Katowice i okolice

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Katowice i okolice

Post autor: andnn » 01 lipca 2005, 09:04 - pt

Brakowało mi tutaj tego tematu :) Nie jestem w żadnym wypadku znawc±, ale kilka trafik w swojej okolicy odwiedziłem i podzielę się pierwszymi wrażeniami:
1. TABAK, ul 3 Maja, Katowice - kilka (może na¶cie) fajek, kilka tytoni, bez rewelacji. Sklep głównie oferuje cygara i papierosy. Nie mogłem tam np. kupić tak potrzebnej rzeczy jak wyciory, a próbowałem już kilka razy, bo mam najbliżej... obsługa - pani o bardzo miłej powierzchowno¶ci acz sk±pej wiedzy
2. Trafika w CH D±brówka - praktycznie nic, trzy fajki, kilka Alsbo, Poniatowski, obsługa jak wyżej
3. Trafika w CH Auchan - Mikołów. Już lepiej, ale również bez rewelacji. Parę gruszek, ¶rednia kolekcja wrzo¶ców (drogich) i podobna kolekcja tytoni. Tu również miła pani niewiele mogła mi doradzić.
4. HAVANA - CH Auchan w Katowicach, osiedle Tysi±clecia. Zdecydowanie najlepiej zaopatrzona trafika ze wszystkich które odwiedziłem. Wprawdzie fajek niewiele, ale za to do¶ć duża oferta tytoni - zauważyłem kilka Larsenów, cał± gamę Alsbo, Tilbury, kilka Scandinavik, Borkum, oczywi¶cie paleta tanich tytoni, oraz kilka drogich, (ok. 25 zł) tytoni których nazw nie znałem więc nie zapamiętałem. Były na osobnej półce w opakowaniach firmowanych przez "¦wiat fajki". Niestety nie znalazłem tam tego czego szukalem - The Malthouse. Zapytana przeze mnie Pani sprzedawczyni czy ten tytoń czasami bywa odpowiedziała - "Jaki? nie słyszałam" :wink:
Jak widać z opisów w mojej okolicy posucha :( , je¶li kto¶ z ziomków ma pełniejsze informacje lub zna inne miejsca jeszcze przeze mnie nie odkryte, będę wdzięczny za wszelkie wiadomo¶ci :lol:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andre
Początkujący
Początkujący

Post autor: Andre » 01 lipca 2005, 14:03 - pt

Cóż, jak sam kolega widzi, w naszej okolicy ciężko znaleĽć dobry tytoń.
Ja polecam, jak już wcze¶niej pisałem, jedynie zakupy w trafice w Gliwicach w GCH - naprawdę spory wybór i fachowa obsługa.
Jest jeszcze możliwo¶ć odbycia małej wycieczki do naszych południowych s±siadów gdzie tytoni do wyboru do koloru, całe szczę¶cie mamy w miarę blisko :) .

Awatar użytkownika
Stygma
Początkujący
Początkujący

Post autor: Stygma » 01 lipca 2005, 19:37 - pt

WITAM

Z Katowic masz blisko do Sosnowca - CH Plejada trafika Papiero¶nica, trochę fajek, sporo tytoni.
Jeżeli bywasz w Tychach zapraszam do trafiki na ulicy D±browskiego, bardzo miła obsługa, na pewno znajdziesz tam tytoń dla siebie.
No i chyba najlepiej zaopatrzona trafika na ¦l±sku - Bielsko Biała w CH Sfera.

POZDRAWIAM
... bo fajka jest dobra na wszystko ...

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 04 lipca 2005, 11:08 - pn

Potwierdzam wysoka klasę trafiki w Gliwicach. Tyle fajek i tytoni w jednym miejscu jeszcze nie widziałem :shock: ! Super! To tam w końcu kupiłem poszukiwanego The Malthouse :P Co do trafiku w Plejadzie to też nieĽle zaopatrzona, ale z Gliwicami nie może się równać. Jak oni to robi±? Widac chcieć to móc... :P

PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: PiotreG » 18 lipca 2005, 02:06 - pn

Uzupełniaj±c skromn± mapę ¦l±sko-Zagłebiowsk±:

1.) Katowice - Dworzec Centralny, jeszcze kilka tygodni temu była, na pocz±tku roku widziałem tam nawet Belle Epoque, ale nie wiem czy dalej działa, jutro sprawdzę.

