Trafiki - Szczecin

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Trafiki - Szczecin

Post autor: Jerry » 16 lipca 2009, 01:18 - czw

Przekopałem forum, ale informacje na temat trafik w Szczecinie pojawiają się raczej w postaci luźnych myśli w różnych tematach.
Ponieważ są wakacje, więc ruch w kierunku wybrzeża większy chciałbym pomóc kolegom, którzy zawitają do naszego grodu, a chcieliby zakupić coś do palenia czyli tytonie lub fajki.

1. Sklep "FAJKA" ul. Mazurska róg Rayskiego

Można powiedzieć, że to jedyny stricte fajkowy sklep w Szczecinie.
Niestety określenie "fajkowy" jest trochę na wyrost. Sklep nastawiony jest głównie na sprzedaż cygar, wszystkiego co związane z fajką wodną i akcesoriów do skrętów.

- Fajki

Duży wybór różnych producentów, ale ceny po prostu zabijają. W niektórych przypadkach nawet 30-50 a czasem 100% wyższe niż gdzie indziej.

- Tytonie

Dominuje asortyment dostarczany w Polsce przez Bociana. Samuel Gawith lekko w niełasce, dostarczany z oporami i o złotówkę drożej niż cena oficjalna. O Petersonie na polskim rynku właścicielka nie słyszała.
Miłośnicy Timma będą usatysfakcjonowani.

2. Targowisko Manhattan okolice Ronda Giedroycia zwanego w Szczecinie Rondem Leppera

To nie sklep, ale kiosk, jeden spośród wielu. Najbliżej jest od drugiego wejścia przy ulicy Staszica.
Nie ma wielkich ambicji stworzenia rasowej trafiki, ale można znaleźć sporo fajnych rzeczy

- Fajki
Wybór mniejszy niż w poprzednim, ale ceny bardzo przystępne. Ostatnio poza fajkami polskimi miał Petersony po 190 zł, kilka Stanwelli po 240-290 zł, Fajki Stanislava w bardzo sympatycznych cenach.

- Tytonie
Duży wybór standardu na rynku polskim czyli TTI, Bocian, a do tego zawsze coś od SG się znajdzie i Petersony też mają być.
Ogólnie warto tam zajrzeć

3. ul. Jagiellońska pomiędzy Bogusława i Śląską
Ten sklep to odkrycie Skandala. Sam miałem duże kłopoty z jego znalezieniem. Dla jasności jest tam również lombard i punkt lotto.

To bardzo fajny sklep taki typowo tytoniowy, ale fajka przynajmniej na razie nie jest na pierwszym miejscu (papierosy, shisha, wszystko do skrętów, trochę cygar)
Wszedłem dwa razy i ogołociłem sklep z zapasów SG zostawiając tylko Golden Glow, ale było to jedyne miejsce w którym dostałem SG Chocolate Flake. Jedyny sklep w Szczecinie w którym mieli Petersona.
Sklep trochę ciasny, ale obsługa przemiła. Pani sprzedająca w owoym sklepie bardzo chętnie wdała się w rozmowę i co i w jakich ilościach sprowadzać. Powiedziała, że szef chętnie rozszerzyłby nazwijmy to dział fajkowy, więc można być optymistą tym bardziej, że współpracują z dobrą trafiką spoza Szczecina.

- Fajki
Bróg, Kulpiński, moze będzie Filar i Worobiec oraz Peterson, Stanislav

- Tytonie
asortyment TTI plus SG i Peterson

Ogólnie fajne miejsce i patrzę z optymizmem na przyszłe zakupy w tym miejscu.
można płacić kartą

Podsumowując.
Niestety brak nam w Szczecinie sklepu o takim poziomie jak Gdański Salon Fajki lub poznańska trafika na Sczanieckiej, ale i tak jest lepiej niż było. Szkoda tylko, że wszystkie zakupy można zrobić tylko na lewobrzeżu.
Na prawobrzeżu absolutna pustynia.

Mam nadzieję, że od czasu do czasu w mierę zmian sytuacji będę mógł dopisywać nowe miejsca.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Re: Trafiki - Szczecin

Post autor: włoczykij » 08 listopada 2010, 22:24 - pn

Na szczęście mamy blisko do niemiec :)
Bill Hicks, Terence McKenna, Eckhart Tolle, Alex Grey
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 08 listopada 2010, 22:36 - pn

A masz jakieś fajne adresy za Odrą?

