Superpromocja

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

yarpen
Początkujący
Początkujący

Re: Superpromocja

Post autor: yarpen » 07 grudnia 2011, 23:15 - śr

To Churchill palił fajkę? Zawsze kojarzyłem go z cygarami.

Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 08 grudnia 2011, 09:34 - czw

Cena jest przestrzelona jakieś 20 razy, a cała "kolekcja" raczej dla koneserów.
Pewnie znajdzie się w niej jakieś 10 fajek, które mogą być dla kogoś interesujące (np. dla zbieraczy walatówek), ale nie oszukujmy się, generalnie to jest zbieranina "basket pipes".
Biorąc pod uwagę klasę fajek myślę, że informację o Churchillu czy Hemingwayu można włożyć między bajki.

Nie wróżę sprzedającemu powodzenia krótko mówiąc.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.

oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 12 lutego 2013, 22:32 - wt

Przeczytałem opis aukcji i mało nie spadłem z fotela :D najlepsze to drewno pieprzowe :lol:
http://allegro.pl/fajka-dla-znawcy-sygn ... 43431.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 lutego 2013, 22:45 - wt

Znakomicie rozumiem krotochwilny nastrój w który wprowadają takie opisy, aliści z drugiej strony właśnie tak opisane aukcje dają wielką szansę na "upolowanie" znakomitego a nie rozeznanego obiektu za ułamek jego wartości.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 15 kwietnia 2013, 16:03 - pn

Kolejny raz wystawiana fajka z Kuby
Same zalety:
'Autentyczny wyrób ludowy, kupiona na bazarze w Hawanie'
'Ciekawostką jest niewielki otwór w środku cybucha, znacznie mniejszy niż standardowe otwory w fajkach'
'Nowa, nieużywana, stan idealny. W Polsce absolutnie nie do kupienia, rarytas dla kolekcjonerów'
Wydawałoby się z opisu, że pójdzie za setki złoty, że będzie wielka bitwa na aukcji, snajperzy ostatecznie rozstrzygną spór w ostatnich 7 sekundach.
Jednak wystawiona została już kilkanaście razy, nie wiedzieć czemu nie znalazła jak na razie nabywcy, "prawdziwi kolekcjonerzy" nie poznali się na takim "rarytasie". Upór tego człowieka jest godny pozazdroszczenia...
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!

Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 03 sierpnia 2013, 15:57 - sob

Kolejna perełka w zbiorach allegro. Stara ebonitowa fajka. Cena to prawdziwa okazja- 40 zł ale prawdziwy znawca nie będzie czekał na koniec aukcji tylko kupi ją na 'kup teraz'.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!

frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 03 marca 2014, 22:16 - pn

Niektórzy ludzie wstydu nie mają ....albo rozumu . Zawsze się zastanawiam co gorsze .
http://allegro.pl/fajka-usa-z-kukurydzy ... 34717.html" onclick="window.open(this.href);return false;

( stara , używana kukurydzianka za 38 zł )

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 03 marca 2014, 22:39 - pn

Nie mogę wykluczyć iż sam sprzedający nie bardzo wie co sprzedaje; corn to ziarno, kukurydza, dokładnie: kaczan kukurydzy to corncob i tak "corncobami" prawidłowo nazywa się tzw. u nas "kukurydzianki". Nie potrafi wykonać prawidłowego opisu, na co zresztą wskazują opisy innych oferowanych przez niego fajek.

Ten egzemplarz jak wynika ze znakomicie zachowanych oznakowań jest produkcji/marki Missouri Meerschaum, uznawanej za najlepszą firmę produkujacą corncoby. Patrząc na zdjecie trzpienia (ang. tenon) nie mogę wykluczyć iż fajka przeznaczona jest do palenia z wkładem filtrującym. I rzeczywiście nowa Missouri Meerschaum która widzę w ofercie Fajkowo pl jest znacznie tańsza.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 03 marca 2014, 23:40 - pn

Panie Jacku trafił Pan w sedno :D napisałem do tego jegomościa, odpisał że dziękuje za informację, oraz że fajki wystawia grzecznościowo i potwierdził że faktycznie nie ma sensu wystawienia akurat tej za taką cenę

Pozdrawiam
Kuba

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”