pytanie odnosnie Synjeco SA

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

rilms1
Początkujący
Początkujący

pytanie odnosnie Synjeco SA

Post autor: rilms1 » 21 lipca 2011, 22:51 - czw

mam pytanie jakie opłaty dochodzą w urzędzie celnym przy zamówieniu z synjeco??
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: pytanie odnosnie Synjeco SA

Post autor: vlasij » 22 lipca 2011, 06:32 - pt

Przede wszystkim: zobacz tu

Oraz:

http://fajczarze.pl/forum/viewtopic.php ... it=synjeco" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fajczarze.pl/forum/viewtopic.php ... it=synjeco" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący

Post autor: rilms1 » 22 lipca 2011, 10:01 - pt

wiem ze jest cło vat i akcyza... ale ciekaw jestem jakie jest prawdopodobieństwo tych opłat i to pytanie skierowane jest do tych co już zamawiali i proszę nie pisać odp typu google bo tam jest więcej głupich odpowiedzi niż żetelnych:)
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 22 lipca 2011, 10:19 - pt

No cóż, zgodnie z prawem cło, podatek i akcyza od wyrobów tytoniowych sprowadzanych spoza Unii Europejskiej się Państwu Polskiemu należą, a o wysokość tych opłat i tryb uiszczania należy pytać właściwy Urząd Celny. Ich brak z pewnością jest traktowany, jako wykroczenie.
Zatem: prawdopodobieństwo takich opłat powinno wynosić 1.
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 22 lipca 2011, 18:00 - pt

rilms1 pisze:wiem ze jest cło vat i akcyza... ale ciekaw jestem jakie jest prawdopodobieństwo tych opłat i to pytanie skierowane jest do tych co już zamawiali i proszę nie pisać odp typu google bo tam jest więcej głupich odpowiedzi niż żetelnych:)
No to jak poczytasz kolejne wątki podlinkowane przeze mnie, to się dowiesz, że (najogólniej mówiąc) bywa z tym różnie.

DODANE: Jeśli nie chcesz się narażać to polecam inne źródła, np. p. Niedźwieckiego.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 22 lipca 2011, 20:57 - pt

:offtopic: - a jak z Synjeco PL??? :lol:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 24 lipca 2011, 09:20 - ndz

Oficjalnie nie było, ale tajemnicą już nie jest że w związku z różnymi perypetiami i decyzjami w związku z tym podjetymi Synjeco PL nie zaistnieje. Firma powstała ale obecnie przechodzi proces likwidacji.
Niemniej jednak, choć nie przez synjeco pl, aczkolwiek zupełnie legalnie prowadzony jest proces wprowadzenia gawitha i hoggartha na rynek polski.

Pozostaje cierpliwie czekać.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 27 lipca 2011, 10:30 - śr

To dobra wiadomość dla fajczarzy, bo sprowadzanie z zagranicy praktycznie się skończyło po zmniejszeniu limitu z 250 gram do 50 gram. Ja wczoraj zapłaciłem 265 zł. kary (najmniejsza możliwa) w Urzędzie Celnym za sprowadzenie 100 gram tytoniu. Ponadto tytoń został zajęty do zniszczenia. Nie pomogło tłumaczenie, że przesyłka jest oznaczona jako tytoń i w środku jest faktura. Celnik oznajmił, że tylko 50 gram może wpuścić bez znaków polskiej akcyzy. W kilku miejscach przewijało się pytanie "jak UC potraktuje przesyłkę z tytoniem", więc teraz mamy przypadek z autopsji. Jeśli uważacie za stosowne, to można tę wiadomość rozpropagować w wątkach, w których przewijało się pytanie o UC.
Awatar użytkownika
stedar
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: stedar » 27 lipca 2011, 12:05 - śr

No to faktycznie skończyło się rumakowanie :( może to z powodu 100 gramowej puszki ? no cóż,jak to jest z tymi przesyłkami 50/50. Właśnie dzwoniłem po tym poście do Uncle Sam'a o zawieszenie przesyłki(jakoś nie mam ochoty płacić kary :/)
Ale zawsze jakaś droga się znajdzie.
Jeżeli ktoś ma kolegę TIR-owca który jeździ po Europie to może sprowadzić kilka puszek z Espanioli :)
Polak potrafi oooolllleeee !
Be Cool And Smoke Dry ! Obrazek
"W Afryce dowiedziałem się że jestem bardziej czarny od niej samej." - stedar
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 22 listopada 2011, 15:24 - wt

Zachęciły mnie ceny tytoni Samuel Gawith w Synjeco i plany zrobienia małych zapasów, no ale po takiej informacji to chyba lepiej dam sobie spokój, szkoda ryzykować zarówno tytoniu jak i kary :roll:

A może ktoś w ostatnim czasie zamawiał i obeszło się bez takich nieprzyjemności ?
Awatar użytkownika
syczek
Pykacz
Pykacz

Post autor: syczek » 22 listopada 2011, 16:44 - wt

Ja zamawiałem jakieś...3 miesiące temu ok. 400 g tytoniu i przeszło bez problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”