W co wierzą fajczarze.

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: W co wierzą fajczarze.

Post autor: vlasij » 28 grudnia 2010, 13:41 - wt

1.Wiara jest tanim substytutem wiedzy - możemy się nią posługiwać, dopóki nie odkryjemy prawdy.
2.Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, pozostaje wiara, ale nie powinniśmy zaprzestawać poszukiwań prawdy, bo ma ona wyższą wartość.
Czyli wierzymy żonie dopóki nie nakryjemy jej z kochankiem, czy uporczywie go szukamy? :lol: (proszę wybaczyć żart, ale nie mogłem się powstrzymać)
Ślepą wiarę i wiernopoddańczy kult uważam za wyraz słabości, ale rozumiem takie zachowania i nie neguję.
Moim zdaniem jest odwrotnie. Wystarczy spojrzeć na muzułmanów.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 28 grudnia 2010, 14:51 - wt

vlasij pisze:
Czyli wierzymy żonie dopóki nie nakryjemy jej z kochankiem, czy uporczywie go szukamy? :lol: (proszę wybaczyć żart, ale nie mogłem się powstrzymać)
Dobre:), ale proszę nie mylić wiary w coś, z zaufaniem do kogoś:))
vlasij pisze:
Moim zdaniem jest odwrotnie. Wystarczy spojrzeć na muzułmanów
Czy ta wiara dała im siłę? To dyskusyjne. Są raczej traktowani jako lud prymitywny, który od dawna funkconuje na obrzeżach głównego nurtu cywilizacyjnego. W grupie są niebezpieczni, bo zaślepieni fanatyzmem. Silniejsze są cywilizacje zateizowane.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 28 grudnia 2010, 14:52 - wt

vlasij pisze:

Dobre:), ale proszę nie mylić wiary w coś, z zaufaniem do kogoś:))
vlasij pisze:
Moim zdaniem jest odwrotnie. Wystarczy spojrzeć na muzułmanów
[/quote]

Czy ta wiara dała im siłę? To dyskusyjne. Są raczej traktowani jako lud prymitywny, który od dawna funkconuje na obrzeżach głównego nurtu cywilizacyjnego. W grupie są niebezpieczni, bo zaślepieni fanatyzmem. Silniejsze są cywilizacje zateizowane.[/quote]
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 28 grudnia 2010, 14:58 - wt

yopas pisze:to stacja w szczerym polu
więc powiem ci na ucho:
to lipa słońce moje,

ta wiara w żelazną kolej.
rzeczy dzieją się same
bez dotykania palcami

a na początku był chaos
i więcej się nie stało.
Celne i zgryźliwe. Nutę goryczy znajduję. Mnie się bardzo, a nie przepadam za poezją. Zamawiam u Ciebie zgryźliwy wiersz o ludziach, który nie pojmują poezji. Przeczytam go z autoironicznym uśmiechem na ustach :)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 28 grudnia 2010, 15:15 - wt

@freemason: To my ich traktujemy jako prymitywów. Islam sprawia, że muzułmanie są silni społecznie, co Europejczycy już dawno utracili. My jesteśmy mocniejsi tylko technicznie, mamy przewagą w postępie materialnym. Tylko tyle. Proszę spojrzeć na demografię i okaże się kto zyskuje przewagę. Ponadto wyjaśniam, że nie neguję naszych osiągnięć cywilizacyjnych (materialnych) i nie jestem entuzjastą islamu. Posłużyłem się nim tylko jako przykładem, ponieważ uważam, że człowiek to nie tylko potomek jakiegoś małpiszona. Właśnie materialistyczne wyjaśnianie świata uważam, nie tyle za prymitywne, co za niewystarczające. Nie tłumaczy ono w wystarczający sposób istoty ludzkiej. Na człowieka trzeba patrzeć integralnie, na wszystkie aspekty jego bytowania; na te materialne i duchowe.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący
Początkujący

Post autor: Cyntel » 08 stycznia 2011, 14:23 - sob

Vetus pisze:
New_Man pisze:
To się ładnie zawiera w starym ateistycznym argumencie, który mądrze i uczenie brzmi; wiara to tylko projekcja naszego umysłu, naszej wyobraźni i płonna nadzieje na to że wraz ze śmiercią nie kończy się wszystko.
A skąd pewność, że twój umysł nie jest projekcją tworzoną przez mózg ? Czy w ogóle twoja jaźń nie jest projekcją i czy nie jesteśmy całkowicie zdeterminowani do konkretnych czynów jakie wprowadzamy w życie ?
szyla
Początkujący
Początkujący

Post autor: szyla » 21 października 2012, 16:33 - ndz

A Walhalla? To nie tam przy piwku i fajce się spotkamy? :wink:
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 22 października 2012, 11:56 - pn

Możliwe, tylko najpierw musi ktoś otworzyć pub o takiej nazwie :D No i zezwolić na palenie w środku
katakumba
Początkujący
Początkujący

Post autor: katakumba » 15 marca 2015, 17:39 - ndz

Natrafiłem na ten wątek i czuję, że muszę dodać coś od siebie.