2.) Katowice - ul. Staromiejska , mały sklep z szyldem od strony uliczki "Tanie papierosy", w bramie. Zim± były 4 gatunki Petersona (OldDublin, Sherlock, Oak i jeden ze słodkich ale który nie pomnę), Erinmore zwykły i w płatkach, Dunhill jaki¶. Potem miałem dług± przerwę, a jak byłem 2 miesi±ce temu to było jeszcze kilkana¶cie tytoni, m.in. puszki z MacBarenem, ale angielskich nie widziałem. Fajek też kilkana¶cie rodzajów - przede wszystkim gruszki, pojawiaj± się sporadycznie churchwardeny (do¶ć długo widziałem tam 4 na wystawie za szybk±, ostatnio były jeszcze 2). Przede wszystkim B&B, Mr Bróg i kiepskie jako¶ciowo Czesława Partyki (kto to nie wiem).
Jutro zawitam zaktualizuje informacje.

3.) Sosnowiec - na przeciwko Komendy Głównej Policji, przy wej¶ciu na targ. Hurtownia papierosów, wła¶ciciel jest fajczarzem, swego czasu ¶ci±gał bardzo tanie Dunhille (przede wszystkim London Mixture, widziałem też 965) i Petersony. Ostatnio z nim rozmawiałem mówił, że anglików szybko nie będzie, bo sprowadzać się nie opłaca, taniej klientom wyjdzie wyjazd do Czech. W ofecie tytonie Larsena, Kentucky Bird, Springwater, dwa rodzaje Amphory, Alsbo, Polschle i jeszcze kilka innych. Wła¶ciciel powiedział też, że mimo wszystko jakie¶ mieszanki angielskie sprowadzić spróbuje. Fajki głównie od Broga i jego uczniów, sporo wrzo¶cówej, jako¶ci różnej.

4.) Sosnowiec - Trafika na ul. Modzrejowskiej, nazywa się bodajże Trafika. Tytonie - tylko Alsbo , Poniatowskie, Tillbury, czasem Polschle, więcej fajek, głównie gruszki.

5.) Sosnowiec - DH Auchan - wci±ż sporo tytoni, m.in. Batinda da Coco, Larseny, Alsbo, MacBareny jeszcze nie dawno były, Nappa Valey(przepraszam za ew. bł±d w pisowni), Holgery i kilka innych m.in. jakie¶ z Danske Club, ale nie pamiętam które. Czasem pojawiaj± sie jakie¶ nowo¶ci, angielskich mieszanek brak. Fajek kilkana¶cie, kilka pana Worobca, trochę pana Bednarczyka.

To tyle, pozdrawiam

Piotrek

Awatar użytkownika
cision
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: cision » 01 sierpnia 2005, 08:29 - pn

Jeżeli chodzi o Sosnowiec - dodam, że trafika w Auchan ma również najkorzystniejsze ceny w okolicy np. MB Vanila Cream czy Black lub Golden Ambrosia po 24,- a w Plejadzie czy też w M1 (CzeladĽ) po 30,-. Fajki też tańsze - dwa miesi±ce temu kupiłem Capitello z wkł±dk± (423) za jedyne 92.50,- wrzo¶ce od czterdziestu kilku (Bróg Maestro, Adventure) do 90-130 za Worobca lub Savinelli-Capitol (ten ostatni jest nawet w zestawie dla pocz±tkuj±cych - Bilard + Balsa + Pogrzebacz za jedyne 90PLN, chociaż nie polecałbym pocz±tkuj±cym rozmiaru KS). Podsumowuj±c tytoni dużo - choć niekoniecznie to co by się chciało, fajek z wrzo¶ca najwięcej w okolicy - chociaż też niedużo.

