Złamana fajka - odszedł Janusz K. Molski

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Złamana fajka - odszedł Janusz K. Molski

Post autor: maciej_faja » 01 lutego 2015, 15:47 - ndz

Z przykrością informuję kolegów, że w dniu wczorajszym (31 stycznia 2015r.) odszedł zasłużony dla polskiego ruchu fajczarskiego Janusz K. Molski. Propagator kultury palenia tytoniu, kolekcjoner, wielokrotny zwycięzca zawodów fajczarskich, dla wielu kolegów mentor, wzór do naśladowania. Był założycielem klubu w Kaliszu i jego wieloletnim prezydentem. Współuczestniczył w założeniu RPKF i w latach 1980-1988 był prezydentem Rady. Informacja o śmierci tego znakomitego fajczarza dotarła wczoraj do kolegów, którzy zmagali się wczoraj w konkursie w poznańskim Novotelu. Po nadejściu wiadomości, konkurs palenia cygara został przerwany.
Kilkukrotnie rozmawiałem ze śp. Januszem, który proponował abyśmy porozmawiali o historii polskiego fajczarstwa (z myślą opisania w "Pykadełku"). Niestety, nie zdążyliśmy zrealizować tego pomysłu.
Janusz K. Molski odszedł do krainy gdzie fajka nigdy nie gaśnie, a tytoń zawsze smakuje.
Cześć Jego pamięci.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Złamana fajka - odszedł Janusz K. Molski

Post autor: blij » 01 lutego 2015, 20:33 - ndz

Polski ruch fajczarski traci jedną ze swoich Postaci Epokowych. Przykre. Na niejednym konkursie i fajczarskiej imprezie miałem niejednokrotnie przyjemność pogadać z Januszem i mi osobiście również będzie go brakować.
Wyrazy współczucia dla Pani Danuty.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”