Ciekawe fajki na Ebay-u

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Ciekawe fajki na Ebay-u

Post autor: MSee »

Może nie fajka, ale STOJAK na 23 fajki z lat 1970-tych (choć jak policzyć łozy i dziurki, to wydaje mi się, że na 24).

SIOSTRY SYJAMSKIE RADICE, choć bardzo łatwo je rozdzielić. Usłojenie mają piękne... :-)

I na koniec COŚ dla naszych forumowych Koleżanek :-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 »

Dzisiaj znalazłem coś takiego na ebay. W pierwszej chwili pomyślałem że zdjęcie jest tak ucięte...
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

マルツェル
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Ciekawa i piękna fajka.

COŚ dla miłośników zapalniczek i akwariów :-)

Pozdr.
マルツェル
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

MSee pisze:Ciekawa i piękna fajka.

COŚ dla miłośników zapalniczek i akwariów :-)

Pozdr.
Jakoś nie potrafię docenić piękna tej fajki :D
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny »

Do takiej fajki to tylko laudanum , bokobrody i surowy krajobraz Krainy Jezior. Dlatego "gdybym był bogaty jabadibadibajabadiba " to bardzo taką fajkę chciałbym mieć.

Podobnie zapalniczkę. Tylko czy ona dzaiła na suszony pokarm czy tylko na żywy. :?:
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Gratka dla kolekcjonerów L.WALATA z białą kropeczką...

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek »

MSee pisze:Gratka dla kolekcjonerów L.WALATA z białą kropeczką...

Pozdr.
Hehe. Na tą kropkę, to chyba ktoś się dał nabrać sądząc po cenie :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry »

Ciekawa fajeczka owszem. A cena hmmm. Rzecz subiektywna. 6 nie jest jakimś tam rzadkim modelem ale kropkowana wersja to już coś :) Niestety rozmiarowo to jest kawał fajki dla mnie zbyt duża. Ja za 6 nie przepadam akurat.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Może nie fajka, ale o fajkach, a konkretnie o DUNHILLACH. Ja nie licytuję, bo już jakiś czas temu udało mi się kupić tę pozycję z autografem samego Loringa :-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

Nigdy dosyć informowania o ważnych sprawach, Panie Marcelu. Z tego punktu widzenie Pański wpis powyższy jest bardzo cenny. Rzeczone opracowanie Johna Loringa jest źródłem nr. 1 wiedzy na temat fajek Dunhill.

A swoją drogą - ciekawe, ile egzemplarzy jest w Polsce. Teraz już wiem, że są co najmniej dwa. Pewno jest jeszcze kilka - może ma taki p. Jacek Szmidt ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Panie Jacku, jest to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla kolekcjonerów Dunhilli. Co prawda wiele z tych informacji znajdziemy w internecie, chociażby na stronie samego ś.p. Loringa, ale ja jestem zwolennikiem "papierowych" wersji pozycji must have.

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

Bardzo dziękuję, Panie Marcelu, za "pociągnięcie" tematu opracowania Johna Loringa. Myślę iż jest to pozycja którą bardzo warto polecić nie tylko amatorom Dunhilli, a wszystkim nieco poważniej zainteresownym fajkami z wrzośca. Omówiony jest tam bowiem "traktament olejowy" - oil curing i podane są części/ustępy opisu tej procedury. A amatorzy fajek Parker znajdą pożyteczne dane dotyczące datowania fajek tej marki. Ważna jest też, moim zdaniem wypowiedź Autora na temat "secondów" Dunhilla.

Oczywiście wiele spraw poruszanych w tym opracowaniu jest rozwinięte w tekstach wciąż istniejących na portalu Loringpages na zasadzie swoistego kodycylu, wiele z nich było publikowanych w magazynach fajkowych angielskojęzycznych czy wygłaszane jako referaty przy okazji o ile pamiętam, spotkań, jak Chicago Pipe Show. Ale moim zdaniem tym bardziej opracowanie w edycji papierowej godne jest polecenia.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Carlos Cruz
Początkujący
Początkujący

Post autor: Carlos Cruz »

