”