Opinie o handlujących na Allegro.

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Opinie o handlujących na Allegro.

Post autor: maciej_faja » 22 maja 2008, 18:38 - czw

krzych1222 napisał:
nasunęla mi się na mysl konkluzja na temat naszego forum - kazda zywsza dyskusja konczy się jej zaknięciem
Być może dlatego, że każda żywsza dyskusja przeradza się się w pospolitą pyskówkę.

Każdy ma prawo do swego osądu/zdania/opinii (czasem taka opinia powinna być być nieco bardziej wyważona niż się tu zdarza).
Starajmy się więc wypowiadać na temat, przedstawiać swoje za lub przeciw (za a nawet przeciw - jak mawiają pewnym nadmorskim kurorcie), a nie zwracać się przeciw osobie prezentującej zdanie zgoła odmienne od naszego.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 22 maja 2008, 18:54 - czw

Czytając wcześniejsze wypowiedzi kolegów muszę przyznać rację temu, co mówi kolega Klaudiusz:

- po pierwsze, być może niepotrzebnie emocjonalnie, lecz prawdziwie kolega wypowiada swoje zdanie; wszak po to jest to forum - by wymieniać opinie, niezależnie czy są one pozytywne czy negatywne (oceniające użytkownika, fajkę, producenta, tytoń, itp.), kolega Klaudiusz wyraził tylko i wyłącznie opinię nt. użytkownika/ów jakie sam do nich żywi.
Jak zauważył Jerry - nie mówi żeby nie kupować - mówi że sam by nie kupił, że jest zdegustowany, wręcz zniesmaczony (tu kłania się tak często przytaczane przez kolegę - admina - MJP "czytanie ze zrozumieniem" [co pochawalam]).

- po drugie, nawet czytając wypowiedzi kolegi, nikt nie każe ani nie zabrania kupowania od jakiegokolwiek użytkownika allegro/ebay

Niezależnie od opinii kolegi Jar'a, który ma swoje powody, by pozytywnie o rzeczonej Halinie/Fajczarzu się wypowiadać, sam również oceniam fajki prezentowane przez tą panią za "nieapetyczne", zaniedbane i źle prezentowane.

Osobiście też od niej nie kupię i nikomu tego nie polecę.

Co do zamykania wątków.... jeśli ten wątek również zostanie zamknięty, jak kilka poprzednich, to zacznę tracić wiarę w forum - jako miejsce swobodnego wyrażania opinii.

No chyba, że w regulaminie jest gdzieś zapisane, że mamy kreować pozytywny klimat, a wypowiedzi sprzeczne ze zdaniem autora wątku nie powinny nawet być pisane.

Także reasumując: Halinie mówię nie (z powodów podanych przez kolegę Klaudiusza); nikogo nie zniechęcam, wyrażam swoje zdanie; zamykaniu wątku mówię nie (z powodów omówionych przeze mnie wyżej).
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziku

Post autor: Dziku » 22 maja 2008, 21:59 - czw

Oj kłania się to czytanie ze zrozumieniem...
Powodów zamknięcia dyskusji wyobrażonych sobie przez tomasza_z nie podał nikt... prócz niego samego :roll:
Osobiście napisałem, że jeśli wątek przerodzi się w pyskówkę to zostanie zamknięty i przeniesiony do popielniczki. I tylko tyle. Dotyczy to zresztą wszystkich wątków w których zostanie przekroczona granica kultury wypowiedzi.
Warto podkreślić, że jeśli ktokolwiek ma zastrzeżenia do decyzji któregokolwiek z moderatorów - powinien po prostu skontaktować się z Administratorem.
Moim zdaniem:
1. Wątek ten powinien traktować o opiniach (pozytywnych i negatywnych) o dowolnych użytkownikach serwisów aukcyjnych.
2. Ilości opinii na temat użytkowników "Halina" oraz "Fajczarz" wynika z ich aktywności na Allegro. Najsensowniejsze jest pozostanie przy swoich zaprezentowanych zdaniach, zamiast przekonywania adwersarzy do zdania "jedynie słusznego" czyli zazwyczaj własnego.

