Ciekawe fajki na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: sat666sat » 18 września 2011, 17:37 - ndz

Okazja jakich mało - próbka Poniatowskiego gratis :lol: http://allegro.pl/lyzeczka-bent-fajka-f ... 28464.html
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 18 września 2011, 18:21 - ndz

Z ciekawostek jest na allgro niekompletny calabash, zastanawiam sie dla czego cieszy sie on az takim zainteresowaniem, ciekawe czy za kilka tygodni nie pojawi sie na forum pytanie- czemu moja fajka w stylu Sherlocka przepalila sie po jednym paleniu...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 20 września 2011, 21:07 - wt

kurcze jestem w szoku :shock: jak można tak zapuścić fajkę :?: http://allegro.pl/fajka-vauen-12-i1832871916.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
NSKaneda
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: NSKaneda » 20 września 2011, 21:51 - wt

Widziałem już kilka tak zapuszczonych.
Demax po moim dziadku miał nagar narośnięty tak, że średnica komina zeszła do jakiś 7 mm.
Ostatnio kupiłem Petersona, którego komin zmniejszył się był przez zarośnięcie do ok centymetra.

Jak się pali przez lata nie myśląc nawet o nożyku do nagaru a fajka jest tworem użytkowym bez żadnego znaczenia estetycznego, to tak się potem kończy.
Tym niemniej wyczyszczenie tego komina to kwestia parunastu minut (mówię o mechanice), potem sól, alkohol i wygrzewanie i fajka jak nowa ;)

Dla mnie nie do pomyślenia są kominy dymowe zatkane na amen skamieniałą smołą od główki do samego ustnika. A widziałem i takie, nawet przyszła do mnie takowa z allegro. Najpierw się załamałem ale po 5 godzinach cierpliwej roboty fajka cieszy mnie dziś i używam jej z przyjemnością :)
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 21 września 2011, 09:18 - śr

Do zwałów nagaru, pogryzionych, dziurawych ustników i popalonych kominów przyzwyczaiłem się już dawno. Jednego po latach odnawiania ścierpieć jednak nadal nie mogę. Tego obrzydliwego, oślizgłego błota tytoniowo-ślinowo-smolistego w ustniku i w środku szyjki. Czasem wpada mi taka fajka, którą ktoś przez lata nawet raz nie przeczyścił a nawet pewnie i nie wykręcił. Na szczęście spirytus i cierpliwość potrafią temu zaradzić.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
Egon
Początkujący
Początkujący

Post autor: Egon » 04 listopada 2011, 19:53 - pt

Wpadła mi w oko taka oto fajka http://allegro.pl/oryginalna-fajka-utor ... 69547.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie kupiłem jej, gdyż cena okazała się zbyt wysoka, jednak ciekaw jestem czy ktoś może coś powiedzieć o tej firmie/fajce?
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 04 listopada 2011, 20:11 - pt

Na pipephil.eu jest informacja, że produkcja stanęła pod koniec lat 70. Tyle. Może ktoś z forumowiczów ma taką fajkę, jednak ja osobiście bym jej nie kupił.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 05 listopada 2011, 08:08 - sob

Ten Utor to taka fajkowa ochydka nie?
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 04 stycznia 2012, 17:33 - śr

http://allegro.pl/show_item.php?item=2033842446" onclick="window.open(this.href);return false; - po kształcie i pierścieniu wygląda mi na standard system ale z tego co widzę nie ma żadnych sygnatur na to wskazujących. W każdym razie całkiem ładna, mam nadzieję, że cena nie podskoczy za bardzo :pipeman:

Licytuję też kanadyjkę savinelli, może się uda i zrobię sobie całkiem miły prezent na początek roku.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 04 stycznia 2012, 18:53 - śr

mareek pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=2033842446 - po kształcie i pierścieniu wygląda mi na standard
No, przecież ona ma na łebku napisane, że standard... i to jest stary standard 8) .
[...]
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 04 stycznia 2012, 19:15 - śr

[skrajny subiektywizm mode on] Ale ma ustnik P-lip, więc do zignorowania :twisted: [skrajny subiektywizm mode off]
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 04 stycznia 2012, 19:17 - śr

- a jaki, przepraszam, ustnik miałby mieć Peterson ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 04 stycznia 2012, 19:43 - śr

jar pisze:- a jaki, przepraszam, ustnik miałby mieć Peterson ?
Zwykły fishtail. W systemowych wprawdzie jest to (chyba) rzadkość, ale na ebayu widywałem i takie.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 04 stycznia 2012, 19:58 - śr

Należę do ludzi dla których p-lip jest nie tylko wynalazkiem ale i od zawsze cecha charakterystyczną Petersonów. Chyba nigdy nie widziałem Petersona z innym zakończeniem ustnika, aczkolwiek zastrzegam się, iż nie jestem biegły w materii najróżniejszych nowinek czy wariantów. Inaczej: dla takich jak ja Peterson=Peterson System.

Ustnik Fishtail charakteryzuje wiele modeli Dunhilla, są one nawet oznaczane F/T czyli właśnie Fish Tail i jak mi się wydaje Fishtail jest wynalazkiem Dunhilla.
http://pipedia.org/index.php?title=A_Tail_of_Two_Briars" onclick="window.open(this.href);return false;
... the "F/T" (fishtail) mouthpiece was designed in the 1930's...

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 04 stycznia 2012, 20:34 - śr

yopas pisze:
mareek pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=2033842446 - po kształcie i pierścieniu wygląda mi na standard
No, przecież ona ma na łebku napisane, że standard... i to jest stary standard 8) .
Chyba najwyższy czas, żebym zmienił okulary na mocniejsze :roll:

A może ktoś z szanownych kolegów spróbowałby go wydatować, tak mniej więcej chociaż ? W tej materii niestety jestem kompletnie zielony, wiem tylko, że Petersony dzielą się na Republic i pre Republic, ale to i tak mało precyzyjne jeśli chodzi o określenie dokładnej daty. Byłbym wdzięczny.

A jeśli chodzi o ustniki P-lip to nie mam osobiście nic przeciwko, mam 2 fajki z takim zakończeniem i pali się przyjemnie.

Petersony z innym zakończeniem ustnika są chociażby na fajkowie, ale dla mnie p-lip też jest swego rodzaju cechą charakterystyczną tej firmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”