Panowie, pytanie czy warto - prosze o radę...

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Panowie, pytanie czy warto - prosze o radę...

Post autor: marcin35715 » 25 listopada 2011, 11:56 - pt

Bardzo proszę starszych po fajce kolegów o pomoc w ustaleniu czy warto bić się o tę fajeczkę :
http://allegro.pl/show_item.php?item=1943155281" onclick="window.open(this.href);return false;
według mnie warto, ale chętnie posłucham jeszcze rad mądrzejszych....

Dziękuję i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Panowie, pytanie czy warto - prosze o radę...

Post autor: mareek » 25 listopada 2011, 12:42 - pt

Mi się bardzo spodobała i myślałem czy by nie spróbować powalczyć, ale jednak zakupiłem tytoń i z fajki musiałem zrezygnować. Jeśli chodzi o petersony to jest też bardzo fajny systemowy aktualnie na allegro, którego licytowałem ale cena idzie coraz bardziej w górę i również musiałem odpuścić.

Petersony to marka raczej uznana i z tzw. renomą. Chociaż podobno starsze są dużo lepsze. Jak to jest w praktyce nie wiem.

Pozdrawiam. :pipeman:
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 listopada 2011, 13:08 - pt

A co według Ciebie jest miarą słowa "warto". Warto bić się o każdą fajkę, która wydaje się bicia wartą.
Z drugiej strony pytając o fajkę z allegro powinieneś zdawać sobie sprawę, jak mały to jest rynek, jak wiele osób w jego obrębie zna się osobiście i jak wiele równocześnie ostrzy sobie zęby na poszczególne okazje, co może wykluczać szczerą lub nawet jakąkolwiek opinię.

A moja prywatna opinia jest taka:
nie warto bić się o tę fajkę gdyż:

1. bent
2. filtrowy
3. made in republic of ireland

A ponieważ punkt widzenia zależy, możesz teraz zapomnieć wszystko, co tutaj napisałem.

Dobrych licytacji.
y,
[...]
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 » 25 listopada 2011, 13:24 - pt

yopas pisze:A co według Ciebie jest miarą słowa "warto". Warto bić się o każdą fajkę, która wydaje się bicia wartą.
sam sobie odpowiedziałeś :)
yopas pisze: Z drugiej strony pytając o fajkę z allegro powinieneś zdawać sobie sprawę, jak mały to jest rynek, jak wiele osób w jego obrębie zna się osobiście i jak wiele równocześnie ostrzy sobie zęby na poszczególne okazje, co może wykluczać szczerą lub nawet jakąkolwiek opinię.

A moja prywatna opinia jest taka:
nie warto bić się o tę fajkę gdyż:

1. bent
2. filtrowy
3. made in republic of ireland

A ponieważ punkt widzenia zależy, możesz teraz zapomnieć wszystko, co tutaj napisałem.

Dobrych licytacji.
y,
czyli wypowiedź jest szczera czy też chcesz tę fajke kupić ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 25 listopada 2011, 13:51 - pt

Ja mogę podpowiedzieć co widzę na zdjęciach. Nie traktuje tego jako wyznacznik tylko jako głos dyskusji.
Fajka nie jest zapuszczona, przynajmniej tyle ile widać ze zdjęć(nie ma zdjęcia środka komina a szkoda bo to ważne). Kilka małych rysek, usłojenie w miarę ale bez szału(może jest po prostu źle wyeksponowane). Ustnik do czyszczenia ale nie widać żeby był pogryziony, więc nie powinno być problemu. To że jest na filtr 9 mm jak dla mnie to porażka, ale jak palisz z filtrem to dla Ciebie będzie przydatne.
Ja osobiście nie lubię Petersonów, więc moja opinia może być subiektywna. Kilku kolegów z forum Petersony zbiera i lubi więc oni może się wypowiedzą.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 listopada 2011, 14:09 - pt

marcin35715 pisze: czyli wypowiedź jest szczera czy też chcesz tę fajke kupić ?
Skoro już muszę wprost - wypowiedź jest szczera. A petersona przestałem szanować po pewnych przygodach z pewną fajką. Co znów nic nie znaczy, bo akurat, ta konkretna, podlinkowana przez Ciebie fajka, może okazać się wyborna (BTW. mój peterson po płukaniu w spirytusie i treningach z Old Dublinem zdaje się powoli odradzać w sensie smakowym, bo wizualnie to zawsze była bardzo estetyczna fajka. przed płukaniem nawet bardziej ;)).

UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 » 25 listopada 2011, 14:18 - pt

Ok, dziękuję za opinie.

Rozumem że wiele spraw jest subiektywnych ale zdanie każdego kto jest w temacie pomaga podjąc decyzję.

Z fajką typu BENTjest mi poprostu wygodnie ( chociaż z małym bilardem tez czuję się dobrze ) a brakuje mi własnie fajki o dużej pojemności więc takowej poszukuję nie koniecznie wydając kilkaset złotych.....

Rzeczywiście szkoda, że nie widać wnętrza komina....chociaż dostrzegam że krawędź w jednym miejscu jest troche ponadpalana....myślę jednak że to jest do wyprowadzenia...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 25 listopada 2011, 14:31 - pt

Do powyższych wypowiedzi można dodać jeszcze, iż:
1. Fishtail, nie P-lip (dla mnie plus)
2. Podejrzane "coś" na rimie na pierwszym zdjęciu - może to po prostu "górka" nagaru, ale wygląda dziwnie, a kąt jest taki, że nie sposób powiedzieć na pewno
3. Podejrzenie dwóch kitowań (również 1 zdjęcie).
4. Brzydka, czerwonawa bejca i to lokalnie

Za Pawła (yopasa) odpowiem, znając Jego gust - pisze poważnie, nie stanowi konkurencji ;)) Ja też nie, z dokładnie tych samych powodów.

