Zamawianie tytoniu z Czech, bądz innych miejsc poza Polską

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Mate
Początkujący
Początkujący

Zamawianie tytoniu z Czech, bądz innych miejsc poza Polską

Post autor: Mate » 16 października 2013, 15:16 - śr

Witam wszystkich serdecznie, patrząc na ceny jakie oferują Polskie trafiki doszedłem do wniosku, że "chyba" chciałbym zamówić tytoń z zagranicy. Każdy wie, że cena nie jest dużo niższa, ale zawsze można zaoszczędzić parę groszy i dołożyć do kolejnego tytoniu. Uważam także, że mamy większy wybór. A więc moje pytanie brzmi, czy ktoś z Was zaopatruje się systematycznie bądź kiedyś zaopatrywał w tytonie ze sklepów zagranicznych i jak taki proces wygląda ? Mam na myśli, czy trzeba mieć np. konto walutowe ?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Zamawianie tytoniu z Czech, bądz innych miejsc poza Pols

Post autor: jar » 16 października 2013, 18:56 - śr

Rozumiem logikę i chęć, ale proponował bym na początek zapoznać się z naszymi regulacjami które praktycznie zabraniają prywatnego zakupu (rozumianego jako prywatny import) zza granicy. To kwestia akcyzy i cła; często następuje nawet konfiskata tytoniu. Przy zakupie osobistym (nie przez internet) można przewieźć jakąś niewielką ilość. Wiele o tym było i na naszym forum i na bratnim portalu fajka.net. Do tego: nasze - aczkolwiek bardzo wysokie ceny nie różnią się wiele od cen w wielu innych krajach (nie mówię o Hiszpanii czy USA).

Upraszam Osoby Kompetentne o aktualizację.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 17 października 2013, 23:29 - czw

W Czechach tytonie są w zbliżonej cenie co w Polsce http://www.etrafika.cz/vypis/2/dymkove_tabaky" onclick="window.open(this.href);return false; i ich trafiki nie wysyłają za granicę. Samemu oczywiście można 1 kg przywieźć legalnie.
Na Węgrzech po ostatniej podwyżce ceny zrównały się z polskimi, w Bułgarii są znacznie droższe, a na Litwie w podobnej cenie co w Polsce. Dosyć skomplikowana sytuacja jest w Rosji i jednoznacznie nie da się powiedzieć czy jest drogo. W Armenii są tańsze o jakieś 5% niż w Polsce. Popularnym kierunkiem jest Szwajcaria, ale ostatnio jest tam coraz drożej, zaletą jest wybór tytoni niedostępnych w Polsce. Większość tytoni w Hiszpanii jest tańsza niż w Polsce. W USA cena tytoniu zależy od stanu i jest najwyższa NY, uwaga legalnie można sprowadzić tylko 50 gram, większe ilości są konfiskowane i nakładana jest kara (obecnie od 800 zł). W Australii tytonie są 2 a nawet 3 razy droższe niż w Polsce.
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 21 października 2013, 16:27 - pn

To się nazywa: profesjonalizm :!: Podłączę się z pytaniem: ile można zamówić tytoniu w sklepie internetowym w UE, na przykład w Niemczech, lub Francji?
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 21 października 2013, 21:44 - pn

Dzwoniłem do urzędu celnego w Poznaniu, przemiła Pani powiadomiła mnie że obecne przepisy w ogóle nie przewidują czegoś takiego jak zakup poza granicami Polski, oraz przesyłki międzynarodowe tytoniu przez osoby fizyczne na terenie unii europejskiej, w takich przypadkach trzeba się liczyć z konfiskatą, a w najgorszym razie również z karą pieniężną.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 21 października 2013, 21:54 - pn

- czyli to, co dawałem do zrozumienia w swoim poście w tym wątku nie jest odległe od prawdy :(

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 23 października 2013, 16:31 - śr

maciej stryjecki pisze:To się nazywa: profesjonalizm :!: Podłączę się z pytaniem: ile można zamówić tytoniu w sklepie internetowym w UE, na przykład w Niemczech, lub Francji?
Tytonie w Niemczech są zwykle tańsze do 10% w stosunku do cen w Polsce i ich trafiki internetowe zwykle wysyłają przesyłki do Polski. O Francji nic nie wiem. Trzeba pamiętać, że Służba Celna RP ma prawo kontrolować paczki wewnątrz krajowe i wewnątrz wspólnotowe i w praktyce to robi wyrywkowo, zwykle albo przez skanery, albo za pomocą odpowiednio wyszkolonych psów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”