Problemy z handlem/wymianą tytoniami na sąsiednim forum.....

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fantomas
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2012, 16:27 - pt

Problemy z handlem/wymianą tytoniami na sąsiednim forum.....

Post autor: Fantomas » 27 marca 2013, 19:47 - śr

Polska to bardzo dziwny kraj, rynek tytoniowy w nim jest jeszcze bardziej dziwniejszy, zgodzi się ze mną pewnie nie jeden amator fajki... Pozwoliłem sobie skopiować list administracji największego polskiego forum poświęconego fajce wodnej... Co ciekawe, nasze fajki różnią się od siebie, problem jednak jest ten sam.

a oto on:


Administracja największego polskiego forum internetowego poświęconego fajkom wodnym
Shisha-forum.pl wprowadziło całkowity zakaz handlu dla swoich członków. Zabronione jest także oferowanie jakichkolwiek towarów nawet przez wiadomości prywatne pod groźbą blokady konta użytkownika. Zastanawiające jest ostatnie zdanie oficjalnego komunikatu - "Proszę nie pytać o szczegóły."
Można tylko domyślać się iż pod swoistym "nie, bo nie" kryje się coś więcej.
Wszak wiadomo nie od dzisiaj iż handel ma swoje regulacje prawne ale nie sądzę aby oferowanie sprzedaży fajki wodnej czy węgielków nosiło znamiona choćby wykroczenia. Przecież nie mamy wtedy do czynienia z transakcją handlową lecz jedynie ofertą sprzedaży a to nie narusza żadnych przepisów i administracja nie ponosi odpowiedzialności za takie ogłoszenia. Inaczej mogą mieć się sprawy gdy oferowana jest nie fajka wodna lecz tytoń.
W myśl obecnych przepisów nie wolno tego robić w takiej formie bo zakazana jest także reklama prywatna wyrobów tytoniowych. Jedyną dopuszczalną przez przepisy formą reklamy wyrobów tytoniowych jest oferta B2B skierowana przez firmę z branży tytoniowej do innej firmy handlującej tytoniem ale nigdy do użytkownika.
Domyślam się że własnie powyższa kwestia mogła leżeć u podstaw decyzji administratora forum, który ostatecznie nie wykluczył przywrócenia działu "giełda" lecz na nieco odmiennych zasadach a mianowicie - "powstanie nowy dział "Giełda", jednak nie można będzie w nim sprzedawać, a jedynie się reklamować, czyli podawać linki do zewnętrznych źródeł (np. sklep internetowy, allegro, itp.)"
Czy ta decyzja jest słuszna ? Chyba tak, dzięki temu administracja uniknie ewentualnych problemów a forum stanie się bardziej prawdziwym forum wymiany informacji o shishy niż tytoniowym bazarkiem.
Myślę że może w ogóle warto byłoby aby na forach zakazać reklamowania czegokolwiek. Do tego mógłby służyć wyłącznie oddzielny dział. Po to aby uniknąć podejrzeń o stronniczość względem administracji i moderatorów oraz wykluczyć manipulacje spryciarzy od social marketingu.
A jakie jest Wasze zdanie ? Czy nie macie czasem wrażenia że fora są zbyt często narzędziem pracy marketingowców zamiast miejscem rozmów i wymiany doświadczeń ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”