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 10 listopada 2010, 09:10 - śr

Berlin oczywiście! Np w OderCenter jest sklep z trafiką gdzie są tytonie fajkowe. Wybieram się tam aby kupi Stanwell Indigo :)
a innych adresów nie znam ale w najbliższym czasie poszukam i podziele się informacami :pipeman:

Nasza kochana Pani z Fajki powiedziała, ze w hamburgu sie zaopatruje.

pozdrawiam
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 10 listopada 2010, 17:09 - śr

włoczykij pisze:Berlin oczywiście! Np w OderCenter jest sklep z trafiką gdzie są tytonie fajkowe. Wybieram się tam aby kupi Stanwell Indigo :)
a innych adresów nie znam ale w najbliższym czasie poszukam i podziele się informacami :pipeman:
No to Berlin czy Oder Center w Schwedt? :D
Myślałem, że masz coś bliżej zlokalizowane typu Prenzlau, Pasewalk, Anklam
Nasza kochana Pani z Fajki powiedziała, ze w hamburgu sie zaopatruje.
Nasza pani z Fajki zaopatruje się u pana B...... i dlatego nic u niej nie ma.
Czy widziałeś tam kiedykolwiek SG lub Petersona oficjalnie dostępne na rynku polskim?
Na Mazurską to jadę tylko gdy mam ochotę na cygaro, a po tytonie do fajki na Jagiellońską

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 11 listopada 2010, 12:43 - czw

N każdej stacji kolejowej w Berlinie gdzie tylko są jakieś sklepy są i trafiki dobrze zaopatrzone. W KeDeWe, ani w innych trafikach "na mieście" nie ma wiele więcej, a często mniej. Pewnie w innych miastach będzie podobnie. Ceny urzędowo, około dwa razy większe niż w Hiszpanii, ale i wybór tytoni, zwłaszcza aromatów większy.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 11 listopada 2010, 21:34 - czw

No to Berlin czy Oder Center w Schwedt? :D
Myślałem, że masz coś bliżej zlokalizowane typu Prenzlau, Pasewalk, Anklam

Błąd! Rozpędziłem się! Miałem na myśli Europa center w Berlinie :o
Awatar użytkownika
Cyntel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Cyntel » 14 listopada 2010, 13:45 - ndz

Idę więc zbadać sklep nr. 3 - Jeżeli w niedziele zamkniety, to przynajmniej znajdę miejscówkę, bo mieszkam jakieś 10 minut drogi od tego miejsca a ostatnio mało wychodziłem z powodu choroby, więc mały spacerek dobrze mi zrobi.
Czekam już chyba 2 tydzień na FVF od Gawitha w sklepie Fajka i jakoś nie wydaje mi się, aby prędko się tam pojawił.

Ogólnie co do Fajki to wybór całkiem spory, ale notorycznie brakuje im filtrów z balsy, z wyciorami tez kiepsko stoją.
Wydaje mi się, że po prostu mają rzadko dostawy albo stałych klientów dla któych głównie sprowadzają akcesoria.

O tytoniach Rattray's Pani chyba w ogóle nie słyszała, bo gdy poszełem o nie zapytać zobiłą wielkie oczy, a gdy poszedłem z puszeczką zeby jej pokazać to obejrzała i w sumie nie powiedziała czy jest szansa żeby sprowadzić.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 14 listopada 2010, 14:18 - ndz

Cyntel

Zapomnij o SG na ul. Mazurskiej.
Jagiellońska powinna być dzisiaj czynna.
Jeżeli nie dostaniesz FVF to przypomnij się, chyba mam puszeczkę jeszcze z Synjeco.

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
Cyntel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Cyntel » 14 listopada 2010, 15:14 - ndz

Opisując moją wyprawę do sklepu na Jagiellońskije mogę sparafrazować Cezara słowami Poszedłem, zobaczyłem, kupiłem.
Wybór tytoni Samuela Gawitha niesamowity, Petersona też jest dużo (był nawet Plug recenzowany ostatnio na fajkanecie).
Ceny niższe niż na fajkowie i pani bardzo miła. Fajek niewiele i w większości gruszki, ale i tak moim zdaniem bije Fajkę na głowę.
Oczywiście kupiłem FVF i idę dziś do Teiny popykać :D

Szczerze polecam ten sklep i życzę mu aby dalej się rozwijał.
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 15 listopada 2010, 20:35 - pn

Cyntel pisze: Oczywiście kupiłem FVF i idę dziś do Teiny popykać :D
czy w teinie będzie można pykac dalej po wprowadzeniu ustawy o niepaleniu?
Awatar użytkownika
Cyntel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Cyntel » 18 listopada 2010, 21:55 - czw

W chwili obecnej niestety nie można, właściciel dla palaczy wystawił popielniczkę na zewnątrz i w tym miejscu można tylko palić. A szkoda, bo bardzo przyjemnie tam się fajeczkę pykało. Liczę na to, że niebawem uda się jakoś obejść ten przepis :/
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 18 listopada 2010, 22:13 - czw

Dosłownie przed chwilą dowiedziałem się, że na Placu Grunwaldzkim w dawnej Pradze, niepalących wygnano do piwnicy, a górna sala jest dla palaczy.
Jeżeli to prawda to w następny wtorek organizuję tam spotkanie klubowe MPC.

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 19 listopada 2010, 20:51 - pt

Jerry pisze: Jeżeli to prawda to w następny wtorek organizuję tam spotkanie klubowe MPC.

no to miodziio 8)
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 22 sierpnia 2011, 16:37 - pn

Panowie Bracia

polecam sklep http://www.swiatfajki.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

dowiedzialem sie o niej kilka miesiecy temu, zakupiłem tam fajkę capitello. Sklep ten znajduje się w szczecinie. Nie kupowałem przez strone tylko kupiłem w biurze sklepu. Adres jest na stronie internetowej w zakładce kontakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”