Awatar użytkownika
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek » 12 listopada 2005, 23:03 - sob

No, to jeszcze ja -- Mysłowice REAL (dosłownie kilka tytoni i gruszkowych fajek) i Sosnowiec, ul. Targowa (boczna od Modrzejowskiej -- samo centrum) -- może to ta już opisywana... Wchodzi się z zaułek i jest kilka Larsenów i Skandinavików.

Awatar użytkownika
Stygma
Początkujący
Początkujący

Post autor: Stygma » 13 listopada 2005, 17:50 - ndz

witam

No, to jeszcze ja -- Mysłowice :) ulica Bytomska trafika "Tabak" (bez szału) i jeszcze Mysłowice-Brzęczkowice na ulicy Zištka (również bez szału)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek » 13 listopada 2005, 18:37 - ndz

Poważnie w Brzęczkach jest trafika? Co tam majš -- bardzo proszę o odpowiedź, bo mam niedaleko (Mysłowice - Wesoła)... Może PM?

Awatar użytkownika
Stygma
Początkujący
Początkujący

Post autor: Stygma » 13 listopada 2005, 19:09 - ndz

witam

Chełm Ślšski pozdrawia Wesołš.
byłem tam kilka dni po otwarciu, a więc ilo?ć proponowanych tytoni i fajek nie rzuciła mnie na kolana, (teraz powinno być lepiej) ale pan wła?ciciel jest bardzo otwarty (pytał co by mnie interesowało).
Jeżeli bywasz w Tychach, na ulicy D±browskiego (to jest ulica na przeciwko lodowiska, pasaż handlowy zaraz po prawej stronie) jest trafika, powiniene? znale?ć tam tytoń dla siebie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek » 13 listopada 2005, 22:30 - ndz

Pozdrawiam również.
Tak się składa, że przez kilka lat mieszkałem w Tychach na ul. Dębowej (boczna od Dšbrowskiego) -- bywałem tam często jeszcze do niedawna... ale przejechać się nie zawadzi :D
Dzięki za info.

iws
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: iws » 14 listopada 2005, 18:16 - pn

No to jeszcze Imielin (kiedy? dzielnica Mysłowic) pozdrawia Mysłowice, Chełm Ślšski, Tychy i Sosnowiec.
W Imielinie też jest malutka trafika lecz wybór tytoni całkowicie niezadowalajšcy.

Awatar użytkownika
Stygma
Początkujący
Początkujący

Post autor: Stygma » 14 listopada 2005, 18:23 - pn

witam

Kiedy? wła?nie tam, pani próbowała mi sprzedać półkilogramowy worek jakiego? kosmicznego tytoniu twierdzšc, że jest to tytoń fajkowy.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek » 21 listopada 2005, 12:26 - pn

Wiedziony fajczarskš ciekawo?ciš wybrałem się dzi? do nowootwartego Silesia City Center (podobno drugie co do wielko?ci centrum w Polsce, niech im będzie). I zgodnie z moimi przewidywaniami znalazłem trafikę. Ale w trafice nie znalazłem już nic.
Poniatowski,
Skandinavik,
Amphora,
W.O.Larsen,
Stanwell.
Jakies 5-6 nieciekawych fajeczek.
Żenada! Takie wielkie centrum, a w trafice też wielkie. Tyle, że g...

Awatar użytkownika
cision
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: cision » 21 listopada 2005, 14:00 - pn

Radek:
Wiedziony fajczarskš ciekawo?ciš wybrałem się dzi? do nowootwartego Silesia City Center (podobno drugie co do wielko?ci centrum w Polsce, niech im będzie). I zgodnie z moimi przewidywaniami znalazłem trafikę. Ale w trafice nie znalazłem już nic.
Też liczyłem, że z czym? wyskoczš, ale po Twoim po?cie widzę, że trzeba poczekać i wybrać się tam za jaki? czas, nóż się co? zmieni, chociaż niekoniecznie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”