WWW.FAJKOWO.PL

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Piotrek N
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Re: WWW.FAJKOWO.PL

Post autor: Piotrek N » 29 marca 2012, 22:07 - czw

mjp pisze:Tak sobie myślę, że gdyby w stałej ofercie sklepu znalazły się tytonie Samuel Gawith, Gawith & Hogarth, Dunhill, GLP, Peterson, Petersen, pakowane w koperty i w cenie w granicach 30-35 zł za 50g to do sklepu ustawiały by się kolejki... Ale cóż... Chyba się rozmarzyłem...
Lista nieobecnych znowu krótsza :)

pzdr.
Piotrek
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 30 marca 2012, 08:41 - pt

Piotrek N pisze:
mjp pisze:Tak sobie myślę, że gdyby w stałej ofercie sklepu znalazły się tytonie Samuel Gawith, Gawith & Hogarth, Dunhill, GLP, Peterson, Petersen, pakowane w koperty i w cenie w granicach 30-35 zł za 50g to do sklepu ustawiały by się kolejki... Ale cóż... Chyba się rozmarzyłem...
Lista nieobecnych znowu krótsza :)

pzdr.
Piotrek

ZAJE***** wiadomość Gawith&Hoggarth dostępne na polskim rynku. Panie Piotrze chylę czoła :D
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 02 kwietnia 2012, 20:30 - pn

Normalnie gęba się rozdziawia do uśmiechu sama, Panie Piotrze ogromne dzięki.
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 04 maja 2012, 20:37 - pt

No proszę w Fajkowo pojawiły się Dunhille :pipeman: nawet jest Nightcap ...
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 04 maja 2012, 20:51 - pt

Tak, wspominaliśmy dziś o tym w wątku na temat urodzin, bowiem w taki sposób p. Piotr z Fajkowa uczcił swoje dzisiejsze urodziny.
Amatorzy dunhillowych Va będą, jak sądzę, zadowoleni z możności nabycia Royal Yacht.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 04 maja 2012, 22:38 - pt

Niezła cena :) Jeśli Dunhill jest znacząco lepszy od SG to pewnie warto. Płaci się za jakość, czy za legendę marki? Nie a w tym pytaniu cienia złośliwości, zwyczajnie - Dunhilla znam tylko z netowych opowiadań, a SG to mój "chleb powszedni".
?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 04 maja 2012, 23:09 - pt

To jest bardzo dobre pytanie i spróbuję na nie odpowiedzieć merytorycznie, bez nijakich emocji. Tytonie Dunhilla ugruntowały swą bardzo wysoką markę bardzo wiele lat temu. Pisał o tym m.inn. Ś.P. John Loring:
http://loringpage.com/pipearticles/duntob2chart.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety blendy Dunhilla zmieniały producenta, i tak przez jakiś czas były produkowane przez Murray's a potem (i bodaj do dziś) przez Orlika w ramach (chyba) Scandinavian Tobacco Group. Wiele mówiono na forach na całym świecie na temat zmian charakteru Dunhilli w zależności od aktualnego producenta. Istnieje opinia iż te blendy ostatnie - by Orlik bywają niekiedy lepsze niż niektóre z czasów Murray's.

Na pewno są to nadal tytonie z najwyższej pólki, nie tylko moim zdaniem, mam ich pewną ilość w swej "spiżarni". Mają swój - zdaniem wielu - niepowtarzalny charakter. I niestety nie tylko u nas są drogie.

Natomiast tytonie z Kendall mają tą przewagę - jeśli to przewaga - iż od poczatku do dziś są robione w tej samej firmie, na tych samych urządzeniach, w tym samym zakładzie należącym od początku do tej samej rodziny. Nie podlegały i nie podlegają fluktuacjom z racji zmian właściciela. Nie wiem, czy nie jako jedyne oferowane dziś europejskie tytonie fajkowe "w typie angielskim" (cokolwiek to znaczy).

