Dyskusje o zakupach na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

jony
Fajczarz
Fajczarz

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: jony » 17 lutego 2008, 17:37 - ndz

Dzisiaj ponownie przegrałem na allegro :cry: Próbowałem zakupić 5 fajek mumiastego hurtem :wink: ale przy 200 zł odpuściłem -miał to być mój pierwszy zakup na aukcji. Trochę szkoda mi tych fajek, ale cena przerosła mój limit cenowy, a może to i niedrogo 40 zł za fajkę? W każdym razie będę polował dalej :lol:
pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 17 lutego 2008, 18:16 - ndz

Jerry pisze:
Skandal pisze:Jerry, gdyby któraś z twoich fajek nie spełniała twoich oczekiwań, .....daj znać :twisted:
A beda Ci odpowiadaly jak bedziesz teraz palil tylko Nowe Nordingi, Jenseny czy ktoregos z Anderssenow Stanwella? :lol:
Narazie modlę się żeby na stancję i konserwy wystarczyło, więc teraz staram się skupić większą ilość fajek :pipeman:
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2008, 18:23 - ndz przez Skandal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 17 lutego 2008, 18:17 - ndz

Miałem na oku vikinga z mostexu, ale raptem z 210 skoczył na 250, no i pojawił się ładniejszy za 295 więc odpuściłem... A za ile Twój został wylicytowany?
http://www.mostex.pl/sklep/index.php?cPath=53_56_132
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 17 lutego 2008, 20:28 - ndz

jony pisze:Dzisiaj ponownie przegrałem na allegro :cry: Próbowałem zakupić 5 fajek mumiastego hurtem :wink: ale przy 200 zł odpuściłem -miał to być mój pierwszy zakup na aukcji. Trochę szkoda mi tych fajek, ale cena przerosła mój limit cenowy, a może to i niedrogo 40 zł za fajkę? W każdym razie będę polował dalej :lol:
Ja przy 130zł spasowałem.
Co do idei nie licytowania w ramach forum... bardzo szczytne, ale
- biorąc pod uwagę fajczarzy korzystających z internetu
- fajczarzy na forum
wychodzi na to że spora część targetu to forumowicze... może być naprawdę trudno to zsynchronizować.
To naprawdę trudno- ale ten zestaw 67 elementów zacząłem licytować dopiero kiedy KlaudiuszW już dał za wygraną...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 17 lutego 2008, 21:16 - ndz

Skandal pisze:Miałem na oku vikinga z mostexu, ale raptem z 210 skoczył na 250, no i pojawił się ładniejszy za 295 więc odpuściłem... A za ile Twój został wylicytowany?
http://www.mostex.pl/sklep/index.php?cPath=53_56_132
Nie jest to żadna tajemnica. Wygrałem aukcję za 16.50 Euro. Do tego 9 euro koszty przesyłki, ale u tego samego sprzedającego wygrałem w sumie 3 fajki więc koszt się rozkłada. Tak więc mogę przyjąć, że za Vikinga zapłaciłem 19,50 Euro.
Z tym, że mój to jest RO25 czyli tańsza wersja.

Tak przy okazji drobna przestroga dla kupujących na ebay (wiem, wiem powinno być we właściwym watku). Sprzedający chyba ze złości, że fajkę VAUEN Consul wygrałem za 2,5o Euro przywalił mi takie koszty przesyłki (wcześniej nie były podane), że taniej byłoby mi zrobić zakupy w Mostexie. Trzy aukcje wygrałem łącznie za 34,60 Euro, a facet dopisał koszty przesyłki 24,90 euro z Berlina do Polski.
Po kilkunastu minutach dostał list, że odmawiam zapłacenia i żądam skorygowania do standardowych kosztów 8,60 - 9,60 euro.
Zagroziłem zwróceniem się do ebay o pomoc. Za 5 minut była już właściwie wystawiona faktura z przesyłką 9 euro.

Natomiast niedawno przegrałem tylko dlatego że musiałem wyjechać z domu fajkę Stanwell Anderssen (ale nie dlugiego churchwardena tylko krótką produkowaną wcześniej). Bylem mocno na nia nastawiony, ale ktoś był bardziej.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 17 lutego 2008, 22:02 - ndz

Jerry pisze: ...Z dyskusji na forum wylonil mi sie jeden obraz.
Sami sobie podbijaliśmy cenę. Jak zobaczyłem że Elvis wchodzi to odpuściłem. ...

...Moze należaloby się dogadywać na forum kto jest zainteresowany jakąś aukcją i nie wchodzić sobie bez potrzeby w paradę.
Ja ze swojej strony deklaruję, że w najbliższym czasie nie będe brał udziału w aukcjach poza może jakimś wybitnym egzemplarzem duńskiej fajki, ale to po wcześniejszym uprzedzeniu. Może warto też, abyśmy znali swoje nicki używane na aukcjach.
wlasnie.
klopot jest w tym, ze nie znamy swoich nickname'ow z allegro. gdyby sie pokrywaly z uzywanymi na forum lub znalibysmy obydwa to koledze z forum jakos glupio wchodzic w parade. zawsze mozna sie dzentelmensko umowic ile kto jest w stanie dac za konkretny egzemplarz fajki i ktos wtedy by odpuszczal. inna sprawa, ze informowanie sie na forum co kto zamierza licytowac i za ile to bylo by niezle zamieszanie...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 17 lutego 2008, 22:30 - ndz

