Irlandzki Folk

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

Czy widzieli¶cie Michael Flatley "Lord Of The dance"?
My¶lę że to jeden z podstawowych elementów w muzyczno-wizualnym menu szanuj±cych się fanów 'ajrisz' ja widziałem i jestem pod wielkim wrażeniem do dzi¶... A ta płomiennowłosa solistka.. ach cóż za uroda...

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Awatar użytkownika
venerable
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: venerable »

Jestł jeszcze "Feet Of Flames" rozbudowana wersja LORDa
Tańcz± na 4 kondygnacjach... :-)

M.

PS. Nalezy tu też wspomnieć o wspaniałej muzyce, która nigdy sie nie nudzi.
Sweet Killarney
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: DanyST »

Von Jungingen pisze:Ja słucham muzyki wyspiarzy... choć nie ukrywam że bardziej niż 'ajrisz' leży mi 'skotisz' ze względu na moje ukochane dudy... No i te pięknie wykonane Amazing Grace na dudach od razu przenosi mnie do pagórkowatej, a nawet górzystej Szkocji... i te zamki nad jakim¶ jeziorem... To jest mój klimat i na żaden inny go nie zamienię...

Pozdrawiam!

P.S. "Remember my son to drink only scottish bear" :)
i masz,kurka, racje :twisted:
wlasnie wybieram sie na wycieczke na Holy Island.. fajki nie bede miec ale piwko szkockie a owszem!!! :)
hehe - jedyny minus - byle pogoda dopisala :D :D
Tytoń.. jak jest każdy widzi:))
Dziku

Post autor: Dziku »

DanyST pisze: i masz,kurka, racje (...) ale piwko szkockie a owszem!!!
Dany...
Przecież Von Jungingen nie napisał ani słowa o piciu szkockiego piwa. Przeczytaj uważnie. Promowane było picie szkockich niedĽwiedzi :!: :lol:
Na Twoim miejscu bym z tym uważał...
Von Jungingen pisze:(...)"Remember my son to drink only scottish bear"
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Dziku... czepiasz się, nie? Po co? Nerwy sobie zszargasz.. i na mnie potem będzie... :)

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Dziku

Post autor: Dziku »

Nie czepiam się - tylko się cieszę... Przeczytaj uważnie mój post i postaraj się zrozumieć humorystyczny kontekst własnej wypowiedzi i własnego w niej błędu.
Pisałe¶ nie o piwie, a o misiu. Nawet zastanawiałem się czy chodziło o picie szkockiego niedĽwiedzia czy ze szkockim niedĽwiedziem ;) Ale to ostatnie to może tylko w Rosji praktykuj± ;) No i niedĽwiedzie maj± tam swoje :lol:
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Ostatnio zawładnoł mn± zespół, graj±cy 'ajrisz', kryj±cy się pod nazw± Flook... Mam dwie płytki: Flatfish i Rubai... No ¶wietne po prostu i tyle :)

Pozdrawiam i polecam!

P.S. Radesz, na następny meeting wezme też to ino trza samograja jakiego¶ skołować :)
Teodor
Początkujący
Początkujący

co tam muzyka Irlandzka!

Post autor: Teodor »

BLUES to jest muzyka dla fajczarzy, a fajka jest jednym z najfajniejszych atrybutów bluesmana :) wystarczy wspomniec Alberta Kinga choćby, który wznosił się na wyżyny rozdzierania serc i dusz słuchaczy swoim przenikliwym tonem Gibsona Flying-V stoj±c cały w gęstym dymie ze swojej fajeczki :) sam jestem bluesmanem i kiedy stoje na scenie, gram solo na gitarze i jednoczesnie pykam sobie fajke czuje sie fantastycznie :) niestety fajka przeszkadza w ¶piewaniu, trzeba j± odłożyc no i męczy też gardło dostatecznie zmęczone ¶piewaniem, ale co¶ za co¶ :P
"Zakopmy fajkę pokoju" :P
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Znalazłem jakiś czas temu fajny zespół grający irlandzki folk trochę zmieszany z muzyką renesansu. Oto link z którego można pobrać ich utwory http://www.soundclick.com/pro/view/03/d ... c&songid=0

Gorąco polecam, doskonale mi się pali przy muzyce tych bardów
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio »

Thomas pisze:Znalazłem jakiś czas temu fajny zespół grający irlandzki folk trochę zmieszany z muzyką renesansu. Oto link z którego można pobrać ich utwory http://www.soundclick.com/pro/view/03/d ... c&songid=0

Gorąco polecam, doskonale mi się pali przy muzyce tych bardów
Faktycznie świetna muzyka! Dzięki za link.
Fajeczka nabita Nightcap`em, a ja odpływam na falach muzyki...
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek »

No cóż, jeśli chodzi o folk, to preferuję raczej skandynawski (Fiński Joik wybitnie) i dalekowschodni. Natomiast z wyspiarskiej muzyki również przychylam się do szkockiej (w przeciwieństwie do whiskey -- wolę irlandzką).
W tym temacie: niebawem może uda nam się reaktywować FOLKzine -- był kiedyś taki kwartalnik. Możliwe, że dostaniemy niebawem wsparcie finansowe z UE (stfu!), to będziemy szukać redaktorów -- może ktoś chętny? Wierszówka do ustalenia, raczej nie liczyłbym na kokosy :>

Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć i ma jakiś fajny pomysł -- proszę o kontakt w dowolny sposób ;-)

Wybaczcie lekki Off-Topic.
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

http://www.skjaldesang.dk/estrato.php?P ... Action=vis ciekawe śpiewy można tam usłyszeć , z północnych klimatów lubie Fejda i Tyra...
Pozdrawiam i liczę na rozwój sceny folkowej w Polsce
miłego dymka
Thomas
ifryth
Pykacz
Pykacz

Post autor: ifryth »

Poza folkiem irlandzkim polecałbym gatunek muzyki zwany folk metal, a zwłaszcza zespół Korpiklaani. To dla tych forumowiczow co to lubią ciężej, szybciej, ostrzej, ale by dominowała folkowa nuta.
figh fire with faja gg 8916687
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Ja lubię sobie czasem zapuścić starych dobrych Dublinersów (to wręcz klasyka :-) ), a z szybszych punk-rockowo-irlandzko-folkowych klimatów polecam Flogging Molly - dają czadu chłopaki :-D
Marcin_
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Marcin_ »

Zdecydowanie nie leza mi wymieniane tutaj rodzaje muzyki (pewnie ze wzgledu na moj mlody wiek). Czasem sie zastanawiam, jak mozna w ogole sluchac "wyspiarskiej" muzyki. :lol:
Jestem dyspozytorem własnych torów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”