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 23 maja 2008, 02:39 - pt

Drobny przyczynek do dyskusji.
Aukcja Fajczarza2.
Pomijam wyglad, bo niektore z fajek wygladaja na paskudnie nadpalone od góry, jakby palnikiem byly zapalane.
Ale cena zestawu z fajkami (nie samego stojaka) zupelnie powala. Najwięksi profesjonalni sprzedawcy na ebay, lepsze zestawy wystawiają od 1 lub od 10 euro bo wiedzą, że licytacja i tak szybko wywinduje cenę do właściwego poziomu.
Przegrałem ostatnio 67 aukcji poniewaz cena zaczynająca się od jednego euro poszybowala na ponad 50 a czasem 100 lub wiecej. Przedwczoraj wygrałem dwa piękne Stanwelle: za jednego minimalnie przeplacilem, ale drugi dostał mi się taniej niż myślałem i bilans wyszedł na zero, ale za te dwie fajki sprzedający osiągnał więcej niż chce sie u nas na Allegro.
Oba Stanwelle zaczynały się od jednego euro, a ich stan sam zachecał do kupna.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl

jagon
Początkujący
Początkujący

Post autor: jagon » 23 maja 2008, 08:00 - pt

Ja wiem jedno - jeszcze u Fajczarz2 i Halina511 nie widziałem ŻADNEJ fajki którą bym kupił - składa się na to relacja ceny i stanu tych fajek (głównie u Halina511).

Np. Halina511 - stanwell - na moje oko to taka "używana ale bardzo mało" nie jest - popękane dno. A tu może ktoś mi wyjaśni czy TA ( Fajczarz2) fajeczka ma /miała korniki ? A może jakiś zwierzak ją obgryzał ?

Oczywiście pomijam sprawę tego, w jakim stanie są te fajeczki fotografowane (śmietnik w środku np. TU) - i to jest kolejny powód dla którego mam opory przed kupnem u w/w sprzedawców.

Jakiś czas temu udało mi się kupić fajną albanke (nie u w/w sprzedawców)- po wizji lokalnej wszystko było ok - standardowo ustnik do wyczyszczenia, niezbyt równy nagar - do przeszlifowania. Po przeszlifowaniu nagaru okazało się że w kominie są potężne wżery - zwęglone kawałki komina, które trzymały się tylko na cieniutkiej warstwie nagaru jakim były pokryte wypadły. I teraz mam albanke "półkownika".
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 23 maja 2008, 09:25 - pt

Dziku pisze: Powodów zamknięcia dyskusji wyobrażonych sobie przez tomasza_z nie podał nikt... prócz niego samego :roll:
a tu czytamy wcześniej:
Jerry pisze:Proponuję moderatorom zamknąć lub wręcz usunąć ten temat jako budzący niezdrowe emocje.
No to jak jest z tym podaniem powodu? Więc proszę się nie napinaj niepotrzebnie. Bo czytam ze zrozumieniem i dość dokładnie to, co jest napisane.
Dziku pisze: 1. Wątek ten powinien traktować o opiniach (pozytywnych i negatywnych) o dowolnych użytkownikach serwisów aukcyjnych.
2. Ilości opinii na temat użytkowników "Halina" oraz "Fajczarz" wynika z ich aktywności na Allegro. Najsensowniejsze jest pozostanie przy swoich zaprezentowanych zdaniach, zamiast przekonywania adwersarzy do zdania "jedynie słusznego" czyli zazwyczaj własnego.
Absolutnie się z tym zgadzam!
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 23 maja 2008, 10:44 - pt

