Trafika Wielka Brytania

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Robinson
Pykacz
Pykacz

Trafika Wielka Brytania

Post autor: Robinson » 28 września 2013, 17:14 - sob

Mój kuzyn mieszka w Szkocji i jak bedzie przyjeżdżał do Polski to przywiózłby mi trochę fajnego tytoniu. poszukuje dobrej trafiki z dużym zaopatrzeniem w tytoń. Może cos wiecie na ten temat?
Fajka w ustach to dowód na to, że bez wątpienia jesteś człowiekiem.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Trafika Wielka Brytania

Post autor: jar » 28 września 2013, 20:47 - sob

Obawiam się iż przy tak ogólnych sformułowaniach bardzo trudno coś konkretnie doradzić. Proszę podać:

- miejsce ewentualnych zakupów
- typ/preferencje tytoniowe.
Tytonie niemieckie (blendowane w Niemczych) oraz takie brytyjskie jak SG czy G&H chyba lepiej kupić w Polsce niż w Wlk. Brytanii (najtańsze są w...Hiszpanii...)

Warto pamiętać iż tytoń na Wyspach kosztuje od nieco ponad 10 funtow za 50 gram (bywaja nieco tańsze blendy "domowe" trafik, które takie oferują).

W supermarketach są ogólnie dostępne tytonie tam popularne czyli Condor i St Bruno - bywają poszukiwane i mniej są znane w Polsce, na Wyspach to standard. Cena - jak podałem ok. 10 funtów za 50 gram. Tyle że jak mi donoszą tytonie nie są reklamowane/wykładane w widocznych miejscach, trzeba o tytoń pytać sprzedawców.

No i warto przeszukać choćby nasze Forum.

Jak zawsze

Jacek A. R.

DODANE po czasie:
http://www.yell.com/s/tobacconists-scotland.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Robinson
Pykacz
Pykacz

Post autor: Robinson » 29 września 2013, 15:01 - ndz

Będzie to w Edinburgh, a tytonie to Seattle Pipe Club's - szczególnie Mississippi River, także od Hearth and Home, Frog Morton... :o
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 29 września 2013, 15:46 - ndz

Robinson pisze:Będzie to w Edinburgh, a tytonie to Seattle Pipe Club's - szczególnie Mississippi River, także od Hearth and Home, Frog Morton... :o
Obawiam się, iż blendy amerykańskie mogą być bardzo trudne - jeśli wogóle - do dostania w Europie. Na tym tle korzystnie wyróżnia się szwajcarskie a nam znane Synjeco, z ich symboliczną ofertą GLP.

Chyba warto, aby szukał Pan kontaktów w USA
http://pipesandcigars.com/sepiclto.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie zaszkodzi też nawiązać kontakt z
http://www.edinburghpipeclub.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Może miejscowi coś doradzą ?

No i lista trafik w Edynburgu:
http://www.yelp.co.uk/search?cflt=tobac ... =Edinburgh" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.yelp.co.uk/c/edinburgh/tobaccoshops" onclick="window.open(this.href);return false;

Warto zatelefonować i poprosić o oświecenie.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Robinson
Pykacz
Pykacz

Post autor: Robinson » 29 września 2013, 17:29 - ndz

Dziękuję za odpowiedź.

Na tej stronie: pipesandcigars.com fajne są te tytonie, ale nigdy nie zamawiałem ze sklepów zagranicznych, więc trochę się obawiam. Ile wyniesie przesyłka? 100zł za nią nie dam na peweno! :wink:

Może będzie ktoś zamawiał, to bym się podłączył i taniej wyszło by za przesyłkę
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 29 września 2013, 18:31 - ndz

- przesyłka - przesyłką, ale cło, akcyza oraz przede wszystkim wlaściwie zakaz (prywatnego) importu tytoni dla osób prywatnych. W sumie - nie polecam. Sporo o tym pisane było na forum.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
stedar
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: stedar » 09 października 2013, 20:36 - śr

Heh :/
Tak jak pisze Pan Jacek.
Sprowadzanie tytoniu ze stanów jest dosyć ryzykowne, tak na 50% czyli się uda, albo i nie.
Jeżeli jednak nie uda się, to konsekwencje mogą przysporzyć odrobine siwych włosów.

Mississippi River od C&D niestety nie posiadam, ale kilka sztuk ze stajni Cornell&Diehl mogę odsprzedać jak masz parcie na amerykańce, a i z "Frogów Mortonów" też coś się znajdzie.
Jak jesteś zainteresowany to pisz na PW, lecz niestety "...to nie są tanie rzeczy Panie Ferdku" :lol:

Zawsze też można szukać takich cukiereczków u naszego znajomego dostawcy na aukcjach :twisted:
Be Cool And Smoke Dry ! Obrazek
"W Afryce dowiedziałem się że jestem bardziej czarny od niej samej." - stedar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”