Witam serdecznie

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

rilms1
Początkujący
Początkujący

Witam serdecznie

Post autor: rilms1 » 17 czerwca 2011, 18:49 - pt

Mam pytanie odnośnie trafiki... czy myślicie ze przydałaby się nowa trafika online? czy wystarcza wam to co już jest?
rilms1
Początkujący
Początkujący

Re: Witam serdecznie

Post autor: rilms1 » 17 czerwca 2011, 18:57 - pt

z nowymi fajkami których nie ma w kraju i tytoniami
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 17 czerwca 2011, 20:49 - pt

Gdyby niewyobrażalnym dla mnie sposobem pojawiła się oferta tytoni z USA - np. McClellanda - w tym w wersjach luzem-bulk - za rozsądne ceny to myślę, że zainteresowanie było by duże. Niestety jestem tu pesymistą, gdyż wielu na poważnie interesowało się tym tematem, lecz istniejące uregulowania skutecznie położyły kres takim zamiarom.

Innym prawie nieznanym u nas "obszarem tytoniowym" są DOBRE Orientale, takie, o których wiele i mądrze pisał p. Jacek Jóźwiak na stworzonym przez siebie portalu Fajka.net.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 17 czerwca 2011, 21:57 - pt

Podzielam zdanie Przedmówcy. Niektórych tytoni - amerykańskich zwłaszcza - w naszych trafikach nie uświadczysz i pewnie długo to się nie zmieni. Choć chętni na pewno by się znaleźli.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 19 czerwca 2011, 11:23 - ndz

Zgadzam się. Jeśli ma być w ofercie takiej trafiki to samo co w tych, które obecnie istnieją to nie widzę tu większego sensu w tworzeniu kolejnej. No chyba, że ceny będą konkurencyjne, ale przy tytoniach to raczej o to trudno.
Diord Fionn
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 19 czerwca 2011, 15:10 - ndz

Celt pisze:Zgadzam się. Jeśli ma być w ofercie takiej trafiki to samo co w tych, które obecnie istnieją to nie widzę tu większego sensu w tworzeniu kolejnej. No chyba, że ceny będą konkurencyjne, ale przy tytoniach to raczej o to trudno.
W świetle obowiązującego prawa nie możliwe, podobnie jak sprzedaż w formie bulk.

Natomiast nie ma w ofercie polskich trafik wielu znakomitych tytoni. Ja bym chętnie widział: g.l. pease, dunhill, gawith&hoggarth i wspominany już tutaj McClelland.
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący

Post autor: rilms1 » 06 lipca 2011, 23:42 - śr

Dziękuje Wam wszystkim za informacje które są mi bardzo przydatne:)

pozdrawiam Roman S.
rilms1
Początkujący
Początkujący

Post autor: rilms1 » 25 lipca 2011, 15:35 - pn

jar pisze:Gdyby niewyobrażalnym dla mnie sposobem pojawiła się oferta tytoni z USA - np. McClellanda - w tym w wersjach luzem-bulk - za rozsądne ceny to myślę, że zainteresowanie było by duże. Niestety jestem tu pesymistą, gdyż wielu na poważnie interesowało się tym tematem, lecz istniejące uregulowania skutecznie położyły kres takim zamiarom.

Innym prawie nieznanym u nas "obszarem tytoniowym" są DOBRE Orientale, takie, o których wiele i mądrze pisał p. Jacek Jóźwiak na stworzonym przez siebie portalu Fajka.net.

Jak zawsze

Jacek A. R.
a jaka to rozsądna cena Waszym zdaniem za amerykański tytoń??
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 25 lipca 2011, 15:45 - pn

Rozsądna to by była porównywalna z Gawithami.

Ewentualnie akceptowalna pewnie parę pln więcej - oceniam, że wartością graniczną, gdzie w ogóle znaleźliby się nabywcy byłby to rząd 65-70 pln za puszkę 50g, czy też dwuuncjową (czyli te niecałe 57g)

W tym momencie potencjalni importerzy po sprawdzeniu stawek celnych i akcyzy umierają ze śmiechu, a szary użytkownik wraca do ściągania przez internet dostaw z USA mamrocząc zaklęcia w celu uniknięcia cła i kończymy temat ;)
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”