tomasz_z pisze:
Dziku pisze: Powodów zamknięcia dyskusji wyobrażonych sobie przez tomasza_z nie podał nikt... prócz niego samego :roll:
a tu czytamy wcześniej:
Jerry pisze:Proponuję moderatorom zamknąć lub wręcz usunąć ten temat jako budzący niezdrowe emocje.
No to jak jest z tym podaniem powodu? Więc proszę się nie napinaj niepotrzebnie. Bo czytam ze zrozumieniem i dość dokładnie to, co jest napisane.
Dziku pisze: 1. Wątek ten powinien traktować o opiniach (pozytywnych i negatywnych) o dowolnych użytkownikach serwisów aukcyjnych.
Absolutnie się z tym zgadzam!
Tomasz, gwoli wyjaśnienia.
Napisałem to co napisałem z zaznaczeniem "jako budzący niezdrowe emocje".
Nie chodzi mi o opinie o tym czy owym sprzedawcy bo to powinno funkcjonowac, a o przeradzaniu się dyskusji w zwykłą personalną awanturę. Akurat tak się składa, że temperatura opadła i moj apel czy propozycja po prostu są nieuzasadnione.

Pozdrawiam
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl

Dziku

Post autor: Dziku » 24 maja 2008, 00:20 - sob

Wybacz Tomaszu, ale... próbujesz łapać innych za słówka i to z miernym powodzeniem. Słowa Jerry'ego odebrałem dokładnie jako odnoszące się do kultury wypowiedzi - o czym i sam pisałem. Poza wszystkim - Jerry wyraził swoją opinię, nie popierając jej zgłoszeniem tematu moderatorom i administratorowi - bo i wtedy nie było czego zgłaszać. Nikt więc (prócz Ciebie) nie wspominał o zamknięciu tematu z przyczyn nieprzewidzianych zasadami Forum.
Proponuję - więcej sympatii i dobrej woli przy czytaniu słów innych fajczarzy. Mniej zarzucanego innym napięcia...
Jeśli już musisz dociekać znaczenia każdego pojedynczego słowa, to o ile rzecz dotyczy kwestii organizacyjnych Forum - ogranicz się do moderatorów i admina (w końcu powód zamknięcia tematu mogą podać tylko ci "oni", ci "źli"). Zawsze to mniej pracy. :wink:

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 24 maja 2008, 00:54 - sob

I tak właśnie powstaje Off Topic w Off Topicu. Panowie - opamiętajcie się trochę, wszak tu nikogo nie trzeba bronić, nikogo ganić... wystarczy pisać na temat, a wszystko będzie miało ręce i nogi. Niedługo znów trzeba będzie wydzielać posty i zakładać nowy temat pod tytułem "opinie o opiniach o handlujących na Allegro" :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 25 maja 2008, 22:15 - ndz

A czy bierzecie pod uwagę fakt, że część z tych fajek zostały zakupione przez sprzedającego jako fajki używane?

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 25 maja 2008, 22:23 - ndz

O widzisz j4szczurze, tego nie brałem pod uwagę, a zmienia to postać rzeczy. Nie mniej jednak nawet starym fajkom można przywrócić dawny blask, co chyba jest oczywiste.

Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 24 stycznia 2009, 16:30 - sob

Ja mialem wyjatkowa nieprzyjemnosc kontaktu z osoba ukrywajaca sie pod nickami: Halina511 fajczarz2 i L55. Swego czasu probowalem sie dogdac czy w przypadku wziecia wiekszej ilosci fajek dostane jakis 25-30% rabat. Widzialem ze fajki nie schodza od 2 miesiecy wiec zaproponowalem cene. Otrzymalem wyjatkowo niemila odpowiedz.

Innym razem napisalem maila z prosba o pomoc z zadatowaniu GBD. Zwrocilem sie jako ze osoba ta uwazana jest za wyjatkowego ekspert od GBD. Otrzymalem bardzo niemila odpowiedz.

O fajkach i jakosci sie nie wypowiadam. Jesli chodzi o czlowieka to mam o nim nienajlepsze zdanie, Mam te 3 nicki poblokowane na allegro i nieche miec nic wspolnego z ta osoba.

Osoba palaca fajke kojarzy mi sie zawsze z wysoka kultura osobista. Jak widac mamy drobny wyjatek od reguly.

Zreszta zobaczcie jaka ladna odpowiedz na komentarz wystawil L55 uzytkownikowi pietrusewiczj
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid ... _recvd_neg" onclick="window.open(this.href);return false;

Jezeli nazywanie kogos brudasem jest norma to ten swiat rzeczywiscie schodzi na psy....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”