Ciekawe fajki na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: Mateusz »

http://www.allegro.pl/item737194392_faj ... kazja.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ropp w niezłej cenie może kogos zainteresuje, Mam jednego i jest bardzo smaczny.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

- nieco danych na temat ROPP można znaleźć w następujących źródłach:
http://pipedia.org/index.php?title=Ropp" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pipepages.com/ropp" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pijpenkabinet.nl/Pipeclub/SS ... alogi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Niestety w nigdzie nie znalazłem informacji o modelu który ja posiadam (linki znałem)
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry »

Nawiązując do linków kolegi Jacka z katalogami strych fajek zacząłem się zastanawiać jaka była wartość nabywcza pieniądza w tamtych czasach. W jednym z katalogów z 1939 roku ceny fajek są w okolicach 1$.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Perry pisze:Nawiązując do linków kolegi Jacka z katalogami strych fajek zacząłem się zastanawiać jaka była wartość nabywcza pieniądza w tamtych czasach. W jednym z katalogów z 1939 roku ceny fajek są w okolicach 1$.
Są na ten temat dane, informacje i przeliczniki, gdziś nie pamiętam dokładnie czy to było bliżej 1:100 czy więcej, ale mam wrażenie że coś w tę stronę.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Wracając do aukcji. Jestem ciekaw jak sprzedający wyobraża sobie palenie fajki zmontowanej w taki sposób (retoryczne - nie jestem ciekaw) :lol:
Zawsze będę początkujący...
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Brachytron pisze:Wracając do aukcji. Jestem ciekaw jak sprzedający wyobraża sobie palenie fajki zmontowanej w taki sposób (retoryczne - nie jestem ciekaw) :lol:
To bardzo częsty błąd, wiele zdjęć na aukcjach przedstawia właśnie fajki w ten sposób złożone... móże poprostu ktoś taką już znalazł, lepiej się mieściła w pudełku, lub bawił się nią ktoś... z drugiej strony w jakimś czasopiśmie, na jakiejś stronie, czy pchlim targu widziałem rycinę przedstawiającą człowiek w strugach deszczu paląceg fajkę "wywiniętą" pod brodę.
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Perry pisze:Nawiązując do linków kolegi Jacka z katalogami strych fajek zacząłem się zastanawiać jaka była wartość nabywcza pieniądza w tamtych czasach. W jednym z katalogów z 1939 roku ceny fajek są w okolicach 1$.
Z tego co pamietam to po II WŚ uncja złota kosztowała 35 dolarów uncja to +- 30 gr a gr złota teraz kosztuje troche mniej niz 100 zł wiec sobie mozna przeliczyc.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Pierwszy lepszy link do prościutkiego kalkulatora wartości dolara.
kosztuje troche mniej niz 100 zł wiec sobie mozna przeliczyc.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem to, co napisałeś, ale uncja złota kosztuje coś koło $900 :wink:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Znalazłem aktualny kurs uncja to 999 $ a wtedy 35$ wiec daje to jakies 28,5 razy wiecej czyli taka fajeczka za dolara to na dzisiejsze jakies 80 zł co by sie wsumie zgadzało bo rynek wtedy był znacznie wiekszy wiec i ceny nizsze
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

keilwerth pisze:Pierwszy lepszy link do prościutkiego kalkulatora wartości dolara.
kosztuje troche mniej niz 100 zł wiec sobie mozna przeliczyc.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem to, co napisałeś, ale uncja złota kosztuje coś koło $900 :wink:
Na mój gust z tego co Mateusz napisał "gr złota teraz kosztuje troche mniej niz 100 zł" pewnie miało być g jak gram nie gr jak grosz, ale zgrubsza się zgadza, gram złota można kupić w oklicach 120zł, czyli ok 40 dolarów, 1g=40$ 30g=1200$ wiadomo cena hurtowa będzie nieco niższa, poza tym nie liczę ułamków i zaokrąglam to w dół to w górę.

A uncja jakoś niedawno była pand 1000$, ale od lat oscyluje w tej okolicy.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

- niejako uzupełniając informacje podane przez Sprzedającego tą oto fajkę pragnę poinformować iż logo widniejące na jej ustniku - w nienajlepszym co prawda stanie, ale jednak czytelne - do złudzenia przypomina mi logo widniejące na ustniku znanej mi skądinąd dobrze fajki Royal Ascot pochodzącej z okresu lat 60, z topu ówczesnej średniej półki brytyjskiej.

Jak zawsze

Jacek A. R.

DODANE: oczywiście znam logo Royal Ascot zamieszczone w popularnym serwisie pipehill, natomiast właśnie wziąłem do ręki wspominany powyżej egzemplarz, z ustnikiem sygnowanym inaczej niż pipehill podaje, a na wykonawstwo brytyjskie wskazuje napis London Made, zamieszczony pod słowami: Royal Ascot na moim egzemplarzu.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Właśnie zauważyłem na Allegro taką fajeczkę. Jest to firma, którą bardzo lubię i kształt, który uwielbiam, więc mam zamiar o nią powalczyć :) Oczywiście nie oczekuję, że ktoś mi ustąpi w licytacji, ale pomyślałem, że warto napisać żeby samemu mieć czyste sumienie przy licytacji :wink:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk »

Słodki Jezu! Świetna fajka. Normalnie stanąłbym w szranki ale w ramach koleżeńskiej współpracy odpuszczam.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

tak, fajka znakomita. Po zamieszczeniu tej wieści przejrzałem Allegro,i widzę cały szereg budzących wiele dobrych nadziei fajek - duńskich i nie tylko.

Jak zawsze

Jacek A. R.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”