Ja bym powiedział tak samo, jak Paweł - podoba Ci się, to bierz. Zrobić się da bez większego problemu, o ile nie ma tragedii w kominie i o ile rim nie jest mocno obity (ale to, co widać na pierwszym zdjęciu nie jest chyba obiciem, bo jest... od środka). Dla mnie żaden rarytas - nieprzesadnie wiekowe, seryjne, średnia półka. Dla koneserów albo lubiących markę czy konkretny shape (solidny, staroświecki bent), którym na dodatek nie przeszkadza filtr. Dodajmy dla porządku, że nówka kosztuje ok. 300 pln.
Reasumując: zdziwiłbym się, gdyby poszła powyżej 70pln - ale to jest Allegro. Wczoraj fajny stary Stanwell poszedł za jakieś grosze, sporo poniżej oczekiwań.

Edycja przed wysłaniem: no tak, zwlekałem, poprawiałem i post jest częściowo nieaktualny ;) Ale idzie jak jest. Zwróć jedynie uwagę, że to wcale nie jest fajka "wielka kominem" (Fajkowo podaje przy tym modelu 19/43mm średnica/głębokość).
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2011, 14:51 - pt przez KrzysT, łącznie zmieniany 1 raz.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 listopada 2011, 14:37 - pt

KrzysT pisze:nieprzesadnie wiekowe
Jeśli oczy mnie nie mylą i ostatnia punca hallmarku (przepraszam panie Jacku jeśli terminologia fatalna) to "D", fajka pochodzi 1989r.
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 25 listopada 2011, 15:44 - pt

- ależ panie Pawle, lepsze takie "hallmarkowanie" niż brak jakiegokolwiek rozeznania w tej materii. Nigdy dosyć przypominania zasad datowania srebra brytyjskiego wedlug zakodowanych znaków probierczych brytyjskich czyli owych Hallmarks, gdzie jeden z trzech znaków czyli literka datująca wskazuje rok zgłoszenia obiektu do wlaściwego terytorialnie urzędu probierczego (Assay Office), i tak domyślnie wskazuje rok wykonania fajki *). Po dojscia do ońca alfabetu rozpoczynano w kolejnym roku od początku, tyle że zmieniano krój literki i kształt pola. Tabelki dostępne są w internecie a i na tym Forum była o tym mowa.

Jak zawsze

Jacek A. R.

*) Historia notuje przypadki kiedy to główki fajek z okuciami srebrnymi ocechowanymi bywały odkładane w magazynach, i wykańczane oraz "wypuszczane" na rynek czas jakiś po akcie ocechowania. To jest wogóle bardzo ciekawy "podrozdzialik" historii fajek, wiele fajek bowiem wykonywanych np. w potężnym ośrodku wiedeńskim nosi na sobie cechy z Birmingham czy Londynu, gdyż główki, dla opatrzenia ich elementami srebrnymi były wysyłane na Wyspy Brytyjskie; i tak co poniektórzy brytyjscy złotnicy zajmujący się okuwaniem fajek z czasem sami zaczęli fajki produkować. Dobrym tu przykładem jest historia Barlinga.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 25 listopada 2011, 16:25 - pt

To że jest na filtr 9 mm jak dla mnie to porażka, ale jak palisz z filtrem to dla Ciebie będzie przydatne.
którym na dodatek nie przeszkadza filtr
Trochę nie na temat, ale to, ze fajka jest na filtr nie oznacza przecież, że bez filtra się palić nie da. Paliłem nie jedną fajkę na filtr bez filtra i nie dostrzegam szczególnej różnicy między nimi a fajką typowo bezfiltrową.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 25 listopada 2011, 16:33 - pt

mareek pisze:...Trochę nie na temat, ale to, ze fajka jest na filtr nie oznacza przecież, że bez filtra się palić nie da. Paliłem nie jedną fajkę na filtr bez filtra i nie dostrzegam szczególnej różnicy między nimi a fajką typowo bezfiltrową.
Niestety nie zawsze jest tak dobrze. Niekiedy bowiem puste miejsce/komora na filtr filtrem nie wypełniona zaburza właściwy ciąg. Dla ratowania się w takich sytuacjach - jeśli palacz "bezfitrowy" jednak nie chce pozbyć się fajki przeznaczonej do palenia z filtrem - wymyślono tzw. reduktory, elementy wytaczane z ebonitu etc. tworzyw dla wypełnienia komory /miejsca przeznaczonego na umieszczenie filtra.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 listopada 2011, 16:35 - pt

mareek pisze:Paliłem nie jedną fajkę na filtr bez filtra i nie dostrzegam szczególnej różnicy między nimi a fajką typowo bezfiltrową.
W kontrapozycji powiem, że paliłem jedną fajkę na filtr bez filtra i wolę palić ją z filtrem.
Generalnie wolę palić fajki bezfiltrowe, bo moim zdaniem, zachowują się bardziej przewidywalnie.
Wyszukiwarka powinna pomóc w odnalezieniu wątków, w których Koledzy prowadzą obszerne dyskusje i wymieniają wiele za i przeciw. Bo oczywiście można używać noża zamiast widelca... ale...
UkłonY,
[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”