elvislike pisze:
Jerry pisze:
wlasnie.
klopot jest w tym, ze nie znamy swoich nickname'ow z allegro. gdyby sie pokrywaly z uzywanymi na forum lub znalibysmy obydwa to koledze z forum jakos glupio wchodzic w parade. zawsze mozna sie dzentelmensko umowic ile kto jest w stanie dac za konkretny egzemplarz fajki i ktos wtedy by odpuszczal. inna sprawa, ze informowanie sie na forum co kto zamierza licytowac i za ile to bylo by niezle zamieszanie...
Rozpocznijmy zakrojoną na szeroką skalę akcję umieszczania nicków z allegro w podpisach.
Mój jest rozwinięciem pierwszej części inicjałów: JSG=Jan Szymon G. (nick allegro jan_szymon)
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 18 lutego 2008, 00:00 - pn

Co bardziej dociekliwi już rozpoznają swoje nicki na allegro...
Wszak po jakimś czasie ktoś chwali się nową zdobyczą...

PZDR
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 18 lutego 2008, 00:46 - pn

Ale byloby pozyteczne gdybysmy w profilach np w miejscu ICQ czy innego komunikatora ktorego nie uzywamy wpisali Nicki.
Albo po prostu zalozyc wątek i w jednym miejscu je zebrac.
Zobaczyłem, że Klaudiusz licytuje ten większy zbiór to nawet nie podchodziłem.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

tmp

Post autor: Pan Abażur » 19 lutego 2008, 07:02 - wt

Klaudiusz właśnie rozpoczął grać o jednego bulldoga i rhodesiana...A chrapkę mam...

PZDR
------------------------------------
Sugeruję dyskusje o zakupach na Allegro umieszczać w tym temacie, a temat Ciekawe fajki na Allegro pozostawić na odnośniki do interesujących aukcji
MJP
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Dyskusje o zakupach na Allegro

Post autor: zebra » 19 lutego 2008, 12:49 - wt

Widzę, że nie ja jeden :twisted: jestem zainteresowany tymi fajeczkami, aczkolwiek zostaje jeszcze hilson z pianki i beldor, na których także zawiesiło się me oko (więc jakby co mogę te dwie z łezką w oku odpuścić :wink: ).
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 19 lutego 2008, 14:07 - wt

Panowie! Ale ja nie mam nic przeciwko żebyście licytowali razem ze mną ;) Ja licytując zawsze zakładam, że albo wygram, abo nie. Mój max za każdą z tych trzech fajek to 40,-zł. Więcej nie dam, bo nie mam ;) Powodzenia :lol:
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 19 lutego 2008, 14:32 - wt

Klaudiusz pisze:Panowie! Ale ja nie mam nic przeciwko żebyście licytowali razem ze mną ;) Ja licytując zawsze zakładam, że albo wygram, abo nie. Mój max za każdą z tych trzech fajek to 40,-zł. Więcej nie dam, bo nie mam ;) Powodzenia :lol:
klaudiuszu, chodzi glownie o to aby sobie nie podbijac ceny. po co mam zaplacic 41 jak przy twoim zaniechaniu licytacji moge zaplacic np. 20? oczywiscie wtedy musisz miec swiadomosc mojego max - oczywiscie w tym miejscu pozostaje nasza elementarna uczciwosc, brak blefowania. jesli ja nie bede chcial dac wiecej niz twoje zakladane 40 to powinienem dac ci znac ile chce licytowac i jesli twoja kwota jest wieksza - odpuszczam aby nie podbijac ceny. "wiec po co przeplacac:-)"
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 19 lutego 2008, 14:57 - wt

elvislike pisze:klaudiuszu, chodzi glownie o to aby sobie nie podbijac ceny. po co mam zaplacic 41 jak przy twoim zaniechaniu licytacji moge zaplacic np. 20? oczywiscie wtedy musisz miec swiadomosc mojego max - oczywiscie w tym miejscu pozostaje nasza elementarna uczciwosc, brak blefowania. jesli ja nie bede chcial dac wiecej niz twoje zakladane 40 to powinienem dac ci znac ile chce licytowac i jesli twoja kwota jest wieksza - odpuszczam aby nie podbijac ceny. "wiec po co przeplacac:-)"
To znaczy, że z kwotą 40,-zł w ogóle nie powinienem licytować, tylko dać szansę tym z większą ilością gotówki? Napisałem uczciwie jaki jest mój max, a jeżeli ktoś uważa, że mógłby dać więcej, to niech licytuje, bo niby dlaczego miałby tego nie zrobić skoro go na to stać? Ja w dalszym ciągu mogę łudzić się nadzieją, że uda mi się tanio wygrać fajki. Swoją drogą, jeżeli nie przelicytuje mnie ktoś z forum to zrobi to ktoś z zewnątrz ot i taki będzie sens forumowego niewchodzenia sobie w drogę.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 19 lutego 2008, 15:25 - wt

Klaudiusz pisze:... Swoją drogą, jeżeli nie przelicytuje mnie ktoś z forum to zrobi to ktoś z zewnątrz ot i taki będzie sens forumowego niewchodzenia sobie w drogę.
i tu masz racje. wszelkie dzentelmenskie umowy traca sens jesli licytuja osoby spoza forum...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”