Pytanie o wartość zestawu tytoni.

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

pomiarowiec370
Początkujący
Początkujący

Pytanie o wartość zestawu tytoni.

Post autor: pomiarowiec370 » 11 stycznia 2009, 01:41 - ndz

Witam

Proszę o podpowiedź, ile wart jest ten zestaw

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=524890412" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam Adam

Ten, kto pokonuje innych, ma władzę;
Ten, kto pokonuje siebie, jest silny.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Jaki tytoń kolejny?

Post autor: freemason » 11 stycznia 2009, 12:10 - ndz

Ile wart, to widać z przebiegu licytacji:) Sporo jest wart! Ciekawe czy są hermetycznie zamknięte. Myślę, że nie.
Dziku

Post autor: Dziku » 11 stycznia 2009, 13:06 - ndz

Moim zdaniem już teraz cena jest ze wysoka. Szczególnie, że sporo tam tytoniu z hmmm... średniej półki, którym osobiście fajki bym nie nabił. A cena minimalna jeszcze nie osiągnięta :shock:

I jeszcze jedna uwaga do Nowego Kolegi.
Proszę zadawać pytania / zakładać tematy w działach do tego przeznaczonych, a nie dopisywać "off topic" do istniejących.
Temat zostaje wydzielony i przeniesiony do działu "Aukcje".
pomiarowiec370
Początkujący
Początkujący

Post autor: pomiarowiec370 » 11 stycznia 2009, 15:09 - ndz

Dziku pisze:Moim zdaniem już teraz cena jest ze wysoka. Szczególnie, że sporo tam tytoniu z hmmm... średniej półki, którym osobiście fajki bym nie nabił. A cena minimalna jeszcze nie osiągnięta :shock:

I jeszcze jedna uwaga do Nowego Kolegi.
Proszę zadawać pytania / zakładać tematy w działach do tego przeznaczonych, a nie dopisywać "off topic" do istniejących.
Temat zostaje wydzielony i przeniesiony do działu "Aukcje".
Najmocniej przepraszam za nietakt

Sugerowałem się działem nowe tytonie w temacie '' nowicjusz '', celowo nie tworzyłem nowego tematu by nie bałaganić, niestety ta prosta czynność jak widać mocno nieudana . Pozostaje mi tylko magiczne przepraszam

Pozdrawiam Adam

pomiarowiec370
Początkujący
Początkujący

Post autor: pomiarowiec370 » 11 stycznia 2009, 15:33 - ndz

freemason pisze:Ile wart, to widać z przebiegu licytacji:) Sporo jest wart! Ciekawe czy są hermetycznie zamknięte. Myślę, że nie.

Witam

'' Wszystkie puszki są pełne oryginalnego tytoniu. Na zdjęciu znajdują się te rodzaje tytoniu, które chcę sprzedać, tj. Union Leader-400g, Prince Albert-200g, Germain's Mixture-200g, Mixture No.79-200g, 4 małe puszki po 50g. Nadmieniam, że fajczarzem był mój dziadek, nie ja. Niestety fachowych informacji nie potrafię udzielić. Cena, którą chcę uzyskać to 20zł za 50g tytoniu, a łączna waga to 1200g. ''

A ja co do ceny nie jestem przekonany,... dlatego też zadałem takie pytani :)

Pozdrawiam Adam

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Pytanie o wartość zestawu tytoni.

Post autor: W.Pastuch » 11 stycznia 2009, 17:07 - ndz

Wartosc tytoniu niedostepnego w trafice jest bardzo subiektywna oraz zalezy od konkretnego tytoniu- co innego 30 letni Balkan Sobranie a co innego kilkunastoletni tyton ze slowem "mango" w nazwie, ktorego nawet za darmo bym nie sprobowal:P Ogolnie jak juz zostalo powiedziane tyton w tej aukcji to niska polka, oprocz moze Germains'a i Erinmore'a, wiec ja bym sie o niego nie bil :wink:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 11 stycznia 2009, 19:20 - ndz

:offtopic:

Dyskusje na naszym (jak i na wielu innych forach) często schodzą z głównego tematu - czyli odchodzą od tego, o co autor (w tym wypadku zapytania) chcial zapytać.

Pytanie było ILE mogą być warte tytonie, a nie CZY warto je kupować.

Potraktujcie to jako OT lub skasujcie szanowni moderatorzy jeśli uważacie, że niepotrzebnie to piszę.

follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
pomiarowiec370
Początkujący
Początkujący

Post autor: pomiarowiec370 » 11 stycznia 2009, 19:35 - ndz

keilwerth pisze:Wartosc tytoniu niedostepnego w trafice jest bardzo subiektywna oraz zalezy od konkretnego tytoniu- co innego 30 letni Balkan Sobranie a co innego kilkunastoletni tyton ze slowem "mango" w nazwie, ktorego nawet za darmo bym nie sprobowal:P Ogolnie jak juz zostalo powiedziane tyton w tej aukcji to niska polka, oprocz moze Germains'a i Erinmore'a, wiec ja bym sie o niego nie bil :wink:

Rozumiem dziękuje za Twoją opinię.

