Sherlock Holmes - Warszawa

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Sherlock Holmes - Warszawa

Post autor: ENGLISHMAN » 30 kwietnia 2010, 23:44 - pt

jurandb pisze:Byłem w rzeczonym sklepie.

Coś jednak mi tam "śmierdzi". Oferują tytonie SG (ja chciałem kupić samolocika), bez banderol i w puszkach, które nie są hermetycznie zamknięte. Wicie - nie robią "psssst" jak się je otwiera. Co tego tytoń nie jest "zawinięty" w papier, jak to zawsze bywało w SG, tylko w jakiś taki na złoto pokryty papier.

Ktoś się z tym już gdzieś spotkał? Nie chiałbym za 45 zł zakupić jakiejś podróby SG.
Kupiłem niedawno temu SG Golden Glow u Pana Niedźwieckiego, u którego do towaru nie można mieć żadnych zastrzeżeń i również tytoń był zawinięty w "złotko". Niewiele wcześniej u tego samego sprzedawcy kupiłem "samolocika" i był zawinięty w ten standardowy papier... Nie wiem od czego to zależy, ale jakościowo chyba nie ma znaczenia.
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 01 maja 2010, 09:16 - sob

jurandb pisze:Byłem w rzeczonym sklepie.

Coś jednak mi tam "śmierdzi". Oferują tytonie SG (ja chciałem kupić samolocika), bez banderol i w puszkach, które nie są hermetycznie zamknięte. Wicie - nie robią "psssst" jak się je otwiera. Co tego tytoń nie jest "zawinięty" w papier, jak to zawsze bywało w SG, tylko w jakiś taki na złoto pokryty papier.

Ktoś się z tym już gdzieś spotkał? Nie chiałbym za 45 zł zakupić jakiejś podróby SG.
To że nie syknęło to akurat u sg nie taki wielki problem- zdarza się i wielokrotnie o tym na forum pisaliśmy.
Papierki są różne, nie ma się co przejmować. Zastanawia mnie jednak brak banderoli (akcyzy), a ma następlowaną polską cenę 45PLN? Czy dostałeś paragon?
Jeśli nie to może mają oni jakieś lewe dojście do tych tytoni i może trzeba żądać obniżenia po cichu ceny na ten tytoń. Może też być tak że podczas przeprowadzki odkryli tytonie SG które już kiedyś w Polsce się pojawiły, było to wiele lat temu i właśnie w Sherlocu było ich całkiem sporo, z tej partii niewiadomego pochodzenia kupowałem balkan flake kilka lat temu. Może upychają to znalezisko między produktami z oficjalnej dystrybucji.. Tak sobie rzecz jasna dywaguję bo nie znam szczegółów.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 18 maja 2010, 11:35 - wt

JSG pisze: Zastanawia mnie jednak brak banderoli (akcyzy), a ma następlowaną polską cenę 45PLN? Czy dostałeś paragon?
Jeśli nie to może mają oni jakieś lewe dojście do tych tytoni i może trzeba żądać obniżenia po cichu ceny na ten tytoń... .
Niestety mam smutne informacje od znajomego który współpracował z tym sklepem. Urząd Celny zrobił nalot na Sherlocka i skonfiskowali im ponad 1000 opakowań tytoniu ;/ Właściciel podobno zastanawia sie nad zwinięciem interesu.
Byłem wczoraj zobaczyć co sie stało i widać prawie pusate gabloty których trzymali tytoń. Zostały tam jakieś saszetki alsbo, larsenów itp. czyli te ogólnie znane i dostępne tytonie.

Na drzwiach wisi karteczka "sklep nieczynny do odwołania"

Historia smutna ale jeżli rzeczywiście mieli lewy towar to sprzedawanie go w centrum handlowym w środku Warszawy to tak jak sprzedawanie zioła pod komisariatem. Ktoś musiał się prędzej czy później tym zainteresować..
Narcurion
Początkujący
Początkujący

Post autor: Narcurion » 18 maja 2010, 22:04 - wt

Damn it!
To rzeczywiście smutne.
Umknęło mi, czy Tabak Shop pod centralnym jeszcze istnieje czy się scalił z Sherlock'iem? Gdzie ja teraz kupię tytoń w Warszawie?
Awatar użytkownika
Makaes
Początkujący
Początkujący

Post autor: Makaes » 19 maja 2010, 13:14 - śr

Narcurion pisze:Damn it!
To rzeczywiście smutne.
Umknęło mi, czy Tabak Shop pod centralnym jeszcze istnieje czy się scalił z Sherlock'iem? Gdzie ja teraz kupię tytoń w Warszawie?
Tabak scalil sie z sherlockiem, na dole w Plaza jest jeszcze jedna traffica, niestety z tytoniami niefajkoowymi.
Dodatkowo - w podziemiach pod rondem kolo Dworca centralnego (przy zejsciu do wkd w strone placu zawiszy) jest kiosk gdzie maja jako taki wybor tytoni.

