Katowice i okolice

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

franc
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Re: Katowice i okolice

Post autor: franc » 14 marca 2011, 19:05 - pn

A ja znalazłem Trafikę na osiedlu Witosa.
Właśnie mam zamiar tam jechać więc napiszę co i jak.
FRANC
Motor Bogiem Prędkość Nałogiem ! ! !
LwG
http://www.kac-fg.pl

lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 16 lipca 2011, 21:38 - sob

odświeżam temat czy coś się pozmieniało??
pozdrawiam

Lkulos

klapuch
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: klapuch » 16 lipca 2011, 21:58 - sob

lkulos pisze:odświeżam temat czy coś się pozmieniało??
panta rhei :)

Awatar użytkownika
greg.b
Początkujący
Początkujący

Post autor: greg.b » 06 sierpnia 2011, 21:58 - sob

Witam serdecznie.

Od miesiąca zacząłem palić fajkę - i od razu problem z tytoniem :)

Po miesięcznych podróżach po okolicznych "trafikach" poniżej w miarę aktualne wyniki (ponieważ szukałem tytoni, to o fajkach albo akcesoriach "skrótowo"). Konkretnie to szukałem czegoś z La i na to przeważnie zwracałem uwagę.

Sieć "Papierośnica":

- Silesia City Center, Katowice, Chorzowska 107
Tytonie: koperty (7-mki McBarrena, Alsbo itp.) - ok. 10 rodzajów, puszki (Samuel Gawith, Peterson, Savinelli) - 5-10 rodzajów i worki 125g Dan Tobacco, Torben Dansk (koło 5 rodzajów). Ilość zależy od dostawy - ponoć raz na 2 tygodnie, czy też miesiąc. Fajek co najmniej kilkanaście - i tanie i drogie :).
Pani bardzo miła, do tytoni ma "ściągi" gdzie można poczytać o składach poszczególnych mieszanek. Na chęć zakupu konkretnego tytoniu (chyba Savinelli English Mixture, którego akurat nie było) sprawdziła telefonicznie (sama!) jego dostępność w Papierośnicy w Carrefour'ze ()akurat też nie było). Zamówiłem tytoń i dostałem, obecnie zamówiłem BBBB ale czekam na dostawę. Fajek też pooglądałem z 15 min (fakt, było pusto i oglądałem tanie fajki w "pudle po butach" - ale zawsze).
- CH Dąbrówka (Carrefour), Katowice, Roździeńskiego 200
Tytonie: koperty jak wyżej, puszek kilka. Fajek kilkanaście, różnych. Punkt nastawiony raczej na papierosy i tytoń "do skrętów". W sieci "Papierośnica" najsłabiej zaopatrzony.
- CH Plejada, Sosnowiec, Staszica 8B
Tytonie: koperty jak wyżej, puszki SG, Peterson, Savinelli. Fajek kilkanaście, różnych.
(pooglądałem co w puszkach, SG SL i CM zanabyłem). Raczej trzeba wiedzieć czego się chce, bo na puszkach składu przeważnie nie ma a panie nie do końca są w stanie wytłumaczyć.
- Papierośnica, Sosnowiec, Modrzejowska 31
Tytonie: koperty jak wyżej, puszek kilka, worki 125g kilka rodzajów. Fajek kilkanaście, różnych.

Sieć "Havana"

- CH M1, Czeladź, Będzińska 80
Tytonie: koperty standardowo + W.O. Larsen różny. Puszek nie ma, worków nie ma, fajek kilka :(. Punkt dla papierośników. Ponieważ mam najbliżej to chodzę tam po wyciorki :) i ew. Larsena ATD.
- CH Auchan, Sosnowiec, Zuzanny 20
Tytonie: koperty - ok. 20 rodzajów, puszki z 10 rodzajów, worki 125g też z 10 rodzajów.
Fajek dużo :). Pooglądałem worek po worku (z czytaniem "ściągi", którą zrobiłem z netu) i pani nawet chciała pomóc, przyczym wiedza... Ale zostawiłem pani moją "ściągę" gdyż wyraziła chęc poszerzenia horyzontów wiedzy w temacie. Bez problemu zamówiłem sobie tytoń, ale częstotliwośc dostaw też chyba raz na miesiąc/pół m-ca.
Najlepiej zaopatrzony w tytonie "sklepik" z opisywanych.

Inne:

- Tabac Corner, CH Agora, Bytom, Pl. T. Kościuszki 1.
Tytonie: koperty standardowo, więcej niż kilka rodzajów. Puszek również więcej niż kilka, worków nie ma. Fajek dużo (chyba najwięcej z tych punktów co opisuję).

W centrum Katowic jest kilka "trafik" (m.in. w bramie na Stawowej) ale nawet nie ma co zaglądać - chyba, że ktoś szuka Tilbury'ego (od Poszla) albo aromatów Stanwella.

Aha - w żadnym z opisanych punktów nie udało mi się kupić freza (frezu?) do fajki. :(

Pozdrawiam,
Greg (greg-b@inbox.ru)
Żądasz sprawiedliwości - wynajmij wiedźmina...
--------------------------------------------------------------
Śląski Klub Fajki

Awatar użytkownika
Myrkus
Początkujący
Początkujący

Post autor: Myrkus » 17 marca 2014, 21:25 - pn

witam
chyba warto ponownie odświeżyć, muszę się przyznać, że trafiki trudno znależć, a tym bardziej dobre...
pozdrawiam wszystkich zorientowanych i jak ja błądzących

lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 07 marca 2017, 10:12 - wt

Powiem tyle myślałem że po wprowadzeniu nowego super prawa trafiki stacjonarne będą lepiej zaopatrzone niestety bieda z nędzą (chyba że ja mam takie szczęście)
Jeśli mówimy o papierośnicy w Silesii City Centre to niestety zbankrutowała jest tylko trafika smoke gdzie mają 2 dunhile i 3 Gawith Hoggarth piszę tak tylko w celach informacyjnych(nie liczę badziewnych tytoni ale pewnie też są ).
W Galerii Katowickiej jest słownie kilka sensowny tytoni (dunhille i petersony )+ badziew
pozdrawiam

Lkulos

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”