Tytoń na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Tytoń na Allegro

Post autor: niedzwiecki » 15 czerwca 2010, 16:53 - wt

Witam,
Czy ktoś może mi podpowiedzieć na temat procedury importu tytoniu w ilościach hurtowych.
Co i jak się załatwia. Jakie są przeszkody? Czy na rynku polskim ktoś ma na coś wyłączność itp. Itd.?
Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuję!
TowerOfRome
Początkujący
Początkujący

Post autor: TowerOfRome » 15 czerwca 2010, 21:55 - wt

Cześć,

na początek proponuję poczytać w internecie o podatku akcyzowym. Mnie się odechciało, ale też miałem świetny pomysł na "Złoty Biznes" i "Lukę w rynku" :)
Rzeczywistość nie istnieje- J. Baudrillard
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 16 czerwca 2010, 12:18 - śr

Witam
Zwłaszcza za sprawą Pana Tomka wiem jaka to droga przez mękę i wątpliwy bilans finansowy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 07 października 2010, 13:11 - czw

Podbijam temat, bo denerwuje mnie pewna praktyka jednego z użytkowników alledrogo oraz naszego forumowego kolegi Marcina Pro. Otóż wystawia on tytonie po nieprawdopodobnie wygórowanych cenach. Fakt - wysezonowane, czasem nawet 7 lat (pytanie - czy po upływie dwóch lat sezonowania cokolwiek jeszcze zmienia się na lepsze, jaka jest wyczuwalna różnica?), wystawia także tytonie niedostępne w kraju, aczkolwiek ceny są po prostu zdzierskie.

Dla przykładu - 7 Reserve Medium Rattray'sa. Podyktowana cena wynosi 145 złotych, tymczasem za Odrą kosztuje on 80 złotych w przeliczeniu za 100 gramową puszkę. Znowuż Beacon - McClelland to już 140 złotych, tymczasem tutaj można go kupić około 30 złotych za tą samą puszkę. Szczytem jednak dla mnie jest cena Odyssey G. L. Pease - 280 złotych. A apogeum zdzierstwa to University Flake (fakt, że stara edycja), który wyceniony został na 95 złotych, czyli prawie dwa razy tyle, za ile można go zdobyć w fajkowo.pl.

Why, Marcinie, why? For money? Who's gonna buy this?
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 07 października 2010, 14:17 - czw

Rheged pisze: Why, Marcinie, why? For money? Who's gonna buy this?
Kolekcjonerzy Emilu, kolekcjonerzy. Jak mówi stara, starozakonna maksyma: " Jest towar znajdzie się i kupiec". Przecież nikt na allegro nikogo pod pistoletem nie trzyma.
Coś widzę, że Ci jesień dopieka... niedobrze, niedobrze...
UkłonY,

Ps. a pokazując sklepy z Niemiec, czy zza oceanu warto jeszcze cenę uzupełnić o koszta przesyłki (nie takie znowóż bagatelne), potencjalene cło, vat i akcyzę.
[...]
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 07 października 2010, 15:17 - czw

yopas pisze:
Rheged pisze: Why, Marcinie, why? For money? Who's gonna buy this?
Kolekcjonerzy Emilu, kolekcjonerzy. Jak mówi stara, starozakonna maksyma: " Jest towar znajdzie się i kupiec". Przecież nikt na allegro nikogo pod pistoletem nie trzyma.
Niby nie, ale śmierdzi mi to.
Coś widzę, że Ci jesień dopieka... niedobrze, niedobrze...
Ten wrzesień i początek października to jakaś masakra. Może dlatego jestem rozdrażniony i jakoś nie bardzo chce mi się przebierać w słowach.
Ps. a pokazując sklepy z Niemiec, czy zza oceanu warto jeszcze cenę uzupełnić o koszta przesyłki (nie takie znowóż bagatelne), potencjalene cło, vat i akcyzę.
A pamiętasz jeszcze nie tak w sumie dawno, że wcześniej też były te tytonie dostępne na alledrogo, ale nie w TAK drogich cenach? Wtedy też było potencjalne cło, vat i akcyza. Ok, teraz trzeba dołożyć nagonkę na handlarzy tytoniem z zagranicy, ale żeby to powodowało taką przebitkę cen? Myślę, że to po prostu chęć bycia monopolistą. Tepsa srogo za to zapłaciła swego czasu.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 07 października 2010, 15:25 - czw

A jak chcesz wycenić czas? Głównym powodem wysokich cen sezonowanych tytoni jest właśnie to, że ktoś kilka czy kilkanaście lat temu je kupił i pozwolił dojrzewać mając na to cierpliwość, czas i miejsce. Sezonowany tytoń to naprawdę inny produkt niż świeży i wcale mnie nie dziwi, że osiąga takie ceny. Spójrz na ebay, tam dopiero zobaczysz jak drogie potrafią być stare tytonie. Poza tym rzadkość jest też ważnym czynnikiem. Wydaje mi się oczywiste, że tytoń, którego nie ma w polskiej dystrybucji może być droższy niż wynikałoby to z jego ceny w sklepie za granicą. Przecież to trzeba zamówić, zapłacić za wysyłkę, odebrać. To wszystko ma swoją wartość.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 08 października 2010, 11:10 - pt

