Projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia

Post autor: tatar.tatar » 21 lipca 2015, 22:44 - wt

Projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zakłada zakaz wprowadzania do obrotu na odległość w tym transgranicznej sprzedaży na odległość wyrobów tytoniowych co w praktyce oznacza zakaz handlu tytoniem przez internet. Może to spróbujemy jakoś oprotestować? Konsultacje trwają do początku sierpnia.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 0#12298900" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia

Post autor: W.Pastuch » 24 lipca 2015, 07:48 - pt

Wywołałeś burzę! :lol:

A tak na poważnie, to prawdopodobnie i tak zrobią jak chcą, jeśli tylko uda się to przegłosować tak jak trzeba. Zdrowy rozsądek już dawno nie przyświeca ustawodawcom. Wizja polityczna, lobbyści- to się liczy. Głos rozsądku, opinia obywateli- to farmazony przeszkadzające politykom w pracy.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 24 lipca 2015, 08:38 - pt

No cóż. Forum nie jest ostatnio zbyt aktywne - szkoda. Ja choć, zgadam się z Tobą, że szansa na zmianę stanowiska twórców projektu jest niewielka, to mimo wszystko wysłałem im mój komentarz. Przynajmniej nie będę sobie pluł w brodę, że nie zrobiłem nic. Boli mnie, że nasi posłowie jak zwykle musieli wyjść przed szereg. Jeżeli to przejdzie w obecnej formie, to wielu fajczarzy bez dobrej trafiki w okolicy zostanie skazanych na kiepskie tytonie. Podobnie zresztą rzecz się ma z cygarami czy e-papierosami. Zwykłych papierosów nie liczę bo one są dostępnie praktycznie wszędzie (choć np. dobre tytonie do skręcania już nie koniecznie). Zobaczymy. Polecam wysłać własny komentarz do projektu - to dosłownie minuta i na pewno nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 24 lipca 2015, 11:06 - pt

Rozumiem inicjatywę, lecz nie jestem w tym względzie optymistą, bowiem takie regulacje obowiązują też w innych krajach w Europie, np. w Hiszpanii gdzie zresztą tytonie fajkowe są czy były znacznie tańsze niż w innych krajach, pisano o tym na Forum. Nie jest to więc wychodzenie przed szereg, a raczej równanie do szeregu.

Nie sądzę, aby kierunek zwalczania palenia tytoniu zmieniał się w kierunku dla nas-palaczy korzystnym; obostrzenia w Europie są coraz silniejsze. Symbolem-metaforą może być odejście od sygnowania fajek Dunhilla słowem: "Dunhill"; zamiast tego jest znana od roku 1915 biała kropka - The White Spot.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 07 lipca 2016, 12:08 - czw

Dzień dobry. Nie mam niestety dobrych wieści :( Wczoraj sejm przyklepał ustawę tytoniową, teraz tylko senat, podpis i pozamiatane. Co nas najbardziej dotyka to zakaz handlu przez internet (w tym zakupów transgranicznych).
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 04 sierpnia 2016, 21:04 - czw

Niestety pojawiają się już na stronach sklepów informacje o końcu sprzedaży internetowej tytoni :(
Teraz może nas uratować tylko solidarność forumowiczów , którzy będą robili zakupy tym z mniejszych miast :(
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Duszeek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Duszeek » 04 sierpnia 2016, 23:04 - czw

Taa ... widziałem na fajkowo.pl - od połowy sierpnia nie będą wysyłali tytoniu :(

Ja najbliższy sklep mam w Poznaniu - jedyne 2,5h jazdy samochodem ... ech ...

Kogoś nieźle pokręciło z tą ustawą. Idiotyzm i tyle ...
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 05 sierpnia 2016, 16:03 - pt

Ja mam jeden kiosk w Kielcach ...a tak to Kraków lub Wawa ...czyli promocja papierosów ...
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”