Biorąc pod uwagę tytoń Alsbo w cenie 25,90 zł za 50 gram ( i tu przemilczę komentarz wyżej wymienionego tytoniu ze względu na palących owe tytonie) Upodobania to kwestia gustu a o gustach nie dyskutuję,... ;)

Pozdrawiam Adam

pomiarowiec370
Początkujący
Początkujący

Post autor: pomiarowiec370 » 11 stycznia 2009, 19:48 - ndz

tomasz_z pisze::offtopic:

Dyskusje na naszym (jak i na wielu innych forach) często schodzą z głównego tematu - czyli odchodzą od tego, o co autor (w tym wypadku zapytania) chcial zapytać.

Pytanie było ILE mogą być warte tytonie, a nie CZY warto je kupować.

Potraktujcie to jako OT lub skasujcie szanowni moderatorzy jeśli uważacie, że niepotrzebnie to piszę.

Witam Krajana :)

Uważam że dyskusja powinna być swobodna, ograniczona tylko i wyłącznie netykietą .
Kolega ( jeśli mogę zwracać się w ten sposób ) keilwerth wyraził trochę szerzej swoją opinię i wydaje mi się ( mogę się naturalnie mylić ) że wszystko było w porządku :)

Pozdrawiam Adam

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 11 stycznia 2009, 20:15 - ndz

Moze faktycznie troche za bardzo subiektywnie podszedlem do pytania ale nie uwazam zeby bylo to off topic. Aukcja ma to do siebie, ze oprocz wartosci obiektywnej dochodzi to ile ktos jest gotow zaplacic za dany przedmiot. Na przyklad ja sporo bym dal za puszke Comoy's Scottish mix, ktory palilem dawno i strasznie mi smakowal a teraz jest dosc trudno dostepny.
@pomiarowiec370: Jak najbardziej :) Koncze i zycze powodzenia w licytacji :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 11 stycznia 2009, 21:27 - ndz

pomiarowiec370 pisze: Kolega ( jeśli mogę zwracać się w ten sposób )
Pozdrawiam Adam
nie widzę inaczej ;)
pomiarowiec370 pisze:Uważam że dyskusja powinna być swobodna, ograniczona tylko i wyłącznie netykietą .
No to prawda, a jednocześnie = na temat. Ja tu nie zauważyłem odpowiedzi na pytanie - ale może to sprawa zmęczenia i się czepiam. Przepraszam.
keilwerth pisze:Moze faktycznie troche za bardzo subiektywnie podszedlem do pytania ale nie uwazam zeby bylo to off topic.
Bo nie było. Nie było odpowiedzi wprost na postawione pytanie. Ale jak powiedziałem wyżej - ja się po prostu czepiam chyba. Wybaczcie.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 12 stycznia 2009, 11:15 - pn

tomasz_z pisze:Nie było odpowiedzi wprost na postawione pytanie. Ale jak powiedziałem wyżej - ja się po prostu czepiam chyba. Wybaczcie.
No bo na tak postawione pytanie odpowiedź może udzielić jedynie rzeczoznawca, po osobistym zapoznaniu się z przedmiotem transakcji. Nie będąc rzeczoznawcą i mając do dyspozycji jedynie zdjęcia i opis aukcji, można wyrazić li i jedynie swoją opinię na temat. A ta zawsze będzie się sprowadzać do stwierdzeń "dla mnie za drogo", "dla mnie cena w sam raz", "dlaczego tak tanio?"
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
pomiarowiec370
Początkujący
Początkujący

Post autor: pomiarowiec370 » 12 stycznia 2009, 17:02 - pn

Witam

Przepraszam za'' surowe'' zapytanie, ale trudno laikowi tytoniowemu ( wciąż podnoszącemu własne umiejętności w rozróżnianiu tytoni ) zadać trafne pytanie .

Ale kilka wcześniejszych odpowiedzi plus odpowiedź moderatora, otwierają mi całkiem szeroko oczy ;)
Przeglądanie działu z tytoniami również jest bardzo pomocne .

Wcześniej wkleiłem informację z korespondencji ze sprzedawcą ,...
Głównie rozchodziło mi się o jakość tytoni i orientacyjną wartość ( bez wartości sentymentalnych )

Dziękuje wszystkim za pomoc

Pozdrawiam Adam

Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 12 stycznia 2009, 20:37 - pn

pomiarowiec370 pisze: Przepraszam za'' surowe'' zapytanie, ale trudno laikowi tytoniowemu ( wciąż podnoszącemu własne umiejętności w rozróżnianiu tytoni ) zadać trafne pytanie .
Nie ma za co przepraszać, ja tylko chciałem zwrócić uwagę PT. koleżanek i kolegów, że czasem nie da się odpowiedzieć dokładnie na postawione pytanie, a jak widać z dalszej części cytowanego listu, nawet dywagacje okołopytaniowe mogą się przydać.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”