Ciekawe fajki na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

PETERWF
Początkujący
Początkujący

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: PETERWF »

Witam Wszystkich.
Koledzy co myślicie o tej fajeczce bo coraz bardziej mi sie podoba.
Czy ten kawałek wrzośca jest rzeczywiście taki jak w fajeczkach Dunhilla.
Pozdrawiam i chlodnego :pipeman:
"Najmilszą rzeczą przy kupowaniu idealnej fajki jest to, że jedna nie wystarczy"
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Czy ten kawałek wrzośca jest żeczywiście taki jak w fajeczkach Dunhilla.
Z grubsza rzecz biorąc tak.
Parker to second Dunhilla, jeśli model się pokrywa z modelami Dunhilla jest spora szansa na to, że może ona być z jakiegoś powodu "odrzucona" z produkcji Dunhilla.
Może być też tak że fajka została wykonana od początku pod marką Parker, ze względu na niższą jakość klocka. Tu jest naprawdę spora liczba możliwości.
Z trzeciej strony to nie jest raczej fajka z tych "dunhilli" które są tym o czym marzy każdy fajczarz... niestety te fajki skończyły się kilkadziesiąt lat temu (wraz z zakończeniem oil curingiu przez tego producenta)
Ostatnio zmieniony 24 października 2009, 21:19 - sob przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

To współczesny Parker, więc z Dunhillem nie ma prawie nic wspólnego. Nie zmienia to faktu, że powinna to być jak najbardziej przyzwoita fajka.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Za dwie godziny konczy się aukcja ciekawej fajki Masta
Jest to jeden z 2nd Dunhila, zastanawiałem się chwilę nad licytowaniem tej fajki, ale chyba jednak sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B »

Ustawiłem snajpera, zobaczymy czy z powodzeniem, czyjś inny może okazać się celniejszy ;)
¡El pueblo unido jamás será vencido!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Jak spojrzymy na ebay Masty nie schodzą poniżej 150zł u sprzedawców zajmujących się fajkami, czyli mniej więcej tyle są one warte.
Tu poszła za 50zł... czyli za 1/3 ceny, w cenie dobrego real brair...
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Hm, nie przesadzajmy z tą magią marek i "niby-secondów" Dunhilla... 50zl to odpowiednia cena za taką fajkę, to raczej niezbyt stara Masta, żaden szał. Pamietajmy, że ceny na ebayu to inna bajka i rządzą się innymi prawami niż nawet nasze Allegro. Widywałem ładniejsze Masty sprzedane za $1,99...
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry »

Keilwerth ma racje. Cena 50 zl jed odpowiednia za tą fajke. za 150 zł na ebayu można zapolować na masty duuuużo starsze i duuuuuuużo lepsze. Fajka fajce nie równa.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

keilwerth pisze: Pamietajmy, że ceny na ebayu to inna bajka i rządzą się innymi prawami niż nawet nasze Allegro. Widywałem ładniejsze Masty sprzedane za $1,99...
Wiele ciekawych fajek "się trafia" za niewielkie pieniądze- od 1 euro czy 1 $ bo aukcja przemknęła niepostrzeżenie, sam tak kupowałem nie tylko fajki, ebay rządzi się swoimi prawami to oczywiste. Takie przypadki raczej nie mają nic wspólnego z realną wartością tych przedmiotów.
Hm, nie przesadzajmy z tą magią marek i "niby-secondów" Dunhilla... 50zl to odpowiednia cena za taką fajkę, to raczej niezbyt stara Masta, żaden szał.
Kupienie markowej fajki za 50zł ze średniej półki to jest dolna granica tego przedziału i zapewne to dobra cena za tą fajką, może faktycznie 150zł to zbyt wysoka cena, tak rzuciłem okiem na to co aktualnie jest na ebay stąd ten wniosek- odpuściłem sobie, bo nie znalazłem nigdzie sposobu na zadatowanie tej fajki- jeśli masz jakieś "sposoby" czy mógł bym prosić? Linki czy tytuły.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Co do datowania to czasem trzeba "na oko"... Oglądanie wielu fajek i czytanie o nich pozwala na, jak to mówią amerykanie, "guesstimate". Oczywiście można się pomylić, ale czasem to jedyny sposób. Nie są mi znane żadne dokładne sposoby zadatowania fajek Masta, ale wydaje mi się, że słowo Masta pisane podwójną linią pojawiło się w późniejszym okresie, raczej po wykupieniu przez Parker/Hardcastle. Wcześniej była to czcionka z pojedynczą linią.

Wolałbym nie wchodzić w temat "realnej wartości" fajek, bo to temat skomplikowany i trochę kontrowersyjny.
W.Pastuch pipes

PETERWF
Początkujący
Początkujący

Witam Wszystkich.
Zobaczcie jakie ślicznotki oferuje tan sprzedawca.
http://www.allegro.pl/item820709975_faj ... _42cy.html
http://www.allegro.pl/item820681422_faj ... gland.html
Sam mam na nie ogromną ochotę ale niestety trochę jestem spłukany, ale zobaczymy może coś wymyślę.
Powodzenia w licytacjach i chlodnego :pipeman:
"Najmilszą rzeczą przy kupowaniu idealnej fajki jest to, że jedna nie wystarczy"
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu »

Strasznie zaniedbane te fajki, zwłaszcza Dunhill...

Ale jeśli żaden z Kolegów się nie skusi - to ja chętnie powalczę o nie. Nie mam jeszcze żadnego Dunhilla ani Parkera :twisted:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

Z wielką chęcią powalczyłbym o Parkera, ale niestety jestem spłukany :( Zatem powodzenia życze licytującym
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

Parker jest - sądząc według napisu - przeznaczony do palenia z filtrami 9 mm. Dunhill bardzo fajny ale młody - z roku 1976.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
PETERWF
Początkujący
Początkujący

Oprócz tych "strasznie zaniedbanych fajek" :lol: ten sprzedawca oferuje wiele innych ciekawych fajeczek. Pewnie i tak większość z nich bedzie poza moim finansowym zasięgiem niestety :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”