Dokladnie jak napisał keilwerth. Oto kilka przykładów tytoni, które można normalnie kupic gdzie niegdzie w Europir za 5-10 juro. Na Ebayu nawet te kupowane za tą cene idą znacznie drożej. EMP, EMP hurtowo,Dunhill kupowany za 5,15 juro. Wiecej aukcji nie pokażę, bo nie lubię konkurencji. Marcin z pewnością zna wartość tego co wystawia, a porównując koszty wysyłki nie uważam, żeby jakoś specjalnie szokował cenami.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 08 października 2010, 17:53 - pt

keilwerth pisze:A jak chcesz wycenić czas?
Niby racja, ale po przemyśleniach kilku ośmielę się zauważyć (za co pewnie zostanę spalony na stosie), iż de facto jest to opłata za czas, w którym sprzedawca sezonowanego tytoniu po prostu powstrzymuje się przed otwarciem puszki. Ciekawa usługa. Dobrze płatna, że tak powiem z ironią.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 08 października 2010, 18:15 - pt

Masz rację, tyle że nie ma w tym wcale ironii. Na co dzień płacimy za "czas", w wielu postaciach, nie ma się czemu dziwić.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 08 października 2010, 19:07 - pt

Dojrzałe wino też kosztuje. Zresztą kto nie chce, ten nie kupi.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 08 października 2010, 21:37 - pt

vlasij pisze:Dojrzałe wino też kosztuje. Zresztą kto nie chce, ten nie kupi.
Wszystko fajnie, ale to działa też tak, że Ci, co chcą, nie kupią i tak. Bo w tej cenie mogą sobie niejedną nową i starą fajkę kupić. I niejeden tytoń sprowadzić.
Myślę, że niektórzy mylą zdzierstwo z prawem rynku. Prawo rynku w najprostszy sposób wyrażone brzmi - zarób. Niech Ci się opłaci. A nie - podaj jakąkolwiek cenę, a jak kupi jeden na tysiąc oglądających to znaczy, że cena była słuszna.
Jestem w stanie zapłacić za usługę zwaną "nie odkręcanie puszki", ale nie wiem, jakim musiałbym być desperatem, żeby za nią przepłacać.

Zresztą, ja tylko wyraziłem wątpliwość. Mnie się nie podoba. Ot, tyle.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 09 października 2010, 07:09 - sob

Wszystko fajnie, ale to działa też tak, że Ci, co chcą, nie kupią i tak. Bo w tej cenie mogą sobie niejedną nową i starą fajkę kupić. I niejeden tytoń sprowadzić.
Myślę, że niektórzy mylą zdzierstwo z prawem rynku. Prawo rynku w najprostszy sposób wyrażone brzmi - zarób. Niech Ci się opłaci. A nie - podaj jakąkolwiek cenę, a jak kupi jeden na tysiąc oglądających to znaczy, że cena była słuszna.
Jestem w stanie zapłacić za usługę zwaną "nie odkręcanie puszki", ale nie wiem, jakim musiałbym być desperatem, żeby za nią przepłacać.

Zresztą, ja tylko wyraziłem wątpliwość. Mnie się nie podoba. Ot, tyle.
Ja też uważam, że ceny ciut za wysokie, dlatego nie kupię, ale to jest problem sprzedającego. Nb. przy zbyt wysokiej cenie i działaniu konkurencji nie zarabia się po prostu pieniędzy.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz

Post autor: Perry » 11 października 2010, 09:05 - pn

Może nie specjalnie mu zależy żeby to sprzedać. Źle tym tytoniom to nie zrobi. Niech sobie leżą. Jak ktoś to kupi to raczej świadomie wiedząc jaki rarytas kupuje. Mnie te tytonie nie interesuja bo mam sporo swoich staroci pozatym mam zasade ze minimum 200g kazdego musze miec zeby opalić porządnie fajke nim :)
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 12 października 2010, 20:29 - wt

Koledzy,

myślę, ze to prywatna sprawa Marcina za ile wystawia swoją kolekcję.
Może przy każdym nawet wpisac cenę 1.000.000,- zł i nic nam do tego.
A już na pewno nie powinniśmy krytykować.
Gdyby sprzedawał jako monopolista coś co jest absolutnie niezbędne do życia to można ponarzekać, ale tutaj?

Natomiast nie podoba mi się jedno:
Aukcja tytoniu Clan

Opis sugeruje, że to jest oryginalny Clan rodem z Holandii. Niestety co widac na zdjęciach jest to Clan rodem z Danii produkowany przez Orlika.
To jest duża różnica, bardzo duża różnica i niestety wg mnie jest to wprowadzanie w błąd potencjalnego kupującego.

Pozdrawiam
Jerry
Ostatnio zmieniony 12 października 2010, 21:07 - wt przez Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”