O dyskutowaniu na forum

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: FMS pdf

Post autor: Ferroaras »

Alan pisze:Jednak warto. Po co zaśmiecać forum kolejnymi pytaniami o to samo? Nie lepiej napisać w temacie już istniejącym?
Może i warto, ale każdy z nas patrzy na nowe tematy i na nie najszybciej reaguje... lepiej lub gorzej... :D
Alan pisze:...i w nim polemizować czy po prostu wygłosić swoje zdanie?
Jeden grzyb, czasami polemizowanie naprowadzi na inną drogę, a czasmi pójdzie się podobną ściechą... najważniejsze, że jest co robić...
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Ferroaras pisze:
Może i warto, ale każdy z nas patrzy na nowe tematy i na nie najszybciej reaguje... lepiej lub gorzej... :D

Jeden grzyb, czasami polemizowanie naprowadzi na inną drogę, a czasmi pójdzie się podobną ściechą... najważniejsze, że jest co robić...
Narzędzie nowe posty i posty aktywne pokazuje tak samo stare a odświeżone, jak nowe świeżo założone.
Ja jak widzę nowy temat, czytam i zastanawiam się gdzie już to widziałem, żeby z czystym sumieniem móc odesłać do wyszukiwarki, kiedy wątek jest odświeżony zastanawiam się co w nim już pisałem lub czytałem i odpowiadam.

Jednak na brak zajęć wielu z nas nie może narzekać, są ciekawsze zajęcia niż odpowiadanie w kółko na te same pytania, stąd takie jak te wybiegi poza temat, bo one są zdecydowanie ciekawsze.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras »

JSG pisze:Ja jak widzę nowy temat, czytam i zastanawiam się gdzie już to widziałem, żeby z czystym sumieniem móc odesłać do wyszukiwarki
Ferroaras pisze:Alan`ie, koledzy... to nie oznacza lenistwa. To oznacza, że są też osoby nie tylko bierne, ale aktywne.
JSG pisze:Jednak na brak zajęć wielu z nas nie może narzekać, są ciekawsze zajęcia niż odpowiadanie w kółko na te same pytania, stąd takie jak te wybiegi poza temat, bo one są zdecydowanie ciekawsze.
Pisałem już o tym: nie chcesz, nie odpowiadaj. Nie ma przymusu... nowicjusz bez odpowiedzi zmuszony będzie szukać... a jak nie znajdzie pytał będzie jeszcze raz... Może rozwinie się dyskusja między właśnie osobami początkującymi, a "gbury", jak sam ich nazwałeś będą tylko czytać... :D
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged »

Wtrącę się, bo nie strzymię. No to puszczam:
Od kiedy odsyłanie do wyszukiwarki jest oznaką braku pomocnych chęci? Chcesz się nauczyć palić fajkę, czy wolisz pytać na forum? To forum oczywiście jest pomocne dla nowości, ale od każdego trzeba wymagać. I nie jest to wyraz ignorancji. Rzekłbym nawet, takim dosyć trudnym słowem, że bynajmniej.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Nowi koledzy, przecież nikt was nie opieprza, nie krzyczy, nie obraża się, ani nie wyzywa. Nie brońcie się aż tak bo i nie ma zbytnio przed czym. Każdy ma prawo spytać, ale spójrzcie na ilość użytkowników forum. Gdyby każdy nowy użytkownik założył temat z pytaniem o filtry, polecaną pierwszą fajkę, trafiki w okolicy i opalanie, to byłyby setki podobnych, a niepotrzebnych tematów. Dlatego też przy podstawowych pytaniach często zdarza się odsyłanie do wyszukiwarki, bo chodzi po prostu o to, żeby nie powtarzać się po raz setny. Po paru latach na forum też będziecie tak myśleć :) Wystarczy przelecieć stary temat, jeżeli coś jest dalej niejasne to zadać pytanie tam- już jest większy porządek, a i odpowiedź łatwiej dostać bo pytający wykazał zainteresowanie :)

Franc, tak jak Ci napisałem w innym temacie- przyjdź 21 na spotkanie w Katowicach i po dwóch godzinach połowa pytań, które chciałeś na początek zadać na forum będzie dla Ciebie jasna :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar »

Zakładanie nowych tematów dotyczących spraw już istniejących ma jeszcze jeden aspekt - utrudnia się życie przyszłym początkującym. W przyszłości kiedy oni wpiszą w wyszukiwarce szukane frazy nie otrzymają w wyniku kilku (nastu) wyczerpujących wątków tylko kilkaset niewiele znaczących postów powielających te same odpowiedzi, często bardzo pobieżne i nie wyczerpujące tematu.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij »

Pozwolę sobie na małą rekapitulację. Chodzi o to, żeby na forum był porządek. Jednak z drugiej strony osoby o uprawnieniach moderatorów winni podłączać niniejsze wątki pod już istniejące tematy.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Moderator
Moderator

O dyskutowaniu na forum

Post autor: Irek »

Przeniosłem tu dyskusję o sposobie komunikowania się miedzy nami. Mam nadzieje, że bedziemy mogli się wyżalać własnie tu, a nie zaśmiecać innych wątków dyskusjami na te tematy. Pozdrawiam Irek
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Rheged pisze:Wtrącę się, bo nie strzymię. No to puszczam:
Od kiedy odsyłanie do wyszukiwarki jest oznaką braku pomocnych chęci? Chcesz się nauczyć palić fajkę, czy wolisz pytać na forum? To forum oczywiście jest pomocne dla nowości, ale od każdego trzeba wymagać. I nie jest to wyraz ignorancji. Rzekłbym nawet, takim dosyć trudnym słowem, że bynajmniej.
Bardzo słuszna uwaga!

