fajka.net.pl

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: fajka.net.pl

Post autor: maciej_faja » 01 lutego 2013, 23:04 - pt

Hmm, faktem jest to, że z rzadka zaglądam na fajka.net, tutaj natomiast zaglądam codziennie. Niemniej jednak przyznać trzeba, że grupa zapaleńców (wywodząca się z tego Forum) zapragnęła zrobić coś o fajce na swój sposób. Świetnie im to wychodzi, z całego serca im gratuluję i trzymam kciuki by projekt trwał. Czy kluby fajczarskie nie mają zakładać własnych stron i zadowolić się strona RPKF? Choć w jedności siła, to wydaje mi się, że jedna strona fajczarska to mało. Wiele stron fajczarskich świadczy niewątpliwie i dobitnie, że środowisko fajczarskie istnieje i trzyma się prężnie. Taki dziś czas, że w masówce siła, jeśli jakaś partia, stronnictwo, grupa społeczna czy zawodowa, która chce by o niej wiedziano, mówiono to musi korzystać z różnych form przekazu. Fajczarze pokazują, że jest ich wielu i są na tyle mocni by mówić o swoich sprawach w wielu miejscach. Ponieważ czasy są nam nieprzychylne, niezwykle rzadko mówi się o nas w mediach, zazwyczaj tylko dzięki jakimś znajomościom. Wiem jak było z próbą poinformowania o powstaniu Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010, na wysłane przeze mnie do różnych redakcji gazet z powiatów ostrowskiego, kaliskiego, pleszewskiego, kępińskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego (w sumie chyba 9 redakcji), nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, nawet grzecznego "spadaj". Nic, głucha cisza. Tylko dzięki temu, że wśród moich "znajomych" na fb był redaktor "Gazety Ostrowskiej", notka o powstaniu KOKF2010 znalazła się w tej gazecie. Cieszy mnie każda informacja, że gdzieś o nas wspomniano. Cieszy mnie również to, że chłopakom z fajka.net chce się chcieć.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 02 lutego 2013, 12:51 - sob

Fajka.net.pl nie jest forum, jest portalem/blogiem opartym o silnik wordpress, rządzi się nieco innymi zasadami i ma troszkę inne cele. Dodatkowo zauważyć, a może nawet podkreślić należy że jego działanie wychodzi daleko poza rzeczywistość wirtualną.
Darzę wielką sympatią to forum, jednak coraz mniej odpowiada mi ten system wymiany informacji, dlatego w przeciwieństwie do Maćka, to fajka.net.pl otwieram codziennie, a forum raz na jakiś czas.

Jeśli już jesteśmy w sferze sentymentów, to może nie powinno w ogóle powstać to forum, bo przecież już była grupa google alt.fajka.

Podsumowując nasz internet i tak jest dość ubogi jeśli chodzi o miejsca dot. fajki, jest sporo miejsca na kolejne inicjatywy.

O szczegóły historii fajka.net.pl i forum FMS spierał się nie będę, pamiętam to trochę inaczej niż Maciek, więc sugerowanie że to taki młodszy brat i trzeba za niego trzymać kciuki jest daleko niewłaściwe. Inne cele, inne priorytety, inne mechanizmy napędowe.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 02 lutego 2013, 14:37 - sob

Janku, nigdzie nie sugerowałem, że fajka.net to młodszy brat tego Forum. Napisałem, że założyciele fajka.net byli wcześniej tutaj ... i raczej nie mijam się z prawdą. Trzymam kciuki za każdy projekt związany z fajką, ponieważ wiele inicjatyw "umiera" dosyć szybko, a ja mam nadzieję, że to Forum jak i fajka.net będą trwać, oby jak najdłużej.

szyla
Początkujący
Początkujący

Re: Odp: fajka.net.pl

Post autor: szyla » 02 lutego 2013, 18:59 - sob

Zaglądam na obie strony. Obie się uzupełniają. Fajnie że są.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 03 lutego 2013, 00:01 - ndz

Bardzo mi się podoba fajka.net.pl. Doskonałe wykonanie wspaniałych pomysłów.
To że fajka.net.pl jest inna w formie to jasne I to jej wielka zaleta!
Jako użytkownik tego miejsca w sieci i wierny, pełen podziwu czytelnik fajka.net.pl. Nie mogę zrozumieć "innego celu". Nie za bardzo mam pojęcie "celu" tych forów. Wobec czego logicznie nie rozumiem "innego". Czy chodzi o rezultat? Czy o proces wymiany informacji?
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 03 lutego 2013, 13:35 - ndz