Bóg w którego wierzę, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba - On jest żywy i prawdziwy. W przeciwieństwie do rozważań, które przeczytałem z uwagą w tym wątku, chcę napisać o Bogu, którego poznałem w praktyce życia, a nie tylko rozumem.

Bóg istnieje naprawdę. Spotkałem Go i wiem, że poza Nim - Bogiem takim, jakim opisują go chrześcijanie - nie ma innego. Dostałem namacalne dowody, że On istnieje, że jest kimś Bliskim i chce stać się zbawicielem każdego z nas w Jezusie, swoim Synu.

Zakładam, że wielu czytających ten post może określać siebie jako "niewierzący", dlatego: Szanowny Fajczarzu - sprawa zbawienia i życia wiecznego dotyczy także Ciebie, nawet jeśli w to teraz nie wierzysz. Skąd o tym wiem? Ponieważ Bóg pozwolił mi poznać, że jest Bogiem prawdziwym i prawdziwe są Jego słowa. A On powiedział, żeby głosić Ewangelię na całej ziemi - a więc zależy Mu na wierze każdego człowieka.
Awatar użytkownika
MAYA
Pykacz
Pykacz

Post autor: MAYA » 17 marca 2015, 13:57 - wt

Om Bhur Buvaha Svaha
Tat Savitur Varenyam
Bhargo Devasya Dheemahi
Dhiyo Yonaha Prachodayath

Znaczenie:
O Najwyższy Stwórco, Tyś jest dawcą życia, usuwającym ból i smutek i dawcą szczęścia; O Stwórco Wszechświata, niech otrzymamy Twe najwyższe światło niszczące grzech, Ty poprowadź nasz intelekt w dobrym kierunku.

Ja jestem sympatykiem Wisznuitów, Hare Kryszna, Sziwaitów itd
Wierzę i wiem, że jest Jedna Najwyższa Istota, która jest początkiem wszystkich innych, nas też.

iśvarah paramah krsnah
sac-cid-ananda-vigrahah
anadir adir govindah
sarva-karana-karanam
Znaczenie:
"Kryszna, który jest znany jako Govinda, jest Najwyższym Bogiem. Ma On wieczne, szczęśliwe ciało duchowe i jest źródłem wszystkiego. Sam nie ma innego źródła, gdyż jest pierwszą przyczyną wszystkich przyczyn." (Brahma-samhita, 5.1)
"Trzeba sobie jakoś radzić" powiedział górol i zawiązał buta dżdżownicą
katakumba
Początkujący
Początkujący

Post autor: katakumba » 22 marca 2015, 17:17 - ndz

Dla mnie fenomenem mojej wiary jest to, że jedynie chrześcijanie wierzą w Boga, który się pokazał i wyszedł sam naprzeciw człowiekowi. Tylko chrześcijanie wierzą, że można żyć w relacji z Bogiem, który jest nie tylko duchowo, ale i fizycznie obecny pomiędzy nami.

Cieszę się również tym, że moja wiara znajduje racjonalne uzasadnienie. Wierzę w Boga, którego objawienie zostało zanotowane przez niechrześcijańskich historyków; uznaję cuda, których niewytłumaczalność potwierdzili niewierzący znawcy medycyny, a co najważniejsze - sądzę, że każdy może racjonalnie poznać, że Bóg wyznawany przez chrześcijan daje się poznać każdemu kto chce go znaleźć (stara się nawiązać z Nim relację). Tak było ze mną, ponieważ kiedyś przestawałem już wierzyć i tylko dzięki Niemu do tej wiary wróciłem - poznając Go po namacalnych znakach obecności. Dzięki temu uwierzyłem słowu Bożemu i poczytuję to sobie za wielką łaskę od Boga, że ze spokojnym sumieniem wiem dokąd zmierzam i że On jest naprawdę dobry.

Z całego serca polecam poszukiwania w tym kierunku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”