Ciekawe fajki na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: W.Pastuch »

Ciekawe fajki... Bylo to chyba jakis czas temu (ustniki zdazyly pozolknac) ale wydaje mi sie, ze chyba jakis cholerny renowator-amator zdrapywacz bejcy sie tymi fajkami bawil :x
link do aukcji
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk »

Bawił się pewnie ale, nową bekcę połozyć samemu można a i egzemplarze zacne to są :D
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

No nie sa zle te fajeczki ale bez euforii, poza tym takie potraktowanie fajki to jest od razu 50% ceny w dol jak dla mnie... Ech, zal :?
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

keilwerth pisze:to jest od razu 50% ceny w dol jak dla mnie...
Zobaczymy za ile pójdą... są "nasi" wśród licytantów (hehe, ciekawe czy tylko).

BTW:
A ja tam wolę fajki wrzoścowe, we wrzoścowym kolorze... choć faktycznie, patrząc na to od strony oryginalności egzemplarza, to już jest kompletnie inna fajka - myślę, że z kolekcjonerskiego punktu widzenia - zepsuta.

Jest kilka w tym zbiorze, o które mógłbym próbować zawalczyć, ale aktualnie mam te swoje siedem kostropatek, co na dwa trzy palenia w tygodniu wystarczają...
Zresztą ostatnio po fascynacji bentem mam jazdę na kształt typu xięciunio... a tutej takich niet (savinelli najbardziej... ale na ebaju można wynaleźć intereśniejsze).

Powtórne bejcowanie, to już dla mnie kompletna karkołomność... bat de gustibus, izynt it?
[...]
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B »

patrykk pisze:nową bekcę połozyć samemu można a i egzemplarze zacne to są :D
no właśnie... a o firmie Monette niczego nie udało mi się wygoglować. słyszał coś ktoś o fajkach tej firmy?
jeśli to taki rarytas, to dobrze celuje :D
¡El pueblo unido jamás será vencido!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Tak sobie zajrzałem na allegro:
na tej aukcji
pośród złomu jest jedna Walatówka numer 19, nie mam pewności ale te dwie z rozmazanymi kropami na ustnikach to mogą być Walatówki.
Dla kogoś kto interesuje się historią polskiego fajkarstwa L.Walat to zdaje się pewien symbol i myślę że 100 za jedną a być może więcej fajek z tej pracowni to nie jest dużo.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry »

Fajka Nordinga

Obrazek

Zgodnie z propozycją która kiedyś postawiłem na forum odnośnie aukcji lojalnie uprzedzam, bede bił się o nią do upadłego.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma »

to dobrze ze napisaleś :) bo ja własnie miałem ją licytować :)
w takim razie odsune się w cień :)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz

Post autor: Perry »

JSG pisze:Tak sobie zajrzałem na allegro:
na tej aukcji
pośród złomu jest jedna Walatówka numer 19, nie mam pewności ale te dwie z rozmazanymi kropami na ustnikach to mogą być Walatówki.
Dla kogoś kto interesuje się historią polskiego fajkarstwa L.Walat to zdaje się pewien symbol i myślę że 100 za jedną a być może więcej fajek z tej pracowni to nie jest dużo.
Udało mi sie wygrać tą aukcje ponownie wystwioną (w zasadzie to zrobiłem "Kup Teraz"). Rzyczywiście były tam 2 fajki Ludwika Walata w dobrym stanie. Pali sie w nich bardzo fajnie :) Reszta fajeczek to smiecie ale w przyzwoitym stanie. Podremontuje je troche i wio na allegro. Komuś sie przedadzą a mi sie coś tam zawsze mi sie zwróci :)
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk »

Hehe, Perry, jak to mówią, business is business:)
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee »

A może kogoś zainteresuje TA aukcja. Hardcastle Special Quality. Jest to pewnie fajka z lat 60. albo 70., więc myślę, że warto, tym bardziej, że stan bardzo dobry :-)

Pozdr.
マルツェル
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Poza błędami w opisie(choć sam ten bląd popełniałem), ma podstawową wadę, poddano ją jakimś procesom, które jak wiemy różnie wychodzą... ale faktycznie to ciekawa fajka. Nawet się zastanawiam... choć cena mało okazyjna.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur »

Kupiona niegdyś od tego przedawcy fajka miała stożkowate wwiercenie w dnie komina wyraźnie niżej, aniżeli dno komina powinno się znajdować... czyli pipe mud... A tak po pobieżnych oględzinach fotek tu może być podobnie...

PZDR
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee »

Rzeczywiście, jak się dokładnie przyjrzeć, to dno jest zaokrąglone i znacznie poniżej wylotu kanału dymowego (pewnie robota dremelkiem, a nie ręcznie), więc może być problem ze spalaniem tytoniu do końca, ale jak ktoś potraktuje go ww. pipe mudem, to problem zostanie rozwiązany. Nie jest to wielki defekt i na pewno nie wpływa na smak fajki, który w przypadku Hardcastle powinien być przedni... :pipeman:

Pozdr.
マルツェル
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Sprzedający poddał fajkę "restauracji" w celu podniesienia jej wartości. Jak to jednak zwykle w takich przypadkach bywa, obniżył ją skutecznie...
Kiedyś kupiłem falcona "po restauracji" ktoś usuną mu uszczelkę... ludzie po prostu nie myślą...
Ta fajka zasyfiona była warta 80-100zł, po tym co zrobił sprzedawca dla mnie jej wartość spadła do 40-50zł... a szkoda, bo mam podobne, choć nieco starsze fajki tej firmy i chętnie bym na tej zawiesił oko.

Piszę to z nadzieją że może sprzedający to czyta, nie do kolegów z forum w zasadzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”