Dunhill De Luxe Navy Rolls

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Dunhill De Luxe Navy Rolls

Post autor: Śpioch » 07 stycznia 2009, 13:05 - śr

Witam
Pojawił się na allegro !!!
Brak funduszy spowodował że muszę się z wami podzielić tym info :)

Pozdrawiam
:)
Dziku

Re: Dunhill De Luxe Navy Rolls

Post autor: Dziku » 07 stycznia 2009, 14:54 - śr

Tak patrzę na nick sprzedawcy i zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem nasz Forumowicz, kiedyś piszący całkiem sporo na Forum :?:
Zgadza się zarówno nick jak i miasto...
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 07 stycznia 2009, 15:42 - śr

Zapytałem na prv i kol z allego odpisał (kol. zdaje się też z forum) że ów tytoń jest made in EU. Czy to oznacza, że jest to Orlik?
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 stycznia 2009, 10:17 - czw

tomasz_z pisze:[...]tytoń jest made in EU. Czy to oznacza, że jest to Orlik?
Tak, oznaczenia wskazuja na Orlik'a. Ale cena chyba trochę wysoka...
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 08 stycznia 2009, 13:04 - czw

andnn pisze:
tomasz_z pisze:[...]tytoń jest made in EU. Czy to oznacza, że jest to Orlik?
Tak, oznaczenia wskazuja na Orlik'a. Ale cena chyba trochę wysoka...
Zwłaszcza jak na Orlika...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 10 stycznia 2009, 13:01 - sob

Moze kogos zainteresowac, ze puszka jest wczesniejsza niz 1995 rok, poniewaz wlasnie wtedy z puszek zniknely herby krolewskie.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 24 marca 2009, 20:36 - wt

Znówjest ten przedni tytoń, cena też przednia.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 24 marca 2009, 21:10 - wt

Puszeczka ma nadruk MADE IN DENMARK na gwincie wieczka. Cena faktycznie wyśrubowana, nawet jak na "cudeńko". Jak pamiętam angielskie ceny to kosztował 10,5 fu, czyli prawie 100 procentowy narzut :wink: . Jednak faktycznie musi być spod lady bo w trafikach, które ja odwiedzałem Dunhilli nie było już 2 lata temu. Sprzedawcy nie byli mi w stanie wytłumaczyć dlaczego jest niedostępny, choć w sieci bywał. Większość takich sklepików jest w posiadaniu Hindusów i brak zainteresowania tematem składam na karb nie palenia w ogóle (biznes jak spożywczak czy kiosk z gazetami) lub palenia z butli, ale nawet w "białym" Green of Leeds niczego więcej mi nie powiedziano.
Ja się nie skuszę, bo jak dla mnie zbyt mocny do regularnej delektacji (swoją puchę pale już ponad 2 lata i dna nie widać), jednakże to jeden z tych, które warto choć raz przez fajkę przepuścić.
Zawsze będę początkujący...
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 26 marca 2009, 13:27 - czw

Witam kolegów po długiej nieobecności na forum spowodowanej porządkowaniem wielu spraw życiowych. Mam nadzieję częściej gościć na forum, a ponieważ porządkowanie życia to jedno, a kolekcja systematycznie się rozwijała to postaram się wkrótce uaktualnić galerię.

Żeby nie tworzyć :offtopic: odniosę się do aukcji.

Może i tytoń ma ponad rok i sprzedawca kupił go gdzieś w Londynie.

Na 99% jest to jednak ORLIK. i to nowszy niż podana wcześniej data 1995. Wystarczy spojrzeć, że na puszce jest przywołanie dyrektywy unijnej 2007/31/EC z 5 czerwca 2001 roku "w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych Państw Członkowskich, dotyczących produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych" opublikowanej w Dziennik Urzędowy L 194 , 18/07/2001.
Data publikacji jest o tyle istotna, że jest to dzień wejścia wspomnianej dyrektywy w życie, więc raczej trudno, żeby wcześniej producenci powoływali się na nią. Nie jestem w stanie w tej chwili podać w jakim terminie miała zostać stosowana przez producentów. Sama dyrektywa jednak nie narzucała obowiązku umieszczania takiego napisu. Narzuca ona umieszczanie napisów ostrzegawczych dotyczących szkodliwości palenia.
Można przyjąć więc, że ów tytoń został wyprodukowany po 18 lipca 2001. Stawiam jednak, że znacznie później.
Tu pomocna mogłaby być informacja którą otrzymałem swego czasu w Szwecji, że Orlik produkuje tytoń pod nazwą Dunhill (być może licencja, może inna forma), ale bez prawa eksportu tego tytoniu do Wielkiej Brytanii i prawdopodobnie Szwajcarii. Gdyby ta informacja potwierdziła się to wskazówką mogłoby być zaprzestanie sprzedaży tytonii Dunhill przez Synjeco bodajże w 2006 lub 2007 roku (Trzeba by zapytać Daniela).

Pewne są natomiast bardziej przyziemne rzeczy.
Tytoń ten można dostać na lotnisku Schonefeld w Berlinie (Navy Rolls najrzadziej, ale inne Dunhille regularnie).
Oferuje go do sprzedaży również Dan Pipe w Lauenburgu (jest obecny w katalogu 2008 jak i w najnowszym 2009 oraz na stronie sklepu).
Cena tytonie w Niemczech wynosi 11,75 Euro za puszkę, niezależnie czy kupowany na lotnisku czy w Dan Pipe.
Ten oczywiście nie jest kupowany w Niemczech ponieważ oni umieszczają napisy w języku niemieckim.