Wszystkim, którzy nie wiedzą, jak skąd i po co wziął się fajkanet, a także Tym, którzy sobie wyobrażają, linkuję fragment rozmowy Twórcy fajkanetu @jalensa z Panem Jackiem A. Rochackim (@jar): KLIK
UkłonY,
[...]
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Post autor: Grzechu » 03 lutego 2013, 16:39 - ndz

Bardzo lubię Portal fajka.net
Świetnie czyta się wszystkie artykuły. A komentarze pozwalają rozszerzy wiedzę fajczarską.
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Post autor: Grzechu » 03 lutego 2013, 16:50 - ndz

Vetus pisze:Podzielam pogląd przedmówców. Zarówno to forum jak i tamten portal wzajemnie się uzupełniają, uczenie mówiąc, są wzajemnie komplementarne.
Pozwoliłbym sobie jednak zauważyć - bez żadnych intencji malkontenctwa - czy nie skutkuje to jednak pewnym rozdrobnieniem sił. Jesteśmy tu i tam. Czy w kupie nie byłoby raźniej i aktywniej? O tę aktywność mi właśnie chodzi.
Średnio 5 - 10 uczestników dziennie na tym forum nie powala z nóg. Drętwo tu jakoś i nudnawo. Mało się dzieje.
Zależy mi na tym żeby ożywić to forum.
Jak to zrobić?
Nie uważam aby TU było drętwo i nudno. Czytam wypowiedzi innych forumowiczów i wyciągam z nich wiadomości, które mnie interesują.
Jeśli czegoś nie wiem a nie znalazłem tego w archiwum to pytam a Koledzy w miarę możliwości starają się pomóc.
Chyba na tym polega funkcjonowanie różnych forum i po to zostały stworzone? :)
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 03 lutego 2013, 20:46 - ndz

Vetus pisze:Podzielam pogląd przedmówców. Zarówno to forum jak i tamten portal wzajemnie się uzupełniają, uczenie mówiąc, są wzajemnie komplementarne.
Pozwoliłbym sobie jednak zauważyć - bez żadnych intencji malkontenctwa - czy nie skutkuje to jednak pewnym rozdrobnieniem sił. Jesteśmy tu i tam. Czy w kupie nie byłoby raźniej i aktywniej? O tę aktywność mi właśnie chodzi.
Średnio 5 - 10 uczestników dziennie na tym forum nie powala z nóg. Drętwo tu jakoś i nudnawo. Mało się dzieje.
Zależy mi na tym żeby ożywić to forum.
Jak to zrobić?
za każdego napisanego posta wysyłać użytkownikom tego forum paczkę tytoniu, a za nowy temat fajkę :wink:
pozdrawiam - jony
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 04 lutego 2013, 08:59 - pn

Ma Kolega Vetus taką "ekumeniczną" postawę żeby "tych schizmatyków" do nas przyłączyć bo "u nich msza po grecku " a u nas "za nudna"? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: (po lekturze "credo-klika" terminologia nasuwa się sama :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: )

Uważam, że nie na forum , portalu...etc. następuje integracja ale w tzw. realu (co najwyżej za pośrednictwem forum, portalu). I gdybym bliżej Warszawy mieszkał to bym natychmiast się Fajkanecie zalogował aby się integrować z tamtejszym środowiskiem, nie rezygnując z innych możliwości.

Akurat, subiektywnie pojmując, od Warszawy mieszkam daleko. Dlatego korzystam z możliwości lokalnych. O co trzeba zadbać.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 04 lutego 2013, 12:23 - pn

Jeszcze raz proszę taką retorykę traktować jako żartobliwą. Zresztą i tak jest ona wyjęta z kontekstu wypowiedzi , które właśnie przczytałem zgodnie z odnośnikiem.

Otóż w ja zupełnie nie potrafię się konstruktywnie odnieść do tematu "samotność fajczarza" z następujących powodów:

1) jest to stan , o którym po cichu marzę . Taka niezkłócona, dwugodzinna chwila wyłącznie dla siebie, kiedy to kontempluję smak dymu. Mam rodzinę ,jak się okazuje niezwykle absorbujący fenomen. Z tej oto przyczyny samotność oraz palenie fajki tam gdzie odczuwam najwiekszy komfort są niemożliwe,
2) po zalogowaniu się na FMS , prawie natychmiast nawiązałem kontakt z Grupą Trójmiejską, bardzo prężną towarzysko. Co by było gdyby nie oni? Szczerze ? Nie wiem.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 04 lutego 2013, 12:41 - pn

A w Łodzi to jest taki twór jak Łódzki Klub Smakoszy Fajki. :pipeman:
Więc z tą samotnością można powalczyć wspólnie z kolegami po fajce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”