Superpromocja

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

klapuch
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Superpromocja

Post autor: klapuch » 18 listopada 2010, 16:39 - czw

MSee pisze:Ja tam "przepalonej" ;-) fajki bym nie chciał... :-)
Bo Ty wybredny jesteś :)
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 18 listopada 2010, 17:11 - czw

Nawet za nowego Plumba pewnie nie dałbym 150PLN. :)
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 18 listopada 2010, 20:22 - czw

Widzialem te trzy fajki na zywo w pewnym katowickim antykwariacie- Jima, Falcon i Plumb. Ceny zdecydowanie za wysokie, ale jezeli komus zalezy, to dlaczego nie...
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 01 stycznia 2011, 16:14 - sob

[...]
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 01 stycznia 2011, 17:35 - sob

...ani ona góralska ani zabytkowe cacko - wbrew temu co napisał sprzedający. Wygląda mi na coś a'la "bruyere garantie". Miałem takie dwa podobne z zamykanym kominkiem i pozbyłem się za grosze żeby nie zajmowały miejsca w szafie.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 06 stycznia 2011, 21:30 - czw

A może ktoś ma ochotę na LOEWE BRIAR PIPE z porcelanową główką i napisem "Heidelberg"... ;-) I to w oryginalnym pudełku! :-)

Pozdr.
マルツェル
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 10 stycznia 2011, 09:02 - pn

Bardzo ciekawa fajka. Ze względu na dobór materiałów, z których została wykonana.

EDIT:
a zaraz się okaże, że pomimo opisu, to może być coś interesującego...
Generalnie, choć offtopowo: czy mają Państwo jakieś źródła internetowe na temat fajek francuskich w języku, w najgorszym przypadku, zbliżonym do angielskiego?
[...]
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 10 stycznia 2011, 09:21 - pn

yopas pisze:...
a zaraz się okaże, że pomimo opisu, to może być coś interesującego...
Generalnie, choć offtopowo: czy mają Państwo jakieś źródła internetowe na temat fajek francuskich w języku, w najgorszym przypadku, zbliżonym do angielskiego?
Merton jest fajką brytyjską (angielską) produkowaną w Saint Claude. Fabryka Harolda Mertona nie tylko istnieje, ale w tamtym roku została rozbudowana.
Fajka chyba nie jest tak stara jak ktoś usiłuje wmówić (nie wiadomo nic o niej) i jednak z sygnatury co wszem i wobec widać to nie wiśnia.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 10 stycznia 2011, 10:23 - pn

Jerry pisze:Merton jest fajką brytyjską (angielską) produkowaną w Saint Claude.
Choć powyższe zdanie brzmi trochę jak herezja (wiadomo, St Claude to kolebka fajki wrzoścowej, leżące we Francji) to jednak jest to prawda. Kliknij sobie na poniższy link. Na dalszych stronach znajdziesz też informacje o innych francuskich firmach.
http://www.pipephil.eu/logos/en/logo-m3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 10 stycznia 2011, 10:25 - pn

Hehe... chyba właściwiej byłoby napisać marką angielską... no chyba, że na zasadzie, że córka Anglika jest Angielką bez względu na miejsce narodzin (o poczęciu w ogóle nie wspominając) :wink:
blij pisze:Na dalszych stronach znajdziesz też informacje o innych francuskich firmach.
Stronę znam... i byłem tam, przed napisaniem tego postu... chodzi mi o materiał bardziej opisowy. Porównaj sobie opisy marek angielskich i francuskich w pipedii... mimo, że St. Claude to kolebka (choć pan Jacek Rochacki pisze również o Cogolin), to jakby nie istniała...
[...]
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 10 stycznia 2011, 10:36 - pn

yopas pisze:
Hehe... chyba właściwiej byłoby napisać marką angielską... no chyba, że na zasadzie, że córka Anglika jest Angielką bez względu na miejsce narodzin (o poczęciu w ogóle nie wspominając) :wink:
Zastanawiałem się którego sformułowania użyć. Oba były mniej lub bardziej poprawne, jednak Merton jest firmą angielską, a Harold Merton jest (lub był) nie patrzyłem w życiorys odnośnie dat urodzenia, Brytyjczykiem i poddanym jej Królewskiej Mości, więc tu można poprawnie powiedzieć, że fajka angielska.
Oczywiście ktoś może mieć zdanie przeciwne.

