Dyskusje o zakupach na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Dyskusje o zakupach na Allegro

Post autor: Hobbit » 02 marca 2008, 17:38 - ndz

Koledzy. Chciałbym podpytac bardziej zaawansowanych w zakupach na Ebay-u. Jaki jest średnio koszt wpłaty na zagraniczne konto np w Anglii czy w Niemczech. ? Podpowiedzcie prosze bo nie wiem czy opłaca sie zamówić tam nowego peta. Wysyłka to po przeliczeniuśrednio 25-30 zł więc da sie przezyc ale nie wiem jak z płatnościami i jak ten cholerny PayPal działa. Zaznacze że nie mam kredytowej karty.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 02 marca 2008, 17:53 - ndz

W ING wplata/przelew walutowy kosztuje 5zl. Tylko tak placilem za fajeczki z ebaya. Jerry zaraz Ci napewno dokladnie opisze :lol:
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 02 marca 2008, 18:16 - ndz

MrkSs pisze:W ING wplata/przelew walutowy kosztuje 5zl. Tylko tak placilem za fajeczki z ebaya. Jerry zaraz Ci napewno dokladnie opisze :lol:
To jak placiles przelewem europejskim to mozesz go tez opisac, a nie wywolywac innych do tablicy:D
A tak serio jeżeli kolega chce płacić przelewem to musi uzyskać od sprzedawcy numer IBAN czyli numer konta oraz kod banku SWIFT.
Dla ułatwienia podam, ze kod każdego banku można znaleźć w internecie, ale numer konta w formacie IBAN musi podać sprzedający.

Niektóre banki sprzedają karty przedpłacone dedykowane do zakupów w internecie. Radziłbym zaopatrzyć się w coś takiego i zarejestrować na Paypal. To najbezpieczniejsze.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 03 marca 2008, 11:12 - pn

Wczoraj w nocy (a w zasadzie to już dziś), po powrocie z pracy, znalazłem info z e-bay-a o udanym zakupie. Ponieważ byłem wykończony ciężkim weekendem, płaciłem dopiero dziś. Płaciłem przez PayPal kartą kredytową. W sumie wyszło tak, że po przeliczeniu wg kursu walutowego, to różnica była jakieś 6,50PLN przy 73GBP. Myślę, że jest to do strawienia. Mam nadzieję, że przesyłka trafi do mnie szybko i wtedy, oj ... kurcze będę wniebowzięty!!! Pet SS DeLuxe !!!
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”