Irlandzki Folk

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Ja też jestem bardzo młody:d ale obserwując zainteresowanie folkiem dostrzegam,ze raczej słuchają go osoby młode :p
Pykam sobie właśnie malthouse'a przy dźwiękach utworu: "greensleaves".
Żeby nie było offtopica, czy jacyś nasi forumowicze grają folka?
Jęśli tak to na jakich instrumentach?
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Ja skończyłem college muzyczny w klasie perkusji, ale to były stare zwariowane czasy ogólniaka. Mieliśmy wtedy kapelę i nagraliśmy nawet małe demo w profesjonalnym studio. Po szkole wszyscy porozjeżdżali się na studia i idea zrobienia kariery w showbiznesie umarła śmiercią naturalną. Pamiętam, że graliśmy kiedyś jeden kawałek podpadający pod irlandzki folk, ale mój wkład ograniczał się do szaleńczego bicia w bęben... Nic więcej nie pamiętam :)
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Słyszał ktoś może nową płytkę Carrantuohilla pod tytułem SESSION natural irish & jazz? Zamówiłem sobie ostatnio i ją słucham. Co myślicie o łączeniu folku z jazzem> Folk i rock wałkowany był już wielokrotnie i o ile jest dobrze zrobiony cieszy ucho podobnie jak "folkowe country" a folk i jazz to nowość. Mi się podoba, ale raczej nie liczę na wysyp Folkjazzowych kapel. Pisząc już o Carrantuohillu co myślicie o owych muzykach? Ja naprawdę lubie ich muzykę... 8)

miłego, folkowego dymka
Thomas
ifryth
Pykacz
Pykacz

Post autor: ifryth »

Pamiętam, że byłem kiedyś na koncercie owej kapeli :) Wrażenia jak najbardziej pozytywne, rozbujali wszystkich zgromadzonych, a rożnorodność sluchaczy była ogromna. Aż miło było popatrzeć i posłuchać oczywiście :)
figh fire with faja gg 8916687
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

Thomas: pisałem już coś kiedyś o tej płycie. Byłem nawet na koncercie promującym ów album. Płytka jest bardzo udana. Prawie wszystko co się łączy z jazzem jest wtedy lepsze ;) Tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić.

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Trasa koncertowa uwzględniła także wasze piękne miasto(Toruń), ale o nas to juz zapomnieli :(
MAcie irlandzki pub u siebie, grupę taneczną, Beltaine itd, a u nas to jakoś ludzie nie garną się żeby coś tworzyć...
Z Carrantuohilla polecam jesszcze płytkę "Na żywca" doskonała, żywa muzyka. Świetna piosenka "Welcome to Ireland" i wiele, wiele innych ciekawych utworów
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek »

Hmm... a czy Beltaine to nie Śląski zespół? Głowę bym dał, że Chudy studiuje z moją koleżanką na polonistyce UŚ...
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

są dwa Beltany :D muzyczny i taneczny, może racja, że muzyczy jest ze śląska...
Będąc przy irlandzkich tematach, jakie tytonie określane mianem irlandzkich mieszanek lubicie?
Comoy's Irish mixture - cudowny :P , erinmoore nie przypadł mi jakoś do gustu.
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi »

Jak juz piszecie o mixach folka irlakdzkiego z czym popadnie to polecam Jethro Tull "Songs from the woods"
GG - 7330483
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz »

Jethro Tull to wogóle klasyka i zawsze godna polecenia, tak jak The Samsons, z Brucem Dickinsonem, zanim jeszcze zaczął śpiewać w Iron Maiden.
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

Toruń to jest wogóle taki kulturowy zlepek... Zaczęło się w średniowieczu kiedy katolicy i protestanci się pojednali a potem już z górki... Co chwila jakieś pojednania i imigracje. Tylko feler z tą sąsiedzką Bydgoszczą - jakoś nigdy nie można dojść do porozumienia, ale to ma też swoje dobre strony.

Ostatnio nam przed kinem postawili pomnik dwóch takich zza Buga co sie zwali Kargul i Pawlak... Także jakby nie patrzeć coś w tym jest...

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
max887
Pykacz
Pykacz

Post autor: max887 »

Mi wpadł w ucho zespół zwany the cranberries moze to nie dokonca folk irladzki ale wokalistka ma bardzo charakterystyczny (swietny) głos. Oprucz tego jest jeszcze zespół gitarzysty deep purple, a mianowicie nazywa sie blackmoores night rózniez przyjemnie sie słucha. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek »

Konia z rzędem temu kto mi zdradzi skąd można wytrzasnąć muzyczkę z czołowki "Świętych z Bostonu". Film w irlandzkim (hehe) klimacie, ktory uwielbiam ogladac dla poprawy nastroju (a ta muzyka na wstępe... ech)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: :-)

Post autor: Scorpio »

Irek pisze:Konia z rzędem temu kto mi zdradzi skąd można wytrzasnąć muzyczkę z czołowki "Świętych z Bostonu". Film w irlandzkim (hehe) klimacie, ktory uwielbiam ogladac dla poprawy nastroju (a ta muzyka na wstępe... ech)
Pytałeś Irku na forach filmowych? Może coś tam znajdziesz. Ja kiedyś znalazłem ;)
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”