W kategoriach mieszanek z La myślę, iż Dunhille wyznaczają własne standarty. W kategoriach Va Dunhill Flake (kiedyś Light Flake) i Royal Yacht, są przypomnieniem dawnej świetności szerokiej niegdyś oferty Dunhilla. Nota bene Dunhill oferował też Va uzapachowione jak Dunhill Aromatic, ale w zawierusze świata biznesu cud boski, że wogóle są dziś obecnie jakiekolwiek Dunhille.

Należę do osób, które w kategorii angielskich Va są wręcz zakochane w Va z Kendall. To p. Daniel Schneider z Synjeco stwierdził, że FVF jest takim tytoniem "na bezludną wyspę" i trudno by mi było z tym polemizować. Zwłaszcza jeśli ma się jako towarzyszy: BBF, a także Bright C.R., Curly Cut DeLuxe oraz np. Ennerdale. A wówczas - long live Ol' Merry England...a o dawnych, dziś nieistniejących blendach Dunhilla, jak chyba nie produkowany Ye Olde Signe czy Baby's Bottom Virginia (genialne to były Va) można przy tych kendalowych i łatwo dziś osiągalnych autentykach tylko powspominać...będąc wdzięcznym za te kilka Dunhilli, oferowanych jeszcze dziś.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 07 maja 2012, 08:19 - pn

No pięknie. Prawdę mówiąc, po ostatnich nowościach pod postacią tytoni GH w ofercie fajkowa.pl z cierpliwym utęsknieniem czekałem na pojawienie się Dunhill'a. Jak napisał wyżej jar "ewolucja" tytoni tej marki spowodowała, że wielu z wielbicieli "starych" Dunhill'i ze zgrzytaniem zębów wspomina dawne czasy. Ale jest też rzesza fajczarzy którzy nie wyobrażają sobie aby w ich tytoniowej spiżarni nie było puszeczki lub kilku z napisem Dunhill, nawet, jeżeli jest to Dunhill "made in EU" a nie "made in UK". Osobiście zaliczam się do tej drugiej grupy, a widząc w ofercie fajkowa mojego ukochanego MM965 uśmiechnąłem się dziś od ucha do ucha :)
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 19 maja 2012, 16:54 - sob

Ale szybciutko "wyszły". Myślę jednak, że pojawia się znowu. W końcu fajkowo to najlepsza (jak dla mnie) internetowa trafika.
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Piotrek N
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Piotrek N » 21 czerwca 2012, 07:55 - czw

Została ostatnia pozycja z powyższej listy, ale to jest dopiero wyzwanie :)

pzdr.
Piotrek
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 21 czerwca 2012, 09:09 - czw

Trzymamy kciuki ;>>

A przy okazji podziękuję i pogratuluję wprowadzenia tylu tytoni SG w opakowaniach 250g, szczególnie Cob Pluga, cudo :pipeman:
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 21 sierpnia 2012, 22:51 - wt

Kupiłem w Insbrucku Dunhille - Nightcap, EMP i Royal Yacht. Cena - 12,50 euro za puszkę. Najtańsze aromaty - 5-6 euro. A paczka papierosów to od 4 do 5 euro. Tam zdecydowanie się opłaca być fajczarzem :). Wybór w tej trafice (duży sklep w centrum), w porównaniu z fajkowem jednak skromny - głównie Dawidoff, Dunhill, Stanwell, MB. SG kiepsko, GH i wielu innych nie widziałem :)
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp » 12 września 2012, 13:20 - śr

Wchodzę na Fajkowo.pl a tam od cholery nowych tytoni.
Brawo!
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp » 06 listopada 2012, 12:40 - wt

Powtarzam mój powyższy post
(wiem, Jakub, wiem - sorry :)
Tylko czemu Red Rapparee nie jest w Rattray'sowej cenie?!
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 06 listopada 2012, 14:06 - wt

Tylko czemu Red Rapparee nie jest w Rattray'sowej cenie?!
Bo teraz jest w innej. Lepszej ;)

BTW. Trzeba sprawdzić czy messerschmitt w raf-owskim malowaniu walczy jak spitfire;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”