Prawobrzeżna Warszawa

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Jacko
Początkujący
Początkujący

Prawobrzeżna Warszawa

Post autor: Jacko » 16 września 2005, 21:45 - pt

Generalnie z trafikami po mojej stronie Wisły jest bardzo kiepsko :( bo ciężko trafik± nazywać sklep z artykułami tytoniowymi, w którym dostaniemy kilka gruszanych fajek, niezbędnik, wyciory i kilka najtańszych tytoni... Do chlubnych wyj±tków należy sklep pod Uniwersamem Grochów w zamknietym kompleksiku przy ulicy Męcińskiej gdzie jest sporo tytoni (Alsbo, Scandinavik, Larsen, Amphora i prawie wszystko od Pana Poschla). Kiedy¶ podobny kram, ale z prawdziwym fajkowym asortymentem (dużo fajek, tytonie Petersona i masa innych) znajdował się na targowisku przy placu Szembeka, ale ostatnio nie wiele tam znalazłem, szkoda :( Trafikę z prawdziwego zdarzenia namierzyłem ostatnio w Promenadzie przy Ostrobramskiej, wchodz±c wej¶ciem przy fontannie tuż obok kawiarni Pożęgnanie z Afryk±. Niestety, ¶pieszyłem się na seans do kina i nie zaszedłem :( z daleka rzuciły mi się w oczy jakie¶ zupełnie przystojne churchwardeny i ksi±żka "Turniej fajkowy", więc zapowiada się obiecuj±co. W przyszłym tygodniu postaram się zajrzeć i napisać jakie cuda czekaj± tam na fajczarza :) Może, kto¶ z forumowiczów był w tej trafice? Albo zna jeszcze jakie¶ trafiki po praskiej stronie? :)
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 08 maja 2006, 23:09 - pn

Temat umarl smiercia naturalna? Czesto jestem przejazdem w tych okolicach i chetnie bym sie dowiedzial "co i gdzie"...
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
Bardol Kara-Bansita
Początkujący
Początkujący

Re: Prawobrzeżna Warszawa

Post autor: Bardol Kara-Bansita » 28 lipca 2009, 21:28 - wt

Na Dworcu Wschodnim, przy przejściu z hali od strony Kijowskiej na perony, po lewej stronie jest sobie duży kiosk, który od biedy można nazwać trafiką. Widziałem tam dzisiaj duży wybór papierosów, trochę cygar. Z interesujących forumowiczów rzeczy: parę fajek (głównie Adventure, ze dwie gruszanki, z 5 miniaturek), z Tytoni oprócz Poniatowskiego, Alsbo i Amphory widziałem z 5 Rattray'sów w puszeczkach oraz dwie różne puszeczki Savinelli. Akcesoria też jakieś były, ale zazwyczaj przechodzę tamtędy w pośpiechu i nie starcza czasu na dokładniejsze rozpoznanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 05 maja 2010, 19:28 - śr

Na Gocławiu, na rogu Bora Komorowskiego i Umińskiego jest bazarek, na bazarku jest sklepik z papierosami, kawami jak ich wiele.
Wśród bogatego asortymentu powyższych można znaleźć sporo tego co w naszym kraju dostępne jest z tytoni fajkowych. Regularnie kupuję tam Mac Barena, jest trochę fajek... ogólnie nie jest zle, jak ktoś ma potrzebę, a jest np przelotem np na trasie siekierkowskiej, to jest idealne miejsce (500m od zjazdu z trasy)
Nieopodal, bo na rogu Płowieckiej i Traktu lubelskiego jest sklepik z tytoniem i fajkami wodnymi, również można spokojnie uzupełnić zapasy. Oczywiście bez szaleńst, ale jak ktoś się zapomni wyjeżdżając na wakacje, coś dla siebie znajdzie.

W promenadzie bywam często, muszę zerknąć czy jeszcze tam coś jest... nie widziałem. jest hurmidor przy almie z cygarami, nawet z bogatym asortymentem.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 06 maja 2010, 16:05 - czw

To dwie trafiki, w których najczęściej bywam. W tej przy Trakcie zaopatruję się w fajki - całkiem sporo ich, a ostatnio na prawdę niezły wybór tytoni.

Na gocławskim bazarku robię szybkie zakupy, jak mi czegoś zabraknie - wyciory, filtry, tytonie. Tylko fajek tam jak na lekarstwo.

Oba sklepiki gorąco polecam mieszkańcom tej części miasta.