Mam nadzieje jednak ze Sherlock sie podniesie, byl moim ulubionym sklepem, a przeplacac w fajce na kruczej nie mam ochoty
Mariusz Siomek
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 19 maja 2010, 15:34 - śr

Tabak i Sherlock to były sklepy jednego właściciela. Sprzedawca z Tabaku pracuje teraz na dole w tym drugim sklepie w Millenium Plaza
Awatar użytkownika
Makaes
Początkujący
Początkujący

Post autor: Makaes » 21 maja 2010, 00:37 - pt

Perry pisze:Tabak i Sherlock to były sklepy jednego właściciela. Sprzedawca z Tabaku pracuje teraz na dole w tym drugim sklepie w Millenium Plaza
Bylem dzis, bylo niestety zamkniete.
Natomiast od jutra maja znowu otworzyc, mam nadzieje ze przerwa ta byla spowodowana wedrowka po towar.
Bo na polkach.. pustki.

(a MUSZE kupic SG Commonwealth)
Mariusz Siomek
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 09 czerwca 2010, 09:22 - śr

Sherlock Holmes znowu otwarty :) Złe wieści są takie że z tytoni mają tzw. "standard"
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 09 maja 2012, 18:31 - śr

Jako,ze jutro udaję się do m.st Warszawy proszę Kolegów o informację taką , czy warto fatygować się do Sherlocka w celu zakupów tytoniowych. Tak mi się marzy Rattary,s MF albo jakaś Va z oferty Dystrybutorzy.pl znaczy F&T, Ashtley albo inne mniej dostępne a ciekawe tytonie włączając w to aromaty. Gdyby ktoś miał rozeznanie i aktualne dane.

Prawda jest taka ,że nie chce mi się przebijać np. z Czerniakowskiej w okolicę DC aby stwierdzić ,że widzę Bareny, Tillbury albo Alsbo i niczego innego, co mógłym dostać w Gdańsku. Tedy proszę o pomoc.
Carlos Cruz
Początkujący
Początkujący

Post autor: Carlos Cruz » 09 maja 2012, 22:45 - śr

Rattray's jest zwykle w ciągłej sprzedaży, F&T ani Astley'a raczej nie stwierdziłem nigdy, z nowości to pojawiły się 'bulki' po 125 gr od Dan Tobacco. Po drodze możesz jeszcze zahaczyć o fajkę na Kruczej podobny asortyment.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 12 maja 2012, 09:59 - sob

Byłem, widziałem, kupiłem.
Oferta Sherlocka może nie jest nokautująca , ale z całą pewnością ta trafika posiada asortyment bardzo szeroki i dla większości (przynajmniej takich prowincjuszy ja jak ja) bardziej niż satysfakcjonujący.

Tytonie mniej oczywiste (bardzo szeroki wybór Planty, Mcbarena, Dunhill), tytonie rzadkie ( Dunhill Flake) no i pełen SG( na Polskę ofc;)) z niektórymi cenami jeszcze za 42 zł. Rattary,s wszystko.Brak tylko nowej oferty dystrybutorzy.pl i G&H ( Peterson jest. Nawet zanikający 3P)i właściwie to jedyna różnica asortymentowa w porównaniu do trafiki internetowej np. Fajkowo.pl. Pan z obsługi pomocny. Nie ma płacenia kartą.

Z punktu widzenia trójmiejskiego "pajp's paradajs". Polecam.

heh...zaczynam rozumieć to wysublimowanie niektórych Kolegów z Warszawy. Oni mają to wszystko, co gdzie indziej nieosiągalne od dawna i zdążyło im się to nieco przejeść. Wszak fajka to tylko powód do ustawicznych poszukiwań.

Żeby nie było to zazdroszczę tego komfortu .:mrgreen:
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 11 grudnia 2015, 13:45 - pt

Po długiej przerwie odwiedziłem Sherlocka. Jest nadal w Millenium Plaza, ale przeniósł się na piętro.
Wybór tytoni jest POWALAJĄCY! Oprócz tego co w necie, zauważyłem między innymi Velvet, Carter Hall (jak byłem, aktualnie się skończył, ale mają mieć), Clan, Palladin, Villiger, Black Parrot, bywa podobno Prince Albert, jest Erinmore Flake, a z dziwadełek, których już dawno nie widziałem - Battida de Coco, tfuj! Mają również DTM - Holmer Kundsens i Devils Holiday w puszkach 50g. Jest ponadto kilka blendów nieznanej mi marki Out Of Office (puszki 50g).
Do tego zatrzęsienie fajek i akcesoriów.
Awatar użytkownika
piotraz
Początkujący
Początkujący

Post autor: piotraz » 08 marca 2016, 20:27 - wt

Potwierdzam. Byłem ostatnio i kupiłem Dunhill Nightcap.
Wybór bardzo bogaty. Śmiało mogę powiedzieć, że jak tylko będę nieopodal to zajrzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”