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 10 stycznia 2011, 10:42 - pn

Jak słusznie przypomniał jeden z Przedmówców, St Claude jest uważane i nie bez racji za kolebką fajki wrzoścowej. Bardzo interesującym tematem jest współpraca ośrodka St Claude z firmami brytyjskimi. Podobnie znamy marki powstałe w Francji, założone przez Francuzów które przeniosły się na Wyspy i znane są jako marki brytyjskie; np GBD czy Comoy's. Pamiętajmy o Dunhillach toczonych w St Claude. Ta współpraca była bardzo rozwinięta; niejako dla jej upamiętnienia mam w swoim zestawie dwa canadiany marki Le Fond; jedna oznakowana :Made in England, druga - Made in France.

Temat współpracy międzynarodowej i ewentualnych wzajemnych wpływów fajkowej kultury technicznej pomiędzy różnymi ośrodkami narodowymi wydaje mi się być bardzo interesujący. Nie mogę się doczekać, aż ktoś zabierze ię na serio za dokładniejsze opracowanie historii związków/relacji wielkiego ośrodka wiedeńskiego (XVIII/XIX) z firmami brytyjskimi. I tak może się okazać, iż nasz rodzimy ośrodek przemyski gdzieś tam u swoich historycznych korzeni legitymuje się też jakimś "brytyjskim łącznikiem".

Jak zawsze

Jacek A. R.

DODANE: Od bardzo wielu lat miejsce zarejestrowania, siedziby marki to jedno, a miejsce wykonywania produktów czy ich elementów to drugie. Tak było i jest z fajkami i z wieloma innymi produktami też...popatrzmy na dzisiejsze auta marek japońskich na przykład.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 10 stycznia 2011, 11:15 - pn

jar pisze:
DODANE: Od bardzo wielu lat miejsce zarejestrowania, siedziby marki to jedno, a miejsce wykonywania produktów czy ich elementow to drugie. Tak było i jest z fajkami i z wieloma innymi produktami też...popatrzmy na dzieiejsze auta marek japońskich na przyklad.
Myślę, że będzie coraz trudniej umiejscowić czy też okreslić narodowość fajki, nie mówiąc już o tytoniach (wcale nie z powodu zawartości blendów).
Ostatnio następuje dosyć duża konsolidacja w tym nazwijmy to przemyśle (bo chyba rzemiosło to już tylko w Przemyślu i w Rosji).
Na kontynencie zaczynają dominować firmy włoskie z jednej strony, a drugiej mocno rozpychają się firmy niemieckie.
I konia z rzędem temu kto jest na chwilę obecną w stanie powiedzieć ile marek tytoniowych, a ile fajkowych należy na przykład do Kohlkase und Kopp (z dostępnych informacji nie wynika, aby kupowali firmy fajkarskie, ale co bedzie jutro?).
Jak napisał kolega JAR fajkarstwo brytyjskie rozwijało się w ścisłych związkach z kontynentem, a może po prostu kontynent dokonał ekspansji na Wyspy.
A trawestując cytat z filmu Armageddon za kilka lat powiemy "brytyjska fajka, włoska fajka, wszystko i tak made in China" :D

Tego ostatniego oczywiście nam nie życzę
Jerry

P.S. A propos konotacji samochodowych, to przytocze przykład pojazdu którym sie poruszam:
- japońska płyta podłogowa (Mitsubishi)
- francuska jednostka napędowa (Renault Laguna)
- z niemieckim sprzęgłem Sachs
- montowane w Holandii
- mające szwedzką markę (Volvo) - obecnie pod chińskim właścicielem.

Kiedyś mawiano na takie cudo składak, a teraz pełnowartościowy samochód :D
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 10 stycznia 2011, 22:03 - pn

yopas pisze:... mimo, że St. Claude to kolebka (choć pan Jacek Rochacki pisze również o Cogolin), to jakby nie istniała...
Oj istnieje, istnieje. Nadal produkuje się tam przecież fajki, lecz nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim istnieje w szerokiej świadomości fajczarzy na zachodzie. Na zawodach w wolnym paleniu miałem okazje rozmawiać z kilkoma fajczarzami z zagranicy. Mówiąc im o naszych Twórcach, dopiero, gdy im wytłumaczyłem, że Przemyśl to takie "polskie St Claude" zrozumieli o co chodzi :)
A swoją drogą, globalizacja w fajkach i tak nas pewnie dopadnie. To nieuniknione. :( Wspominałem gdzieś wcześniej, że nawet Bróg już produkuje fajki dla Włochów...
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 12 stycznia 2011, 10:11 - śr

[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”