Rower

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Rower

Post autor: Von Jungingen »

Czy kto¶ z szanownych forumowiczów uprawia turystykę rowerow±?
Moim zdaniem jest to idealny ¶rodek transportu jako alternatywa dla 'paliwożerców' a eksploracje nowych szlaków to wielka przygoda...
W tym roku planuję trasę od ¦winouj¶cia do Krynicy Morskiej przez: Kikut, Niechorze, Kołobrzeg, G±ski, Darłowo, Jarosławiec, Ustka, Czołpino, Stilo, Rozewie, Jastarnia, Hel, Sopot, Nowy Port, Port Północny... Dla tych co wybrzeżem się nie interesuj± wyja¶niam, że mam na celu odwiedzenie każdej z siedemnastu naszych pięknych latarni morskich... Narazie ten szlak jest tylko w sferze planów, ale kto wie... S± duże szanse na to że mi się powiedzie i wycieczka turystyczno-krajoznawcza dojdzie do skutku.
Na razie pozostaje mi podbój kujawsko-pomorskich szlaków rowerowych, a jest co na nich ogl±dać, albowiem ziemia chełmińska jest naprawdę usiana pięknymi zabytkami i prze¶licznymi krajobrazami...

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek »

I palisz fajkę jad±c na rowerze? :shock: :!:
Żeby jednak nie offtopicować... rowerem można wybrać się w plener, by tam fajke kurzyć.
Wstrzeliłes się tym tematem... Akurat w radio słyszę piosenkę Janerki z refrenem "popedałować"... Żona mi obiecankuje kupno roweru (jako wydatne wsparcie mego odchudzania :cry: )
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Rower "to je ono"!
Samochodem jeżdżę, bo muszę i tylko wtedy gdy muszę, na rowerze dla czystej przyjemno¶ci.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro »

We wrocławiu też widziałem młodego fajczarza, który rowerkiem przyjechał w okolce katedry, i wypalił fajeczkę i odjechał.

A ja teraz w domu powieniennem jako relaks trochę popedałować w plener, i oczywi¶cie z fajeczk±!!!
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Koraxis
Pykacz
Pykacz

Post autor: Koraxis »

Ekhm trafili¶cie w dziesi±tkę bo bardzo lubię fajkę jednak na piwerwszym miejscu je¶li chodzi o sposób spędzania wolnego czasu jest rower. Jeżdżę bardzo dużo - 120 km codziennie przez dwa tygodnie to mój rekord ale tak normalnie staram się przejeżdżać te 80km codziennie. A tu jest mój bicykl:
http://www.merida.no/customers/stianssp ... ad-880.jpg
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta »

Cudo niemałe. Ja dysponuję ram± Wheelera 800 (już nie produkowan±) a reszta dodawana przeze mnie pode mnie. Ważę zdrowe 120 kilo i niestety Meridia pode mn± by się złamała. A poruszam się czołgiem a nie na rowerze co udowodnił niedawny mój wypadek kiedy zmasakrowałem jakie¶ biedne Cinquecento :D
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Koraxis, piękny sprzęt, szosóweczka jakich u nas mało... Mnie jeszcze niestety nie stać na takie sprzęcicho i poruszam się (póki co) na zwykłym MTB z małymi modyfikacjami....

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Koraxis
Pykacz
Pykacz

Post autor: Koraxis »

Wbrew pozorom jest to rower klasy ¶redniej - ze znajomo¶ciami u sprzedawcy dostałem go za 1700 zł :) Rama jest jako taka i widelec ale osprzęt słabiutki :( (shimano sora).
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Hmmm... Mój rower jest klasy... nawet nie wiem czy to się da jako¶ sklasyfikować :/ W każdym b±dĽ razie Twoja szosóweczka to jest już co¶ i możesz mykać po trasie z prędko¶ciami i komfortem a przedewszystkim frajd± jak mało kto..

Pozdrawiam!
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz »

Marcin_Pro pisze:We wrocławiu też widziałem młodego fajczarza, który rowerkiem przyjechał w okolce katedry, i wypalił fajeczkę i odjechał.
To nie byłem ja, choć ja robię identycznie: na rowerek, na Wyspę Opatowick± albo do jakiej¶ wsi pod Wrockiem i fajeczka! Dobrze się też pali pod drzewkiem na polanie za ZOO, po drugiej stronie Odry.
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro »

amfiarz pisze:
Marcin_Pro pisze:We wrocławiu też widziałem młodego fajczarza, który rowerkiem przyjechał w okolce katedry, i wypalił fajeczkę i odjechał.
To nie byłem ja, choć ja robię identycznie: na rowerek, na Wyspę Opatowick± albo do jakiej¶ wsi pod Wrockiem i fajeczka! Dobrze się też pali pod drzewkiem na polanie za ZOO, po drugiej stronie Odry.
No to może po wakacjach na ten rowerek się umówimy :D bo wcze¶niej nie będzie to możliwe.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Fajna taka szosóweczka, ale na drogach którymi zazwyczaj jeżdżę szybko by się popsuła.

Ja poruszam się na własnoręcznie zbudowanym góralu (rama Bikepol Mielec, stary wzmacniany model, tera takich niet, osprzęt Shimano STX, opony Shwalbe 2.1 inch.) Sprzęt specjalnie stworzony na kamieniste pagóry w Suwalskim Parku Krajobrazowym 8) i piaszczyste drogi puszczy augustowskiej.
Za to na asfalt nadaje się tylko na bardzo upartego :(
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik »

Ja lubie rower, ale na małe dystanse (brak sprzętu szosowego). Ostatnio byłem ok. 55 km za Opolem na szosówce siostry, ale to jest rozmiar S (siostra ma 162-3 cm wzrostu), więc na 176 cm to trochę mało... Ale dało się - na pewno lepiej niż na góralu :-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

moja przygoda z rowerem zakonczyla się wiele lat temu, wczoraj na wies przywiozem swoj± "Ukrainę" i przejechalem 2 km. :wink: Obiecuję jeĽdzić częsciej...
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Awatar użytkownika
Bilbo
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bilbo »

Ja również jestem zapalonym cyklist± i w pełni podzielam entuzjazm kolegi Von Jungingen'a :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”