Ebay to jednak potworny wynalazek. Kupiłem tzw. lot 10 fajek ze stojakiem, większość fajek zupełnie mnie nie interesowała, stojak też nie bardzo, kupiłem tylko z powodu smokarola, poziomej fajki z lat 20. Zdjęcie pokazywało tylko parę wybranych fajek reszta ustawiona w taki sposób, by kupujący nie zobaczył w jakim są stanie, opis enigmatycznie zalecał refurnishing części fajek. Czasownik o tyle nieadekwatny że zwykle odnosi się do branży budowlanej. Faktycznie z dziesięciu może trzy nie wymagają wymiany ustnika. Poprzedni palacz musiał mieć nerwowe momenty w życiu, a w tych zwykle reagował szczękościskiem. Przeboleje to zwłaszcza że mam przed oczami dowód jak kończy się zbyt nerwowe seriożne podejście do życia. Na szczęście mój upatrzony smokarol, nie znalazł akceptacji poprzedniego właściciela, na zdjęciu wyszedł bardzo dobrze, a oględziny in persona nie wskazywały na więcej niż parenaście paleń. Reszta łupu to mieszanina amerykańskich fajek, od miniaturowego bent billiarda yello bole premiere w rozmiarze dziecięcym, oom paula WDC, HHG prince z lat 30-40, lovat duke of dundee /marka dr Grabow/ z air condition z lat 40, liverpool KBB yello bole ze złamanym ustnikiem i resztką tytoniu,billiard red star, podejrzewam że to amerykańska marka która cicho bez składania zeznań zakończyła żywot wraz z powstaniem komisji McCarthy'ego. Niezidentyfikowany egg, zdekompletowana fajka rezerwisty bez główki oraz /werble/bulldog dunhilla z fatalnie pogryzionym ustnikiem, sygnatury nieco przytarte ale da się odczytać z jednej strony Ao DUNHILL LONDON D pogrubione z serifami, z drugiej MADE IN ENGLAND 3. /z kropką, lub kreską pod trójką/ ''INNER TUBE'' 48 PATENTED MARCH.9.15Na ustniku po stronie przeciwnej do kropki REG NO 654638
Przeglądając http://www.pipephil.eu/logos/en/dunhill/patent1.html#60 trochę się gubię, trójka z kropką wskazuje na 1923, 43 lub 53, z kolei sposób zapisania patentu i wielkość kropki na lata 1917-39, tego kształtu nr 48 nie mogę znaleźć w tamtych latach. W/g strony Loringa sposób sygnowania wskazuję okres od czerwca do października 1918, ale nie uwzględnia podkreślonej trójki. Skąd to zamieszanie? Gdzie można dorobić/ dokupić ustnik?
Ale wracając do powodu mojego posta, jak się zachować wobec podwójnej nieuczciwości sprzedającego, raz że ukrył fatalny stan fajek, dwa nie chwalił się że jest tam dunhill?
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2012, 15:40 - śr przez Carlos Cruz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT »

Sprawdź tu: http://www.pipephil.eu/logos/en/dunhill ... -en1b.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja nie doszukiwałbym się nieuczciwości sprzedającego.
Jasnym jest, że nie miał pojęcia, co tak naprawdę sprzedaje.
Ja kupiłem ostatnio 3 stare Civice, które zbieram - z zewnątrz - całkiem całkiem, w środku nagar, pod nagarem... węgiel drzewny. Fajki nie do uratowania. Zdjęcia wyglądały ok, opis brzmiał enigmatycznie, ale zawierał frazę, że fajki są "as shown in the pics" plus zastrzeżenie, że sprzedający się nie zna, a fajki są po kimś.
Oczywiście zdarzało mi się reklamować fajkę, kiedy np. była pęknięta/przepalona, a sprzedający nie pokazał tego na zdjęciach, pokazując fajkę tylko z jednej strony, ale w powyższym wypadku po prostu przyjmuję to jako pechowy przypadek.
Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że trafiła mi się perełka. Gdyby sprzedający o tym wiedział, to zapewne nie kupiłbyś tego zestawu, bo poszedłby wyżej, albo Dunhill zostałby z niego wydzielony.
A ustniki wyrabiają wytwórcy fajek oraz odpowiednie warsztaty i to naprawdę nie jest jakiś kosmiczny problem...
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”