Te obie trafiki, oraz dwa kioski na Dworcu Wschodnim, to chyba jedyne miejsca po tej stronie, gdzie fajczarze mogą się zaopatrywać. W Promenadzie (w Almie) są 3 fajki Savinelli od 3 lat te same + alsbo:)
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 maja 2010, 16:37 - czw

O Promenadzie pisałem odnosząc się do pierszego wpisu tego tematu.Trzeba by jeszcze sprawdzić z pierwszego wpisu, bazarek przy pl. Szembeka.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 28 lutego 2013, 14:18 - czw

Podobno jest już otwarta trafika Smoke Shop na Saskiej Kępie, przy ul. Walecznych. Może ktoś z was tam był i podzieli się wrażeniami.
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 28 lutego 2013, 20:02 - czw

Byłem i jestem klientem, który "rozprawiczył" ten sklep, czyli dokonał w nim pierwszego zakupu :)
Mam niedaleko...
Sklep jest bardzo ładny, ma stylowe, klasyczne i eleganckie wnetrze. Mozna w nim palić!!! (o ile sie nie przesłyszałem) - są krzesła ze stolikiem, słowem - atmosfera znakomita.
Na razie wybór tytoni i fajek skromny, króluje Peterson, ale to pewnie się rozwinie.
Chyba jest za to spory asortyment cygar, ale ja ich nie pale, nie przepadam za nimi, więc sie tez i nie znam. Sami zobaczcie.
Jak sądzę, sklep może sie rozwinąć i stanowić przeciwwage dla znakomitego Sherlocka, ale to zależy od tego, czy klienci do niego trafią i zechcą "naprowadzić" właściciela na poszerzenie oferty. Moim zdaniem ta trafika ma potencjał i będę sie jej przyglądać (oczywiście kupując coś zawsze, chocby dla przyzwoitości).
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Tyci
Początkujący
Początkujący

Post autor: Tyci » 14 stycznia 2014, 19:29 - wt

Witam,
byłem na Walecznych parę dni temu i sądzę, że "fajkowo" nic się nie rozwinęło - fajki to w chyba tylko Peterson (ok. 20 modeli), z tytoni mają GH, Kapt'n Bester i jakieś parę aromatów chyba Tillbury i raczej wg. informacji nie będą rozszerzać asortymentu. Cygara i owszem wygląda, że w dużym wyborze, nie ma co jest dla mnie istotne ani SG ani MacBarena. Poza tym akcesoria jakby znacznie droższe niż u konkurencji. Dla mnie numerem jeden w Warszawie jest zdecydowanie punkt przy Trakcie Lubelskim (jeśli chodzi o tytoń i akcesoria) z fajkami tam to trochę ubogo (głównie B&B i jak oni określają chińskie).
Dalsze: bazar Szembeka w kiosku tytoniowym - parę aromatów, widziałem Stanwell Vanilla, Alsbo - raczej wybór średni. Poza tym widziałem tam fajkę z wkładem z pianki za jakąś śmieszną cenę, ale objuczony siatami nie byłem w stanie bliżej się przyjrzeć i rozpoznać.
Aha podobno sklep na Kruczej też już jest w tej samej firmie co trafika na Walecznych.
Tyci
Początkujący
Początkujący

Post autor: Tyci » 18 marca 2014, 21:23 - wt

Witam,
ostatnio jestem po małym zwiedzaniu i trochę uzupełnię:
1. Trakt Lubelski - oczywiście numer 1 ale po prawej stronie Wisły - asortyment bez zmian
2. Bazar Szembeka - odkryłem, że są dwa kioski (jeden przy wejściu do hali od strony bazaru - opisywany wcześnie) i drugi ciekawszy na bazarze - jest cały MacBaren dostępny w PL oraz Larsen - ale wszystko w kopertach, puszek brak. Ogólnie tak ze 40-50 rodzajów. Fajki głównie tanie MrBróg. Droższych rzeczy jak SG, GH, Dunhil...l tam nie ma.
3. Krucza - pojawiły się fajki Mistrza Filara (ok 10) oraz jakiś Poliński. Tytonie, z ciekawszych: GH, Peterson, MacBaren.
Jeżeli jednak wpadacie do Warszawy na chwilę to numerem jeden pozostaje Sherlock w Millenium Plaza.
Jeżeli macie jakieś pytania to proszę o zamieszczanie w tym wątku - na Trakcie i Szembeka bywam dość często
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”