Niestety spora część ostatnio pojawiajacych się postów w pytaniach poczatkujących fajczarzy świadczy o kompletnym braku chęci dowiedzenia się czegokolwiek. Już to kiedyś pisalem, ale niektóre posty przypominają mi wiadomości wysyłane przez kilkuletnie, bądź kilkunastoletnie dzieciaki, które pierwszy raz wlazły na jakieś forum internetowe. Żeby nie było: jak dla kogoś jest to pierwszy kontakt z forum to proszę bardzo, ale przynajmnej sposób pokazania się powinien być odpowiedni do wieku jaki powinni posiadać forumowicze tu zarejestrowani. Nie trzeba wzbijać się na intelektualne wyżyny, żeby przeczytać regulamin, albo przestać maskować swoje lenistwo obrazą na to, że ktoś chce pomóc i wskazuje na objawy tego lenistwa. Z resztą jak ktoś jest rzeczywiście czymś zainteresowany, to nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby wcześniej nie starał sie o tym jak najwięcej poczytać. Nie dziwie się niektórym, że wnerwia ich wyszukiwanie tego co można znaleźć samemu. Ostatnie dyskusje na ten temat właściwie można by skomentować: jakie pytanie - taka odpowiedź.
franc
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Re: O dyskutowaniu na forum

Post autor: franc »

A ja powiem tak: Jestem motocyklistą i udzielam się na forum motocyklowym.
Tam nie ma odsyłania do wyszukiwarki po prostu ja zadaję sobie trud i na któreś takie pytanie z kolei odpowiadam albo wklejam link do odpowiedszi - tak tu też koledzy brobią bez strzępienia języka - każde pytanie tłumaczy się nawet po kilka razy i nie przeszkadza nam to założyliśmy to forum i po to jesteśmy.
Jeżeli nie chcesz odpowiadać to nie wypisuj że takie coś już było że poszukaj itp.
Takie jest moje zdanie !
A po drugie im więcej podstron tym wyższa pozycja itp ale to do admina jak chciałby sobie coś tam przyrobić na forum do utrzymania tego wszystkiego. Na pewno o tym wie.

A powracając do fajki to zapaliłem dzisiaj pierwszą fajkę !
Paliło się jak na mnie długo bo 18 minut kilka razy podpalałem bo zgasło ale dałem radę !
Pod koniec fajka była ciepła ale język nie spalony i nawet posmak waniliowo czekoladowy dało się wyczuć.
FRANC
Motor Bogiem Prędkość Nałogiem ! ! !
LwG
http://www.kac-fg.pl
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Punkt 4 etykiety i zasad forum:
-Zanim założysz nowy temat użyj opcji wyszukiwania i sprawdź czy na pewno problem jaki chcesz poruszyć nie pojawił się gdzieś na forum. Wyszukiwanie nie boli :D

Dziękuję, dobranoc.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged »

I Wojtek pozamiatał.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

franc pisze:A ja powiem tak: Jestem motocyklistą i udzielam się na forum motocyklowym.
Tam nie ma odsyłania do wyszukiwarki po prostu ja zadaję sobie trud i na któreś takie pytanie z kolei odpowiadam albo wklejam link do odpowiedszi - tak tu też koledzy brobią bez strzępienia języka - każde pytanie tłumaczy się nawet po kilka razy i nie przeszkadza nam to założyliśmy to forum i po to jesteśmy.
Jeżeli nie chcesz odpowiadać to nie wypisuj że takie coś już było że poszukaj itp.
Takie jest moje zdanie !
A po drugie im więcej podstron tym wyższa pozycja itp ale to do admina jak chciałby sobie coś tam przyrobić na forum do utrzymania tego wszystkiego. Na pewno o tym wie.
Nie mam możliwości porównywania wszystkich for, ale tutaj etykieta jest jaka jest. Myślę, że cała ta dyskusja wynika też z tego, że jakoś ostatnio obrodziło w pwtarzające się pytania i wątki. Myslę, że ideałem, byłaby jak najlepsza odpowiedź i wyrzucenie po pewnym czasie wątku do kosza. Taką propozycję przekazałem. Czy przesłanie odnośników jest złą odpowiedzią według Ciebie? Zazwyczaj banalne powtarzające sie pytania powoduja pisanie odpowiedzi przez osoby z mniejszym doświadczeniem bo tym co mają większe już się po prostu nie chce w kółko pewnych rzeczy wypisywać. Czy nie lepiej w takim razie odnieśc się do pierwotnych odpowiedzi, bądź ew. rozwinąć istniejące wątki?
franc
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: franc »

I ok Koniec tematu bo odbiegamy za bardzo od fajek.
FRANC
Motor Bogiem Prędkość Nałogiem ! ! !
LwG
http://www.kac-fg.pl
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

A z ciekawosci jakie to forum motocyklowe bo jakis czas temu kiedy postawilem soj problem na kilku z najlatwiej odnajdywalnych odsylanie do wyszukiwarki bylo na prorzadku dziennym, pomimo tego ze problem byl bardziej zlorzony, a wszystkie wyszukane odpowiedzi niewiele warte- wszystkie porady jakie znalazlem w temacie opisywaly procedury ktore wykonalem na dlugo przed szukaniem odpowiedzi w internecie.

A czy daleko od fajek, na forum o forum tez trzeba dyskutowac.

Cco do 18 minut... Przykra sprawa, proboj dalej, kiedys sie uda.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”