Konkluzja?
1. Nie jest to wcale taki niedostępny rarytas i biały kruk o jakim pisze wystawiający aukcję.
2. Cena aukcyjna 100 zł jest ceną wybitnie przesadzoną.

Na koniec o herbie na puszce. Orlik nadal oznacza nim puszki z tytoniem o nazwie Dunhill.

Pozdrawiam wszystkich
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 26 marca 2009, 14:19 - czw

Faktycznie, na tej puszce jest dyrektywa, o ktorej piszesz. Wydaje mi sie jednak, ze na puszce, z powodu ktorej zaczal sie temat jej nie bylo. W kazdym razie faktycznie wyglada na to, ze Orlik znowu drukuje herby na naklejkach. Nie jestem fanem ani znawca Dunhilli wiec przepraszam za bledna informacje, po prostu przytoczylem to co przeczytalem na pewnej amerykanskiej stronie o datowaniu puszek Dunhilla. Mozliwe, ze tak to wyglada w przypadku puszek na eksport do USA.
Co do tego czy produkcja Orlika to licencja to wazne jest to, ze firma Dunhill, ktora produkuje fajki i cala game innych pierdolek (ubijaki, parasole, piora, teczki) nie ma zupelnie nic wspolnego z firma Dunhill, ktora produkuje tytonie. Z tego co pamietam to te dwa dzialy rozdzielily sie bodajze w latach 60, od tej pory to zupelnie dwie rozne "istoty rynkowe". Pozniej wiemu co sie dzialo, byl Murray's, teraz Orlik... Ciekaw jestem kiedy w koncu przestana produkowac te tytonie...
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 26 marca 2009, 14:35 - czw

keilwerth pisze:... Ciekaw jestem kiedy w koncu przestana produkowac te tytonie...
Myślę, że wiele osób w tym piszący te słowa nie zgodzą się z Tobą.
Rozumiem, że sama nazwa Orlik odstręcza Cię od zakupu tytoniu.
W takim razie zostają Ci tylko Peterson, Samuel Gawith, Planta i Tilbury, a to piekielnie zaweza wybor.
Prawda jest taka, że Orlik w tej chwili ma znaczny udział w podaży tytoni fajkowych na świecie. Nie licząc Dunhilla o którym nie informuje w katalogu, Orlik produkuje 176 różnych tytoni fajkowych i należy do nich praktycznie wszystko co znane na polskim rynku od Alsbo, Scadinavic, McBarena do mieszanek produkowanych przez Dan Pipe (Da Vinci, Timm itp) które bazują na Orliku. Nawet mój ulubiony Three Nuns, czy zachwalany przez wielu Belle Epoque są produkowane przez Orlika.
To był jednak tylko wtręt do Twojego ostatniego zdania.
Być może nie jesteś sympatykiem mieszanek z latakią. Masz do tego prawo.
Lubię latakię, ale nie jestem ortodoksem głoszącym, że ten kto pali coś innego nie jest fajczarzem.

Jednak polecam Ci Dunhill Early Morning czy Dunhill Standard Mixture 965. Dla mnie to zdecydowanie lepsze tytonie od np. SG Balkan Flake.
Nawiasem mówiąc niedawno wpadła mi w ręce puszka oryginalnego angielskiego Early Morning. Tytoń tak stary, że udało mu się wyschnąć w oryginalnie zakręconej puszce. Zapewniam Cię, że w tym przypadku firma Orlik nie musi się wstydzić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 26 marca 2009, 14:56 - czw

Troche opacznie zrozumiales moja wypowiedz ale moze po prostu niejasno sie wyrazilem.
Chodzilo mi nie o ocene wyrobow firmy Orlik, tylko o ciekawosc co do tego kiedy te tytonie zostana wycofane z produkcji- od jakiegos czasu pojawiaja sie takie glosy i zastanawia mnie jakie decyzje produkcyjnie podejmie Orlik.
Co do jakosci wyrobow Orlika to doskonale wiem wszystko co napisales, znam obszernosc gamy wyrobow jakie produkuje i wcale nie twierdze, ze ich jakosc jest dobra czy zla. Niektore tytonie jak najbardziej lubie i nie mam zadnych uprzedzen do tej dunskiej fabryki. Dunhille wyrobu zarowno Murray's (ktore palilem na poczatku mojego fajczenia) jak i Orlika (pisalem niedawno moje wrazenia z palenia swiezutkiego Nightcapa), to tytonie jak najbardziej smaczne. Nie podejmuje sie porowanania ich miedzy soba ani z oryginalna produkcja Dunhilla bo w zyciu wypalilem ich moze w sumie 15 puszek i to bez specjalnego zastanowienia w kontekscie porownawczym- po prostu bardzo smaczne tytonie, za ktorymi jednak jakos wybitnie nie tesknie. Aha, i wrecz przeciwnie do tego co napisales lubie prawie wylacznie tytonie z Latakia :)
Nie zgodze sie jednak z tym, ze oprocz Orlika wybor jest niewielki. Oprocz tych, o ktorych piszesz, jest wiele firm, glownie za oceanem, ktore produkuja tytonie naprawde fantastycznej jakosci. Od dluzszego czasu pale glownie wyroby Gregory Pease'a- to jest naprawde poezja.
Przepraszam za to przydlugie sprostowanie :wink:
W.Pastuch pipes

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 26 marca 2009, 14:58 - czw

keilwerth pisze:Troche opacznie zrozumiales moja wypowiedz ale moze po prostu niejasno sie wyrazilem.
Rzeczywiście chyba zaszły oba przypadki, zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, że nie możesz się doczekać kiedy owe tytonie znikną z rynku.
Przepraszam za nieporozumienie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”